Suzuki DR 650 (1996)

Vlastník roxy3
Vloženo 5.4.2012
Aktualizováno 9.5.2016

Motorku som kupil v januari 2011 od mumula aj vdaka chlapikovi s nickom ofca, ktory mi poslal link na inzerat a teraz som jej novym majitelom :)
O motorku bolo vzorne starno, najazdenych bolo 26 500 km. bolo k nej 2 x al. kufor + top case, kryt motor

Motorka koupena od momul (Detva) - Predajca je velm solidny chlapik, dodnes sme v kontatke, obcas sa vidime ked idem okolo a uz je z neho kamarat :) Nevahal by som od neho kupit dalsiu motorku :) Teraz ma bmw f 650 gs ktora sa mi velmi paci, no nechce mi ju predat :D

Yamaha FZS 1000 Fazer: V mojom okoli kde zijem je strasne vela ciest na enduro, tak preto som sa nakoniec rozhodol pre univerzalnejsiu motorku.

První dojmy - Prvy dojem bola neskutocna sila a pocit, ze kam sa pozriem, tak tam mozem ist :) Tie pocity ma stale drzia a tak sa uz teraz tesim na dalsiu sezonu :D No rad by som presiel na nieco turistickejsie ako bmw f 650 gs :)

Motorku bych doporučil pro - Moto je najvhodnejsia pre skutocnych endurakov, baheniakov a podobne :) na dlhsie cestovanie nie je az taka pohodlna a uz vobec nie vo dvoch, no v terene je super, da sa s nou kade co prejst :)

Doplňky na motorce - 12V zasuvka, top case shad s opierkou, bocne hlinikove kufre (vyrabal ich predosly majitel, od ktoreho som motorku kupil).

Na nete som dlho hladal motorku, ktora by mi dobre posluzila na nasich "slavnych" cestach a tak som chcel enduro, pretoze nejaky cas pred kupou som jazdil na dr 650 R bez spz a vp, no motorka sa mi velmi pacila :)
Asi 2 tyzdne som si pisal s predavajucim ohladom moto a pytal som sa ho na kadejake ine motorky a stale mi bol ochotny poradit. Obdivoval som ho, ze ma so mnou take pevne nervy :D Radil som sa este aj s kamosom ktory je fanatik endur a ten mi povedal, ze ak je pravda co pise, tak nemam vahat a mam ju zobrat...
Suzuki som kupil v januari a hned si na nej pre istotu vymenil olej, casom bolo treba aj brzne dosticky, no kamos co mi s tymi vecami na zaciatok pomahal, tak za kratku dobu odchazal do Svajciarska za pracou, tak sme ich uz vopred vymenili a menili sme aj lozisko v zadnom kolese a skontrolovali rozvodovu retaz, ktora bola este len pred polovicou spanovaka. Kupil som novy vzduchovy filter, pretoze ten stary uz bol na odchode a taktiez som kupil novu zadnu lavu stupacku, ktora uz pred tym bola zvarana, no znovu sa odlomila. Az v maji som si spravil (rozsiril) vodicak, lebo sa skor nedalo kvoli nie najlepsiemu pocasiu. Za ten cas som s moto jazdil len po okoli po este zmrznutych polnackach, no po par padoch som som si povedal, ze bude najlepsie, ak si pockam na vodicak a budem jazdit po cestach a do lahsieho terenu sa vyberiem len obcas.
Po spraveni vodicaku som s moto zacal behat po okoli a pomalicky sme si zacinali na seba zvykat. Obuta bola stuploch, tak som s respektom jazdil do zakrut. Pacil sa mi jej zatah a hlavne pocit, ze som nerovnosti na ceste necitil ako v aute :) Prvy vikend sa konala v Halici (okr.Lucenec) halicska motorkaren, tak sme tam aj s bratom sli pozriet a pod jednym navstivit mojho kamarata momula, od ktoreho som moto kupil :) V ten den sme spravili cca 400 km a bolo to celkom v pohode :) jazda do zakrut nadherna :) Kazdy den som na nej jazdil do prace a po roznych vyletoch s kamaratmi a na zrazy. za prvy rok som na nej spravil 13 500 km :) asi po 10 000 km som menil prednu pneumatiku (za ojazdenu) a kratko nato aj zadnu za novu so vzorom viac na cestu.
Pocas tejto doby som s motorkou nemal ziadne problemy, len som menil olej, mazal retaz, tankoval, cistil vzduchovy filter a jazdil :)
Spotreba na ceste je 5 l (jazdim do tych 130 km/ h), mimo cesty je vyssia. Rekord bol, ked sme sli na Zemplinsku siravu na zraz, na moto sme sli dvaja + al. kufre a spotreba mi robila 4,2 l pri rychlosti 70 - 80 km/ h.
Po sezone pocas zimnej udrzby som menil vo vidle gufera, puzdra, dal som tam olej motul 15w namiesto predpisaneho 10w, aby bola tuhsia vidla, do vidly pod pruziny som dal silonove podlozky. Dalej som dal nafukat zadny tlmic, pribudla silonova podlozka pod pruzinou zadneho tlmica, premazal kyvnu vidlicu, lozisko v krku riadenia, nastavila sa vola ventilov, vymena oleja a filtra, vymena brzdovych kvapalin. Este ma caka kupa noveho plasta zn mitas na predne koleso so vzrom rovnakym ako mam na zadnom, brzdove dosticky na predne koleso a casom mozno novy volant, nakolko tento som uz narovnaval.

Tento rok som stihol uz navstivit Polsko a nieco som pobehal tu kolo komina. V lete sa chystame do Chorvatska tak verim, ze motorky nesklamu :)

+ spotreba, jazdne vlastnosti, spolahlivost motora
- obcas by sa zisla 6 rychlost, mohlo by byt trocha pohodlnejsie sedlo (sirsie a dlhsie), na cestovanie by mohla byt vasia nadrz a chyba ochrana pred vetrom
- ak idem vo dvoch, tak musim prestavovat sklon svetla, pretoze svieti vysoko
=> inak tuto moto hodnotim ako pohodlnu a spolahlivu :)

1.8.2014
Motorku som predal do Ziliny s poctom km 67 000 a mnou nabehanymi 40 000km. Verim ze novy majitel s nou bude rovnako spokojny ako som bol ja.
S motorkou za ten cas co som ju vlastnil som nemal najmensi problem, akurat som menil bezne veci ako olej, pneu, tohto roku menil spojkove lanko. Pred predajom som vymenil pneumatiky mitas e09, predne a zadne brzdove oblozenie, 2 dni pred predajom vymenil retazovy kit, loziska v zadnom kolese a rozete, vymenil ihlu, trisky a dodal jedno malicke o ring tesnenie na karburator a pred novym majitelom vymenil olej, nakolko ho trebalo menit a aby zbytocne novy nevypustal ako si to robime pri kupe, tak som pockal az pride pre motorku a ked sme si na predaj placli, tak som mu ho gratis vymenil.
Motorka za ten cas co som ju mal nezrala olej, nebolo do motora babrane (okrem nastavenia ventilov a kontrolovania rozvodovej retaze). Ak by bola moto pohodlnejsia ako konstrukcia starej dr 650 djebel, tak by som si ju nechal.
Teraz hladam nieco viac na cestovanie vo dvoch. Takze pozeram po moto ako yamaha tdm 850 rv okolo 94-95.

janogsx
janogsx napsal 16.07.15 v 21:07 10b.

super článok máš srdce motorkára

-Jandys-
-Jandys- napsal 17.03.13 v 21:33 10b.

Za 10.b Ročník 1996 a starší Dakar a Djebel byly a budou pořád fajn

dzah
dzah napsal 17.03.13 v 18:55 10b.

Krásně sepsaný a motorka na jedničku z hvězdičkou dávám 10b a přeji hodně km cestou necestou

Jardas444
Jardas444 napsal 17.03.13 v 16:37 10b.

Dobrá volba,DRka jsou super Dávám 10b.

zdenda2
zdenda2 napsal 16.03.13 v 23:05 10b.

...fešanda za 10b.