Jawa 350/639 (1991)

Vlastník maabo
Vloženo 10.9.2013
Aktualizováno 25.8.2016

Na fotu je původní stav, od té doby je lehce vylepšená. Snažím se zachovat tento vzhled, žádný přestavby, prostě sériovka.

Honda CB 250: nepřišla žádná skutečně dobrá nabídka, buď samý šroty nebo drahý
MZ ETZ 251: trošku jsem se začal obávat o dostupnost ND. přeci jen jich nejezdí tolik.

První dojmy - Nakonec jsem se po zralé úvaze rozhodl pro něco jednoduchého, co si sám opravím a na co se dají levně sehnat díly. A taky je to už skoro veterán a prostě klasika - 639 se mi vzhledově líbí víc než 640, ta už je na můj vkus příliš zaoblená a dle mého názoru není už tak pěkná. Na jawě 638 jsem jezdil už v autoškole, takže mám k ní velmi nostalgické vzpomínky. Nikoho asi nepřekvapí výkonem motoru nebo brzd. Ale ovladatelná je lehce, a taky je celkem spolehlivá (až na to originál zapalování, ale to se dá nahradit).

Motorku bych doporučil pro - jawablázni, začátečníci

Doplňky na motorce - sériovka, jenom přední blatník je z 640

Pokud snad někdo neví, je to dvoutakt dvouválec, s výkonem dle osazeného karburátoru, výfuků a tlumiče sání od cca 14 do 19 kW, což není mnoho, ale od jawy nesmí nikdo očekávat oslnivé výkony. Je to skoro veterán, klidný cesťák na projižďky po okreskách, vhodný i na horší cesty.
Překvapila mne mile kotoučová brzda, někteří na ni nadávají, ale já jsem naprosto spokojen. Stačilo vyměnit destičky a brzdovku a skoro to flekuje.

CadLubeen
CadLubeen napsal 26.08.16 v 13:51 10b.

kubacadek
kubacadek napsal 27.12.14 v 23:39 10b.

Pěkná mašina

CZJawa