Kawasaki Z800 (2013)

Vlastník alees90
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 17.9.2020

Hodný čtyřválec, seškrcený na 35KW. Motorka hodně odpouští a je super pro začátečníka.

Yamaha MT-07: Sedl mi víc čtyřválec

První dojmy - Prvních dojmů bylo dost. Nejsilnější z nich byly asi respekt a překvapení, jak dobře vypadá motorka z roku 2013. V porovnání s dvouválcovýma chcípáčkama je tohle opravdu kus stroje, na který je navíc radost pohledět.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci s papírama na A2

Doplňky na motorce - Na Zedovi jsou luxusní stavitelné páčky za 5000, Bagster sedlo za 8000, nové blinkry za 2500, komplet padáky od RDMoto za 6000. Úplně nové gumy Roadsmart MK3 za 7000.

Hledal jsem 35Kw mašinu. Zvažoval jsem dvouválec, ale po testu MT-07, ER6F a Z650 jsem zjistil, že mi ucukaný projev dvouválcového motoru jako začátečníkovi nesedí a hledal jsem něco klidnějšího.

Se čtyřválcem jsem si rozuměl, protože táhl lineárně. Motor je opravdu klidný, ale ve vysokých otáčkách dost ožije a dostanete z něj opravdu krásný zvuk..

Motorka mi sedla hlavně posedem (luxusní sedlo a výška motorky). Se Zedem jsem za sezonu najel cca 3000km a jsem maximálně spokojený co se týče komfortu jízdy. Myslím, že v segmentu naháčů bych hledal pohodlnější motorku těžko.

Vzhled: motorku jsem vybíral taky podle vzhledu a ta mašina má neuvěřitelné charisma. Za mě jsou ZEDY 2013-2016 nejkrásnější japonské naháče.

Co se týče ovladatelnosti, 230kg je prostě znát... Pokud máte 160cm a 60kg, nedoporučuju ji. Já mám 103 kg a 181 cm a odcouvat do mírného svahu je občas za trest...
V pohybu váhu necítíte. Není sice tak hravá a svižná jako Z650, ale kvůli tomu si z800e nekupujete.

Aktuálně servisováno celkem 2x v Kawasaki na Vrbovce. Vstupní prohlídka po koupi (květen 2020) + výměna gufer a oleje v předních tlumičích. Pravidelně čištěný a dopínaný řetěz.

Shrnuto: krásný naked, který má trochu problém s nadváhou, ale kompenzuje to svým charakterem :) Je opravdu hodný a začátečníkovi odpustí spoustu chyb.