Yamaha MT-03 (2006)

Vlastník Will05
Vloženo 27.10.2013
Aktualizováno 18.3.2014

Nejlepší učitelka pro začátečníka. Je divoká, nic Vám neodpustí, ale o to lepší motorkář s ní budete. Co se týče vzhledu...je dokonalá.

Motorka koupena od OoNnDdRrAa (Praha 9-Kyje)

Kawasaki ER 6N: Kawu jsem ani nevyzkoušela, s Yamahou byla láska na první posazení.

První dojmy - První dojmy? Nakopala mi zadek :-D První nastartování: děsnej rachot! Řadím jedničku: motorka o pět centimetrů poskočí. Pouštím spojku, přidávám plyn...myslím že nemusím nic vysvětlovat. Proskákaly jsme se kolem dokola domu a obě jsme zjistily, že takhle to nepůjde. Takže druhý den jsme obě šupajdily na parkoviště pěkně se učit zacházet citlivě s plynem. Nakonec jsme se s divoškou skamarádily a vesele se projíždíme po okolí :-)

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro odvážné začátečníky, kteří mají rozum, nebo zkušenější jezdce, kteří se chtějí "vyblbnout"

Doplňky na motorce - Doplňky žádné, možná časem padáky, kufr ne, nelíbí se mi na ní.

MT jsem si vybrala z několika důvodů: nechtěla jsem stopětadvacítku. Na dváce jsem seděla jen jednou, v autoškole. Nejelo to, nebrzdilo to (byla to Yuki), prostě jsem si nesedly. Pak mi dali Suzuki GS 500 a to bylo jiné kafe.
Takže pár let po autoškole jsem hledala minimálně pětikilo, nízké (mám 163 cm) a vzhledově hezké. MT to vše splňuje.
Yamaha sice nemá sedlo nízko, ale je uzoučké, takže bez problému dosáhnu na zem.
Absence větrného štítku mi zatím nevadí, jezdím max 90, na dálnici jsem se ještě nedostala.
Místo pod sedlem je minimální, stěží na lekárničku.
Světlo svítí dobře, ale v opravdové tmě pojedu až příští týden z práce, takže uvidím, jestli něco uvidím.
Brzdy brzdí výborně (srovnávám se skůtrem Yuki martix 125, Yuki 125 v autoškole a Suzuki GS 500 v autoškole - oproti nim brzdí yamaha dokonale).
Ovladatelnost jak za jízdy tak manipulace na místě je také perfektní - má široká řidítka a je opravdu maličká.
Pro mě je zatím naprosto dokonalá.

Kopriw
Kopriw napsal 17.04.15 v 18:03

jednobuch rock

Fogy65
Fogy65 napsal 01.05.14 v 08:34

Krásná motorka a pro začátek dobrá volba , ale je to i divoch, tak hlavně opetrně a hlavně s rozumem . Tak hodně šťastných km

justyn
justyn napsal 18.03.14 v 11:24 10b.

No super Jednoválce mají svoje kouzlo Tak mnoho km v sedle MT a posílám 10b

Will05
Will05 napsal 28.10.13 v 12:32

Děkuji

Zdenda81
Zdenda81 napsal 28.10.13 v 09:44 10b.

Moc vám to sluší . Přeju spoustu skvělých kilometrů.