Babetta 210 (1990)

Vlastník ajaxv
Vloženo 16.9.2012
Aktualizováno 26.11.2012

Je to moje babetka... Trochu jsem ji zrenovoval, zasloužila si to.

První dojmy - Super

Tak jsem se rozhodl tu moji starou, trochu zrenovovat a udělat z ní mladou,,, Jezdil jsem s ní do práce, hlavně v zimně, podle toho taky chudinka vypadala. Potom jsem jí už nepotřeboval, protože jsem šel do důchodu a věnoval jse cyklistice. Asi po sedmi letech, při pohledu na tu spoušť, co stojí ve chlívku a rezne , jsem si uvědomil jak moc mi posloužila a já se jí takto odvděčil, že jsem jí strčil do tmavé a vlhké kobky.
Tak jsem stroj vytáhl na světlo bóží, flexou rozřezal řetězy na několik dílů, protože se nchtěli hnout ani když jsem do nich mlátil kladívkem. Začala rozborka. Původně jsem chtěl jen trochu rozchodit, poopravit a nechat na malé popojíždění. Jen že, jak by vypadalo, kdybych dával nové díly ( svítící novotou) a nechal staré rezivé okolí, že? Tak začalo pomalé rozebírání do posledního šroubečku. No rozebírání bylo to, že jsem skoro všechny šrouby utrhl a tak jsem musel převrtat, přezávitovat atd... kdo dělal, jistě ví co to bylo za robotu. Vlastní renovace začala. Všechno co šlo, tak obrousit, dráťákem odřít a nastoupil odrezovač a jiné konzervační přípravky, včetně základní barvy, kytu a znovu broušení. Myslím že jsem to zvládnul docela brzy, 5 týdnů není zase tak dlouhá doba, na to že jsem to dělal po večerech. No a nastal den, kdy se blížil závěr a zkušební start. Proč se dívat na svíčku, když tam byla celou dobu zašroubovaná. Jen jsem jí vytáhl, očistil a dal nazpět. Šlápnu a nic, znovu šlápnu a zase nic, no šlapal jsem jam na závodním kole a pořád,,, Tak jsem znovu vytáhnul svíci a čučél jsem jak puk, nějakým záhadným způsobem se mi spojily kontakty, bylo to asi tím jak mi upadla než jsem jí prvně našrouboval. Ale to už jsem zapoměl, protože já už zapomínat můžu, akorát se nachodím a bolí z toho nohy. No a tak jsem kontakty trošičku upravil, zašrouboval, strknul fajfku, šlápnul a babetinka chytla hned na ten první šláp. To bylo radosti, hned jsem jí domašlil a když jsem se chtěl porjet, zjistil jsem že mi nesvítí koncové světlo. Hledal jsem hledal a nakonec našel, byl přerušený drátek. Trochu jsem se oblíkl a vyrazil do světa na zkušenou. Po ujetí pár kilometrů, jsem zjistil únik oleje přes gufero bubnu. Přijel jsem domů, vyměnil a je klid, ani kapka, zatím, čas ukáže.
A jinak, je to jen sprejovačka, žádná lakovna, ale mě to stačí a za jízdy to nepoznáte.
Hlavní výhody tohoto malého stroje jsou, můžete jet na plný plyn a policajti vás nezastaví pro rychlou jízdu, je to velice lehce ovladatelná strojovna. Když je nejhůř, slezete, projdete třba po chodníku a nebo to protlačíte, kde je třeba zákaz atd. V městském provozu to nemá chybu, kde ostatní stojí, vy si klidně pmaloučku jedete. Hlavně to je motorka, protože to má motor a dvě kola. Je to takové mláďátko, ale je to super.
No a tady je pár foteček.

calex
calex napsal 31.12.16 v 11:34 10b.

Moc hezký stroj, i s tím návěsem...!!

ajaxv
ajaxv napsal 20.03.15 v 20:29

Díky kámo je to stroj k nezaplacení. Výhoda je, že se s tím dá všude dostat, když to nejde po silnici, přetlačíš po chodníku, zkrátka super stroj. Jo a nejel jsem moc rychle, když jsem tě vedl na správný směr?

BaluJarda
BaluJarda napsal 19.03.15 v 21:18 10b.

Bezva babeta a dokonce mi dělala doprovod kamionu,tedy navigaci přes M. Krumlov .
Kdysi jsem jel kolem,tak jsem se zastavil na kus řeči a Aajax mi přijel naproti .
Přeji pohodovou sezonu a je to za jasných 10

Lubos92
Lubos92 napsal 09.04.13 v 14:04

Parádní stroj .

_Kovboj_
_Kovboj_ napsal 07.03.13 v 20:57 10b.

Docela dobrý, to ses asi už nudil , že jsi se dal do takové přestavby, ale myslím že se to nakonec povedlo , jenom doufám, že na té deváté fotce pod tím hrobem s křížem není virgule . To by vysvětlovalo proč jed do Brna na Babetce.