Honda XL 650V Transalp (2002)

Vlastník Suziik
Vloženo 6.2.2012
Aktualizováno 6.2.2012

Pohodová, pro dva dostatečně silná, univerzální a modrá... ve stručnosti popsáno vše, co se dá o tomto stroji napsat

Na úvod se musím přiznat, že v minulosti by mě nikdy nenapadlo pořídit si takový typ motorky. Vždy jsem inklinoval spíš k naháčům. Postupně jsem ale od kamaráda dostával takovou nálož informací a pochvalných zkušeností, že jsem začal o cestovním enduru v duchu uvažovat. Teprve když jsem dostal relativně zajímavou nabídku na kup, pevně jsem se rozhodl, že to je přesně to, co potřebuju.
První bližší seznámení bylo na projížďce na jiho-východ od prahy. Já jel na mé staré GS500, ale neměl jsem problém Transalpa stíhat. Jediné, v čem jsem viděl rozdíl byl v tom, že mě bolelo celé tělo, zatímco řidič Alpa skotačil bez bolesti zad, zápěstí… Díry v silnici, prašná cesta, kus nudné dálnice – nikde Alp nezaváhal, já jsem si však na takových místech jízdu moc neužíval. Protože zastávám pravidlo: holka, motorka a zubní kartáček se nepůjčujou, mi trvalo hodně dlouho, než jsem byl přemluven a motorku jsem si půjčil. Seznámení bylo rychlé – o to víc se to na mě poznamenalo. Kup byl dílem pár dnů.
Posed – krása, i když mám seriové sedlo nic nebolí i po celodenním ježdění. Ruce odpočívají (když si zrovna nestoupnu do stupaček) a zápěstí nebolí. S odstupem času vlastě nevím, jak jsem to mohl na GSu vydržet (stále si ale myslím, že je to dobrá motorka  ). Motor – tam je to pro mě největší rozdíl. Popsal bych ho asi jako když člověk změní benzinové auto za naftové. Motor tahá krásně odspodu a přitom neztrácí dech i ve vyšších otáčkách. To Tě spíš zastaví omezovač, než aby došel dech. Je pravda, že ve dvou to není stejné, ale vzhledem k tomu, jak sezdím se ženou mi to vůbec nevadí. Vlastně bych na to ani nepřišel, kdybych jednou nevezl kamaráda . Jen bych přidal šetku. Jednak ze zvyku se snažím přeřadit když už to vlastně nejde a zároveň pokud vezu ženu, udržovací rychlost by byla vítaná.
Vzhled hodnotit nebudu, jednak to každej vidí a druhak, jak jsem psal, vždy jsem byl spíš na naháče, takže jsem si musel chvilku zvykat. Nyní ale můžu s klidným svědomím říct, že to vůbec nevypadá špatně.
Zatím najeto cca 3000km po ČR, na tento rok se chystáme na Großglockner a pak na výpravu do Rumunska. Pojedeme dva Transalpy, tak se moc těším. Pokud bude čas, pokusím se napsat i nějaký cestopis.

J.K
J.K napsal 07.02.12 v 17:54

Paráda přeji spoustu km. ať ti dělá jenom radost Užívej si to Zdravím

Suziik
Suziik napsal 07.02.12 v 11:41

díky díky, je fajn vědět, že člověk nevybral špatně a že moje dojmy nejsou zkreslené tím, že motorku vlastním

jinak ta fotka GS/Alp je právě z výletu, kdy jsem k Alpovi více přičichl

MartinXL650V
MartinXL650V napsal 06.02.12 v 23:08

Moc pěkně sis vybral Přeju spoustu pohody a pěkných zážitků na cestách - necestách.
P.S.
Taky jsem měl GS, to ale vypadá proti TA malá, že jo ?

T.A.
T.A. napsal 06.02.12 v 18:52

Jo jo panáčku, zjistil jsi vše co ostatní majitelé TA. Prostě super a přitom velice jednoduchá a spolehlivá máša.

istonbike
istonbike napsal 06.02.12 v 14:48

Parádní a osvědčený Alp ...jinak v rezenzi máš napsáno přesně to co jsem si prožil dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách