renocar_unor

Kawasaki Z800 (2014)

Vlastník Lajkot
Vloženo 17.11.2015
Aktualizováno 17.11.2015

Motorka s charakterem..adrenalin je návykový..

První dojmy - Ačkoliv je to moje první velká motorka, tak mi padla do ruky ihned. První dojem a posed byl takový, že jsem si řekl, co jsem si to pořídil, vždyť je to na mě hrozně silný, to nemůžu zvládnout zkrotit. Ale po vyjetí mimo dědinu jsem měl úsměv na tváři a pocit radosti, že jsem si lépe vybrat nemohl..nemohl jsem z ní slést a pomalu jsem se stěhoval do garáže.

Motorku bych doporučil pro - Motorku doporučím klidně začátečníkům, je to o lidech a když budete hlupák, tak se zabijete i na 125ce

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovič Carbon Hexagon,padáky motoru od SW Motech ,padáky rámu od RD moto, další doplňky jsou objednané (tankpad,lámaci páčky,kratký držák SPZ,led blinkry atp,přes zimu se bude ladit :). )

Jedná se o Verzi Z800e, to "é" znamená Europe = motorka která má plný výkon 70 Kw, ale dá se legálně a přímo z Kawy snížit na 35 Kw, což byl také hlavní důvod mého hledání, jelikož jsem chtěl čtyřválec, který se dá omezit pro skupinu A2 :) ,jelikož vlastním pouze řidičský prukaz na skupinu A2.

Motor je omezen na 35Kw, ale jelikož mám po garančce tak jej můžu více točit a musím říct že je to pěkný živel ikdyž motorka je zavřená :) Zátah má plynulý a zhruba kolem hranice 6-7 tisíc otáček se naplno probudí. Motor hodně pozvedl nainstalovaný výfuk Akrapovič, nemůžu si pomoct, ale při první ,,testovací,, jízdě mi přišlo jak motor ožil.Těším se až ji na jaře otevřu na plný výkon.
Brzdy mají skvělý nástup, ovladatelnost je perfektní,do zatáček jde skoro sama.Posed za řidítky je přijemný,lehce sportovní, ale dá se ní bezproblému vydržet na delší trasy. Vytkl bych jenom větší hmotnost ( 228kg ) hlavně při manipulaci na místě, ale myslím že teď jsem si již mnohem jistější než na začátku když semnou trochu cvičila :).
Spotřeba se pohybuje mezi 6-7l, dá se jet i pod 6l, ale na spotřebu opravdu nejezdím.
Na konci sezony jsme spolu najeli celkem něco přes 2000 km, vím ,že to není moc, chtěl jsem víc, ale prostě nebylo více času. Jinak pokud mám říct nějaké zkušenosti myslím, že i po této najeté vzdálenosti se s motorkou pořád sžívám a pořád umí překvapovat,naštěstí jenom příjemně, nicméně oproti začátku je to úplně něco jiného :). Musím říct že motorka jede fakt krásně,docela dost odpouští chyby.
Podvozek je trošku tvrdší, ale dokáže zvládat i větší nerovnosti celkem dobře. Hlavně jsem s ním spokojen z hlediska jistoty :).
Takže po první sezoně maximální spokojenost, motorka je zazimovaná a snažím se ještě přes podzim a zimu našetřit na nějaké doplňky aby byla v pořádné parádě až spolu zase na jaře vyjedeme.

MatyRBK
MatyRBK napsal 31.01.16 v 17:17 10b.

Parádní Zedík!

Ethi
Ethi napsal 29.11.15 v 19:58 9b.

krasavice ať to jezdí

istonbike
istonbike napsal 17.11.15 v 19:45 10b.

jo a těch 10

istonbike
istonbike napsal 17.11.15 v 19:44

Nádhernej ZEDík v té NEJ barevné kamufláži a Mr. Akrap je jen třešinkou na dortu být mladší a jezdit jen sám jdu do něj hned přijmi 10b s přáním bezva zábavy v sedle s minimálně jedním kolem pevně na zemi

Lajkot
Lajkot napsal 17.11.15 v 16:21

Věc názoru.. :) tim chci říct ,že 100lidí x 100 názoru .. pro mě má ta motorka charakter ,určité chování ,prostě mi ta motorka sedla už od prvního videní,jízdy atp. říkejme tomu jakkoliv ,spíše obrazně řečeno :) ,pro Tebe je to možná uspávadlo, to ti neberu,třeba ti sedí víc supersporty,motárdy,jo taky jsem už na něčem dost seděl,každej ma jinou krevní skupinu viď :) :D jenom zase nemůžeč soudit z nějakeho svezení ,nevím kde a jak jsi na tom jel ,jenom bych z takovéhlo argumetu motorku nesoudil .. :D ale jinak ovšem to beru a v klidu :) .