renocar_unor

Vlastník Kubous
Vloženo 13.12.2013
Aktualizováno 6.1.2015

Zelená a zlá, prostě Zed
Motorka co vypadá zle, je velmi přátelská a dokáže hodně odpustit

Motorka koupena od FIRMA:Jan Halbich (Praha 4-Chodov) - Naprosto bezkonkurenční přístup, jezdím tam se vším, když potřebuji poradit, něco koupit, něco nainstalovat. Doporučuji všemi deseti :)

Honda NC 700S: důvod neuveden

První dojmy - K motorce jsem se dlouho dostával, objevil jsem ji tak nějak náhodou když mi jeden člověk řekl ať se podívám do katalogu Kawasaki, říkal jsem si tam nebude nic pro mě a ono ejhle :) Pak už jen první návštěva a bylo to :)

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil člověku, kterého jednak zaujme design motorky a hlavně člověku který chce jednak motorku která dokáže jet na pohodu, ale když je potřeba dokáže vystrčit růžky :)

Doplňky na motorce - Tmavší sklíčka blinkrů, tankpad, držák spz RG racing, výfuk Scorpion Serket Taper, originál padáky Kawasaki, ukazatel zařazené rychlosti GiPro, ochranné polepy, padáky Sw-motech (rám + přední vidlice), zrcátka Puig, klín pod motorem Puig

Zed mě ihned zaujal svým designem, který ve mě vyvolal velké emoce, víceméně když jsem jej viděl byl jsem rozhodnutý.

Jedná se o Verzi Z800e, to "é" znamená Europe, čili motorka která má plný výkon 70 Kw, čili se dá legálně a přímo z fabriky snížit na 35 Kw, což byl také hlavní důvod mého hledání, jelikož jsem chtěl čtyřválec, který se dá omezit pro skupinu A2 :)
Ač jsem moto kupoval v roce 2013, byla toto již verze pro rok 2014, chtěl jsem zelenou, jediné čeho jsem se bál byla ta skutečnost, že černá i zelená na motorce byla matná. Přiznám se že jsem si to nedovedl představit.
Ale když jsem se na ní byl podívat, když mi přišla, veškeré mé obavy byly ty tam.
Jen jsem si řekl, sakra to se povedlo :)

V současné době, to jest 29.5. 2014 mám s motorkou najeto něco přes 1000 kilometrů, tudíž mám za sebou první garančku. S motorkou jsem zatím velmi spokojen, Podvozek je trošku tvrdší, ale dokáže zvládat i větší nerovnosti celkem dobře. Hlavně jsem s ním spokojen z hlediska jistoty, víte co se pod vámi děje :)
Motor je stále omezen na 35Kw, ale jelikož mám po garančce tak jej můžu více točit a musím říct že je to pěkný divoch :) Zátah má plynulý a zhruba kolem hranice 6-ti tisíc otáček se naplno probudí. Motor hodně pozvedl nainstalovaný výfuk Scorpion Serket Taper, nemůžu si pomoct, ale při první testovací jízdě mi přišlo jako že motor ožil. Brzdy mají skvělý nástup, ovladatelnost je perfektní, déle jsem si zvykal na poměrně větší hmotnost ( 228kg ) hlavně při manipulaci na místě, ale myslím že te´d jsem si již mnohem jistější než na začátku :) Výborná je pozice za řídítky která je lehce sportovní, ale do se bezproblému vydržet na delší trasy. Svého batůžka jsem ještě nesvezl, ale už se na to těším :)
Na motorce mám již poměrně dost doplňků, snažím se jí trošku přetvořit k obrazu svému. Některé doplňky jsou praktičtější jiné méně :)

Na konci sezony jsme spolu najeli celkem 2250 km, vím není to moc, také jsem chtěl víc, ale prostě nebylo více času. Jinak pokud mám říct nějaké zkušenosti. Myslím že i po této najeté vzdálenosti se s motorkou pořád sžívám, nicméně oproti začátku je to jako nebe a dudy :) musím říct že motorka jede fakt krásně, vezl jsem i svého batůžka, no moc se jí to nelíbilo, prý že to není pohodlné a je to vysoko, ale zblbnul jsem jí natolik že na jaře dělá řidičák a pak by chtěla něco vlastního. No abych se poohlídnul po nějakém vedláku :D
Takže po první sezoně maximální spokojenost, motka je zazimovaná a snažím se ještě přes zimu našetřit na nějaké doplňky aby byla v pořádné parádě až spolu zase vyjedeme. Nejnovější doplňky jsou uvedeny v deníku, kdyby se chtěl někdo podívat, jinak v nejbližší době plánuju udělat něco se sedly, tak uvidíme co a jestli se to povede :)
Současná podoba

LukePeri
LukePeri napsal 30.03.21 v 15:02 8b.

Zdarec. Chtěl bych se tě zeptat, kde jsi sehnal ten kryt pod motor co kryje svody. Vypadá tam fakt dobře

Lys
Lys napsal 07.12.16 v 17:58 10b.

Pěknej Zed, aj bych se svez. 10

Bodacat
Bodacat napsal 17.10.16 v 08:10 10b.

Fakt krásná a pěkné fotky

janekbiker
janekbiker napsal 08.08.16 v 21:43 10b.

Luxusní kousek!

Ethi
Ethi napsal 22.01.16 v 20:30 10b.

kráska