Babetta 210 (1985)

Vlastník skodovak
Vloženo 13.11.2010
Aktualizováno 26.12.2010

Peklostroj! Zdolá každej kopeček, předjede každý auto, motorku, cokoli. A to vše za pár ml benzínu. Pár úprav už prodělala, hlavně užitečný věci který využívám. Třeba momentálně zimní provedeni

Když mi bylo 10, začali mě zajímat 2kolky u kterých člověk nemusí šlapat... koukal jsem po inzercích že si neco seženu ale nepovedlo se.. tak letos když už mám řidičák jsem si řek.. splním si sen. I přes 2000km na fichtlu a cca 200km na simsonu jsem nemohl usnout a myslel jsem si "jak se asi jezdi s tou babou s automatikou... žádný spojky a řazení..." no a pak jsem si řekl... než startovat fichtla kterej nema rád cesty do 10km nebo si hrát 5minut se simakem než nastartuje... koupim babettu. jsem línej chodit pěšky nebo šlapat a tak jsem koukal na inzerce a narazil na tohle třeštiprdlo... doma se vyměnil zadní plášť, očistili a namazali řetězy.. a začalo se s pokusama o jízdu... jooo... den jsme jezdili kolem baráku ale furt se mi tam neco nezdalo... pak ji projel tata a domu musel slapat... tak zacalo hledani problemu... koukal jsem na babetacky forum kde mi ochotne poradili co mam udelat (jeste jednou dekuju ). Tak nejdřív výměna gufer... to byla prdlačka ale je to za nama... to co tam bylo nebyli gufera ale nedefinovatelná černá hmota kterou jsme odtam tahali asi ve 40kouskach... prislo na zkouseni: a vono nic... zadna zmena... karbec jsem vycistil a stejne nic... O SUNDÁVÁNI KARBECU NA BABETTE NECHCI ANI SLYSET!! BEHEM 2 DNU JSEM HO MEL SNAD 50 KRAT VENKUUU AUUU... a stejne nic... stelovani a nic.. vymena VN kabelu, tyristoru, civky, ba dokonce celyho toho snimace zapalka a nevim jeste co vsechno... a furt nic.. pak jsem si vzpomel ze mam doma jeste jeden karbec babetovej... tak jsem ho vytahl a rozdelal... tam kam se ma sroubovat tryska byla krasna trhlina ale uz jsem byl nas*anej tak jsem ho tam dal, ani jsem nezapojoval vzduchac a zkusil... a vona JELAAA!!! slaáva... no pak jeste 2 dny maturovani se sestelovanim a sestavenim jednoho funkcniho karbecu ze dvou a dnes uz jezdime... tak tech 30-35 to jede, jak jedu vic tak se cela klepe a motor chce z ramu ven... ale 50 dame no to uz je o zivot takova hracka pro deti... dnes uz startujem da se rict napodruhe. je to takovej dobrej stroj.. na vesnici idealni... doporucuju

AKTUALIZACE 26.12.2010:
Zimní sezona v plném proudu, motorky zazimované, jedině babetta v plném provozu i s náležitými úpravami. Když jsem si v zimě poprvé vytáhl, nastartovala celkem OK. Jela krásně ALE jakmile jsem vzal za plyn, ručička tachometru zdolala Mont Everest a vyšplhala se na rychlost 30km/h, začala se babetta dusit jak kráva a běžela jen na volnoběh. Táta říkal že asi zamrzl karbec... jakmile jsem ji nechal chvíli blafat, zas jela ale jen po 30km/h. Tak jsem se nas**l a vzal kus kartonu do kterýho jsem obalil karbec. Tím se to zlepšilo... Pak mi začal blbnout cvrček na pomocném řetězu takže se nedalo nastartovat. Vzal jsem bábu do kuchyně a rezdělal to... cvrček ale nechtěl ven... Tak tátu napadlo zatím ho prostříknout WDčkem a vono to pomohlo... Když už byla bába v kuchyni, kouknul jsem se na svíčku a zjistil že je to N15C tak jsem tam píchnul novou 17ku a hned jela líp..
Jezdím na ní hlavně do krámu a nechával jsem ji tam jen tak stát vždy pač jsem neměl klíček od zámku řízení. Tak jsme se s tátou zbavili starého zámku a koupili novej. To mi ale nestačilo... Nemohl jsem odolat a přidělal jsem ještě spínací skřínku . Stojánek mi visí na vlásku pač některej z minulých majitelů s ní dělal kdo ví co takže část rámu kde byl uchycenej stojánek je mrtvá a stojánek je provizorně přidělán. Do léta snad vydrží, pak jí čeka menší GO v podobě opravy rámu a generální debordelizace a čištění. Momentálně řeším výrobu přívěsu aby bylo na čem něco odvézt když bude potřeba... Až se mi zas povede něco vylepšit, dám samozřejmě aktualizaci.

Radomil
Radomil napsal 15.06.15 v 21:48 9b.

Super čtení

Babetista
Babetista napsal 02.01.13 v 20:47 9b.

JokeJack
JokeJack napsal 02.10.12 v 21:53

Pekna pekna,me ta naše ne a ne chytnou,ani neroztlačim ani nenašlapnu,podivam se jeste nekam dal mozna to bude i ta svíčka tu uz sem však i menil ale treba tam je nakej ten zadrhel ..

skodovak
skodovak napsal 17.03.12 v 10:09

Díky... Jo, klíčenku mám přímo od firmy CAT

Jawa_speed_
Jawa_speed_ napsal 17.03.12 v 10:04

Pěkná babetka německá neboj já nejsem blbec vím že je Československá jinak moc moc pěkná a pěkná klíčenka do CAT