Honda CBR 125R (2005)

Vlastník cita29
Vloženo 2.8.2011
Aktualizováno 3.6.2012

malá, svižná, hbitá, lehká stopětadváca s malou spotřebou :)

Píše se den 3.6.2012 a motorka má novou majitelku. Touha po něčem větším nakonec zvítězila a tak jí nahradí Yamaha TDR 125. Doufám, že holčině bude motorka sloužit stejně dobře jako mě :)
Tak dnes, dne 29.5.2012 konečně můžu napsat nějaké zkušenosti s motorkou, protože už mám najeto pár tisíc kilometrů :) S motorkou jsem se potýkal s nějakými problémy, zejména po předchozím majiteli, ale postupně se všechny vyřešily. Hlavní problém byl asi tak v motoru, který papal olej, poté se mi rozletělo ložisko na hřídeli v převodovce, naštěstí všechno bez jakékoliv újmy přežilo, a při rozpůlení motoru se rovnou daly nové pístní kroužky, gufera na ventily, motor se přetěsnil, nastavil, zlehka jsem ho zajel a postupně tomu pomalu dával a teď zase jede po rovině v pohodičce i 120 a to nejsem žádný drobek. Zvládla by i víc, jenže předchozí majitel jí zpřevodoval do rychla, takže na šestku to už nemá sílu utáhnout, takže moje maximální dosažená rychlost po rovině byla na pětku, a to těch nějakých cca 120 a něco málo přes. Jinak z kopečka to zvládne víc když tam hodím šestku :) Ale chtělo by to spíše zpřevodovat zpět do síly. Co se týče stability v zatáčkách tak drží překvapivě dobře, nemám problém to naklopit skoro až na stupačku i když jedem ve dvou, ale přecejenom nějak extrémně neklopím, navíc už mám zadní gumu skoro slick tak to občas v zatáčkách podkluzuje a ujíždí. Zatím jsem to nepoložil a nechci to měnit :) Do zatáček se naklápí sama dělat s ní myšičky a různé smyčky, vyhýbání se kanálům a pod. jde jako po másle. Další závada co jsem měl bylo špatné dobíjení. Koupili jsme nový regulátor a zdá se to být v pohodě, jen už je baterie asi trochu na odpis z toho nabíjení. Jinak asi nemám motorce co vytknout, jediné co mi asi vadí je ta velikost, jelikož nejsem žádný drobek, tak se na to sice poskládám a sedí se mi i dobře ale vypadám na tom jak osel :D A ještě také ty "karbonové" blinkry, už několikrát se mi stalo že mi za jízdy upadly a visely jen na kabelech :D Ale dá se to hned opravit, jelikož vždy vypadne jen šroub z plastového závitu blinkru tak se to našroubí a jede se dál. Hodím to na lepidlo a už by s tím neměl být problém. Tož asi tak všechny mé poznatky. Ještě přikládám pár nových foto :)
---
Motorku jsme koupili za velice pěkné peníze, má laděný výfuk Arrow který má fakt luxusní zvouček :) ale taky má bolístku, poškozený lak, ale to je jen kosmetická vada, a dnes jsem to trochu přelepil po domácku vyrobenými "polepy" ve stylu klasika CBR 125, koupil jsem si v papírnictví samolepící tapetu, věnoval tomu nějaký čas a myslím že to hned vypadá líp, a investice jen cca 100kč :) Co se týče zrychlení, tak na čtyřtaktní malorážku je to dobrý, stovka tam je hned, do 110ti to ještě celkem jde a potom to už pomalu stoupá nahoru :) Předchozí majitel s tím prý jezdil i 145 km/h tak uvidím co z toho dostanu já :) A jelikož ještě nemám papíry tak toho moc naježděnýho nemám, ale jízda je stabilní a pohodlná, žádné velké otřesy ani vibrace. I podvozek toho hodně pobere :) Měl jsem tu čest na tom jet i jako spolujezdec cca 100km a musím říct, že na to jak je to malý, tak se na tom jede dobře i vzadu :) Benzínu si srká po troškách, spotřeba 2,5 až 3,5 litru, záleží jak se jede :) Co se týče zkušenosti, tak tu mám jen s Jawou Travel 125, kterou do teď měl bratranec, a oprotí té je to nebe a dudy, a ještě máme doma čtyřkolku Yamahu 450cc, přechod ze čtyři pade na pětadvácu je hodně znát, ale na to ježdění to stačí, a na vyblbnutí mám čtyřkolku :) Do budoucna bych si CéBRo chtěl upravit k obrazu svému, hlavně vzhledově, jelikož papíry dostanu až na podzim, tak času na to mám dost. Doufám že bude dělat jen radost :)

bartaklev
bartaklev napsal 24.02.13 v 08:42 10b.

Moc pěkná...takový výfuk bych si na tom svém NSRku taky nechal líbit...hned je z toho pro laika na oko minimálně půllitr... Nádhera !!!

Vesi8
Vesi8 napsal 27.05.12 v 17:34

je pravda ze ten vyfuk dela tu prodejni cenu vyssi no :D

cita29
cita29 napsal 27.05.12 v 16:09

Díky Nakonec je to celý nachystaný, i ty prkotiny co jsem psal na foru se vyřešily, motor po takové menší GO tak pěkně zajíždím a začíná se rozjíždět a jet dovolím si říct i líp než předtím, ale už tam nic psát nebudu.. a nejsou to jen kecy abych to prodal, popravdě řečeno-pěkně jsem ji vymazlil, po koupi tam nasypal nejmín 10k a ted jediný co jí chybí je zadní guma a destičky.. a výfuk no nvm čéče, já jinej nemám

Vesi8
Vesi8 napsal 27.05.12 v 13:44

Ja si to myslel tak hodne stesti s prodejem :) ten ladak by si mi samostatne asi neprodal co?

cita29
cita29 napsal 27.05.12 v 09:00

je tam Dost mě naučila ale stejně mě to pořád táhne do terénu a chtěl bych něco většího tak chci koupit enduro.