Honda XL 650V Transalp (2001)

Vlastník momo71
Vloženo 2.11.2011
Aktualizováno 17.12.2020

Priateľský dvojválec s V-čkovým zvukom, v peknom dakarovom imidži, s prednou 21"-tkou, univerzálny, nenáročný, spoľahlivý,... slabý, ťažky, mdlý, makký, ale veľmi, véééľmi užitočný... , a hlavne môôôj!

První dojmy - V prvom dojme mi pripadala motorka veľká, ťažká a silná. Teraz mi pripadá slabá, ťažká a veľká. No a ešte raz, slabá, ale aspoň nejazdím rýchlo a zbesile. :-). Že zbesile :- ))).

Motorku bych doporučil pro - Začiatočníkom, turistom, poľno-cestným enduristom, okresným dobrodruhom, kochačom, okolo-kominárom, okolo-svetárom, pohodárom a hlavne všetkým agresívnym motorkárom. Tým povinne. Ako terapiu, ha-ha-ha-hááá ! :-)

Doplňky na motorce - padáky, drziak GPS SW Motech, deflektor MRA, zvýšene riadidlá, výfuk LeoVince, ukazovateľ rýchlosti GiPro, hliníkove kufre Big Husky, vyhrievané rúčky Oxford, prídavne svetlá GIVI

Tento stroj som si vybral, lebo som sa v roku 1989 zamiloval do TA600, do jeho farebnej trikolóry, V2 motora a dvojitého výfuku.

***
Plusy motorky
+ je moja
+ je moja a má ma rada
+ je moja a čaká na mňa v garáži
+ univerzálnosť, 1-2-3 motorky v jednej
+ pohodlný posed, ochrana proti vetru (ale s originálnym plexi nič moc, až s turistickým plexi a deflektorom je to fajn)
+ lineárny záťah motora odspodu
+ nič na nej nie je extra, ale spolu má stráviteľne vyvážene vlastnosti
+ spoľahlivosť
+ dizajn + charizma
+ 21"
+nenúti ťahať za plyn,...,lebo je slabá

Minusy motorky
- tá istá univerzálnosť, vďaka nej motorka v ničom nevyniká, ale zavisí len na majiteľovi, čo si z jej možností a v akom pomere namieša
- slabý motor, aspoň (+20,30, 40...) koní, žiadna výkonova rezerva na predbiehanie nad 110 km/h
- hmotnosť, aspoň (-20) kg
- nedá sa zdvihnúť predný blatník, stále sa zapcháva predné koleso blatom a tak stále padám na zem ,
- chýba 6-tka, zbytočne vysoké otáčky, a tým relatívne vysoká spotreba
- mizerne funkčný ukazovateľ paliva
- slabá predná vidla
- malá svetlá výška
- nízka poloha riadidiel, nutné nadstavce (aspoň pre mna 183 cm)
- zlý tvar nádrže pre jazdu v stupačkách
- otvorene dno plastového "krytu" motora
- ťažko prístupný vzduchový filter

Kde sa nalepsie citi motorka?
Všade. Cesty rôznej triedy a kvality, samozrejme, poľné cesty. Na suchej šotoline a blate su limitujúce len pneumatiky. Ja mám rad Mitas E09 ako celosezónne, okrem motodovolenky, to prezúvam na E07.

Čo by som si kúpil, ak by som mal viac prachov na motorku?
1. Honda Africa Twin CRF 1000L DCT
2. Triumph Tiger XC800

Dá se s moto i dobře cestovat?

Motodovolenka CZ2013

Motodovolenka SK2012

Mikro Enduro Ralyee

rocker78
rocker78 napsal 29.03.18 v 21:31 10b.

SERZO
SERZO napsal 12.12.17 v 18:46

Pekná mašina V maji tohto roku sme dali slovakia Trip a 3 mašiny boli ŤA Sú to dobré stroje Tiež som o nej uvažoval ale Tenerka bola môj sen už dávno...
Samozrejme dávam 10b

Syste
Syste napsal 01.12.17 v 14:28 10b.

p.epanica
p.epanica napsal 16.10.16 v 01:31 10b.

Díky. Ať Vám to taky jezdí ...

momo71sk
momo71sk napsal 09.01.16 v 10:23

Dik Petr_TA,.., casom zistujem, ze mi vykon vlastne ani nechyba. S kazdym konom navyse idem rychlejsie a viac si dovolujem na ceste, skor by som prijal nizsiu hmotnost a kludne aj za cenu hrkotaveho jednovalca, tych 30 kg menej nakolko ma to bavi aj mimo asfalt. Na druhej strane nova Afrika je prekrasna, "pretrpel" by som lahko aj hmotnost a vykon )), a kedze zacinam byt pohodlny a nechce sa mi uz tolko radit verzia s DCT by bola ta prava. ... Hahaha...tak najskor za 10 rokov..