Honda FMX 650 (2005)

Aktualizováno 6.9.2015

Deník motorky
Nalezeno 20 záznamů

• Výroba plexi a deflektoru

Mám přilbu s kšiltem a vadilo mi jak se přetahuji s větrem hlavně, když jsem otočil hlavu do strany. Vyrobyl jsem držák, plexi a deflektor. Deflektor jsem použil jem dvakrát, protože není třeba. A je to paráda :-D o dos

Vloženo: 03.08.2014
    Uskutečněno: 26.04.2014
  • Suchý trénig

Proč si trochu neprotáhnout tělo, když je venku zima na projížďku (pro někoho je třeba i pěkná kosa akorát). Nedávno jsem viděl zajímavý videjko: http://www.youtube.com/watch?v=cQGth2j5LyA kde Petr Vorlíček ukazuje he

Vloženo: 16.04.2014
    Uskutečněno: 16.04.2014
  • Přídavná nádrž

Vyrobil jsem přídavnou nádrž,abych zvýšil dojed. Vín,že v Čechách je pumpa za každý třetím rohem takže to není třeba, ale spíš jsem to pojal jako domácí cvičení. Nejdříve jsem vyrobil papírový model pak roztříhal a překr

Vloženo: 15.04.2014
    Uskutečněno: 15.04.2014
  • Výroba nýtovačky a výměna řetězovky

Potřeboval jsem vyměnit řetězovku,ale v mém okolí jsen nesehnal nýtovačku na řetěz. Tak jsen jí vyrobyl, abych nemusel nýtovat spojku na hulváta kladivem. Je to jednoduchý svařenec ze silné rámovky. Použil jse pevnostní

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.03.2014
    Uskutečněno: 22.03.2014
  • Gufera ventilů

Mám najeto 37000 a Honda mi začala pokuřovat : . Tak jsem usoudil, že budou projetý gufera na dříkách ventilů. Na rychlo jsem vyrobil přípravek na mačkání pružin objednal čtyři gufera (skoro1000 kč }:( ) a hurá na to.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 30.01.2014
    Uskutečněno: 11.01.2014
  • Červená pružina a snížení výšky

Na letošní zimní odstávku jsen naplánoval mimo jiné i facelift pružiny zadního centrálu. Pružina je nastříkaná na červeno práškovou barvou. Jasně, že jí to nepřidá na progresivitě ani nezmění účinost, ale mě se to líbí.

Vloženo: 20.12.2013
    Uskutečněno: 19.12.2013
  • Pancéřovka

Nasadil jsem na moto panceřovou hadici a dokonce měli červenou. Zatím proběhla jen suchá zkouška, ale na první omak páčka ztvrdla a pocit z gumové žvejky je pryč. Hadice je dělaná ve firmě JSC v Pelhřimově (výroba tlako

Vloženo: 03.12.2013
    Uskutečněno: 02.12.2013
  • Po schodech nahoro a dolu

Tak jsem dal schody :-DD . Už jsem je jednou zkoušel, ale nedopadlo to. Zahodil jsem motorku skoro na začátku směrem nahoru a trochu jí pošramotil. (n) Takže pár měsíců veliký respekt, ale předsevzetí bylo jasné: To dá

Vloženo: 20.10.2013
    Uskutečněno: 20.10.2013
  • Nosič s alu plotnou

Již nějaký čas jsem měl v hlavě vylepšení své Hondy. :-DD Konkrétně nosič bagáže, tak jsem se do toho pustil a můžete posoudit jak to dopadlo. První jsem vyrobil lešení z tenké trubičky a držák lešení pod plastama. Pak

Vloženo: 07.10.2013
    Uskutečněno: 07.10.2013
  • Jo ty zatáčky

Asi každý má oblíbený nějaký úsek silnice nebo kus zajímavého terénu či místa na která se rád vrací a projede si je i vícekrát. Kousek od baráku mám dva takové úseky, které si dávám pořád dokola. Krásná hladká silnice, k

Vloženo: 27.09.2013
    Uskutečněno: 14.09.2013
  • Bastry

Tak jsem pořídil nové bastry od UFOplastu s hliníkovou výstuhou. Montáž byla jednoduchá. Jenom jsem posunul mírně obě páčky blíže ke středu řídítek, aby se nedotýkaly plastových krytů. Očekávám od toho lepší ochranu páč

Vloženo: 08.07.2013
    Uskutečněno: 15.06.2013
  • Po schodech

Tak jsem měl nápad pojezdit schody. (n) Záměr se nepoved. Ztratil jsem rychlost , rovnováhu a pak následoval žuchanec (jel jsem do kopce). Já dopad dobře. Motorka o něco hůře. Zlomená spojková páčka i páčka sytiče, ošo

Typ: Havárie
    Vloženo: 02.06.2013
    Uskutečněno: 08.05.2013
  • ,,Tuzing" žíje

Vyrobil jsem podsedlový blatník s krytem řetězu. Začalo to výrobou kopyta z polistirénu. Pak laminace a broušení. Laminátování jsem raději svěři profíkum. Původně byl blatník delsí, ale nelíbil se mi tak jsem ho zkrátil

Vloženo: 28.04.2013
    Uskutečněno: 28.04.2013
  • Padáky

Líbí se mi padací rám na motce, tak jsem se rozhod, že si ho vyrobím. Prohlíd jsem spoustu fotek na netu. Půjčil si ohýbačku a použil kus topenářské 3/4. Nejtěžší bylo odhadnout rozteče ohybů a vměstnat tři oblouky těsn

Vloženo: 28.04.2013
    Uskutečněno: 28.04.2013
  • Úprava svodů

Půvudně jsem si chtěl racingový svody vyrobit sám, ale nedařilo se. Tak jsem ty původní rozříz. Jsou tam dvě dírkované trubičky v jednom svodu, které mírně zmenčují průměr kolena v té rozšířené části origo svodu.Tak jem

Typ: Oprava
    Vloženo: 05.03.2013
    Uskutečněno: 02.02.2013
  • Kryt brzdovky

Zima je dlouhá tak jsem se rozhodl změnit mé FMXo. Úpravou prošel kryt nádobky brdové kapaliny. Původní provedení byl jen takový gomový návlek na samotné plastové nádobce. Návlek šel dolů a pak jsem vyrobil nový kryt

Vloženo: 26.03.2013
    Uskutečněno: 12.12.2012
  • Držák značky

Půvudní blatník na mém FMXu se mi nelíbil tak jsem ho odmontil a vyrobil nový držák značky osvětlení a odrazky z hliníku. Než jsem našel správný tvar držáku chvíli trvalo. Abych správně svrtal díry s podsedlovkou pou

Vloženo: 16.03.2013
    Uskutečněno: 01.06.2012
  • Chladič oleje

Pro lepší chlazení vzduchem chlazeného motoru jsem namontoval olejový chladič. Chladič je vysoustružený z hliníku přišroubovaný na plechové držáky, které jsou přivařené na rám. Je vložený do olejového okruhu mezi motor

Vloženo: 03.03.2013
    Uskutečněno: 01.06.2012
  • Ventilové víko na červeno

Nejdříve jsem to zkoušel stříknout přímo na motorce, ale nepovedlo se mi to pořádně odmastit, takže katastrofa. Po několika nezdařilých pokusech jsem musel víko sundat a odmastit kyselinou na čištění průmyslových myček.

Vloženo: 04.02.2013
    Uskutečněno: 01.05.2012
  • První akce

První moje úprava nebyla montáž, ale demontáž. Dolů šlo čištění škodlivin ve výfukových plynech: neřízený katalytický systém -systém dodatečného spalování. A otevření výfuků.

Vloženo: 02.02.2013
    Uskutečněno: 08.11.2011