Honda CBR 125R (2004)

Vlastník Jackun
Vloženo 18.11.2011
Aktualizováno 29.3.2017

Honda 125 CBR, koupena havarovaná. Výborná motorka :) spokojenost !

První dojmy - asdfghjklyxcvbnddd d ddd

18.11. 2011 jsem si jí konečně přivezl domů, svojí vysněnou Honda CBR 125. Kupoval jsem jí od týpka v Brně, který ji nabořil na předek, (nejspíš nedobrzdil a do někoho napral,.. to netuším), že si jí doma přes zimu spravím.

Koupil jsem z jiné zadřené motorky přední vidlici i s brýlema (3642 Kč), přední ráfek (1642 Kč) a pravé řídítko, dále jsem musel koupit novou pření gumu ContiGO (832 Kč), která byla prořízllá, levou část masky s plastem pod světlo (642 Kč), nové zrcádka, nechal jsem si zpravit plasty (600 Kč) a svařit hliníkový držák pravý stupačky (300 Kč).

Díly jsme postupně, jak jsem měl peníze přes zimu skupoval a montoval no motorku.
Čekal jsem, že to bude obtížné, ale po zkušeností z přestavby ČZ z minulého roku, mi to přišlo jako hračka a hlavně mě to bavilo :). Nemohl jsme se dočkat celou zimu, až to konečně zkompletuji a budu se most aspoň kolem baráku projet, jelikož jsem na CBRku do té chvíle neměl příležitost se svézt.

Ke konci března jsem vše na motorku naskládal, přesto že jsem neměl plasty stříknutý barvou. Konečně jsem získal možnost se projet, i když jenom kolem baráku (nebyla přepsaná), byl jsem z toho HROZNĚ nadšenej :). cca zy týden prošla evidenčkou, dostala technickou a přihlásila se. Jeli jsme s otcem (CB 750) kolem Brna na krátkou vyjížďku 85 km (nevěděli jsme, co motorka bude dělat,...) a neuvěřitelně jsem si jí užíval,.. Do teď jsem měl akorát 4 stupňovou převodovku, teď s 6 je to zase něco jiného,... čekal jsme, že se jí do kopce nebude chtít,..atd. ,ale mile mě překvapilo když jsem naopak do kopce mohl řadit vyšší stupně a ne nižší, jak jsem byl zvyklý z ČZty,.. Má velmi dobrou ovladatelnost, stačí se mírně naklánět zleva doprava, a přes tolikrát kritizované úzké pneumatiky si motorku krásně vedete :), brzdám dávám 10 bodů, doteď jsem měl bubny, takže rozdíl velmi znatelný ! Odpich má dostačující, pro lidi, co neseděli na něčem silnějším a celkový pocit z jízdy mám víc než výborný, zkrátka jsem rád, že jsem si jí pořídil :). Měřím 183 cm a nemám problém se na ní poskládat, takže pro vyšší postavy, co by si jí chtějí pořídit, nebral bych výšku jako aspekt, proč si jí nepořizovat. (akorát bych tam dal o trochu vyšší plexi sklo)

A nakonec zápory motorky. Nemůžu si zvyknout na tachometr, který potřebuji při průjezdem městem, či vesnicí, má totiž 50 km/h úplně někde dole, a když se na něj chci podívat musím sklonit hlavu, víc než jsem byl zvyklý, z čehož dobrý pocit nemám. Místo tachometru se zbytečným rozsahem až do 200 km/h ho mohli udělat čitelnější, ale vše je o zvyku,.. Maximálka by mohla být o trochu výš, ale co se dá dělat :). Poslední výčitka je na její nízkou váhu, když jedete kylo deset a foukne vítr, není to nic příjemného a docela vás to rozhodí (vážím 75 kg).

Ještě musím musím stříknou zpravené plasty a bude vše v pořádku, ale teď hodlám jezdit, jezdit a jezdit, barva nespěchá a zima na to bude dostatečně dlouhá :)

Ideální a na rozdíl od 2T spolehlivá motorka, nejede sice 150 km/h jako 2T,ale i tak Vám garantuji, že si s ní užijete a i auta se s ní dají bez problému předjíždět :). Mám z ní radost a vřele doporučuji !

Zrovna jsem jí udělal honďácké křídla, jako byly na novějších modelech a nádhera :), trocha měření, stříhání a vypadá to k světu, ale úplně to zakončuje trojúhelníkový proužek, který je na cbčku od r.v. 2007, který tam opravdu sedí ! :)

Už máme spolu skoro 40 000 km, ještě nám chybí 700 km. Po "vytunění" výfuku má nádherný zvouček (uvnitř odvrtaná ta trubička a na její místo přišroubovaná podložka o stejné velikosti, jako ta, co je pod matkou u brýlí) a při dojížděni na křižovatku si pěkně prcká. Spotřeba vzrostla o 0,2 litru na 100 km a za to to stojí :) maximálka je přesně 130 km/h (každé ráno do školy po rovince !!!, ale většinou pouze ráno, když je ještě kosa). Maximální spokojenost!

čočka
čočka napsal 07.11.14 v 11:20 10b.

super,pomohlo ,dík

zrzzy
zrzzy napsal 30.07.14 v 22:26 10b.

Jackun
Jackun napsal 05.07.13 v 23:31

Díky :) samovýroba! :D No bydlím na Podlesí, to je hned vedle Kuřimi no.. :)

Juicee
Juicee napsal 05.07.13 v 19:58 10b.

Gratulace.
jestli je to ta, co jsem v Kurimi pred par dny potkal (nebydlis nekde na Dilech?), tak ma zvuk jako sesti¨kilo s ladakem

Lubos92
Lubos92 napsal 08.02.12 v 13:55

Ahoj. Kuřim, přes to jezdívám často . Třeba se tam někdy potkáme... Škoda jen, že už tam nebejvá rockfest, posledně to stálo za to .