Yamaha DT 80 (1988)

Vlastník Mirda.1
Vloženo 28.1.2011
Aktualizováno 24.2.2012

Je to moje první motorka a jsem s ní nad míru spokojen. Zatím se mi nestalo, že bych s ní někam nedojel, nebo něco neprojel. Pouze mojí vlastní blbostí mi došel benzin a musel jsem ji tlačit, naštěstí jen asi 3 km.

DTčko jsem koupil od svého kamaráda, který s ním jezdil 3 roky. Motorka byla v dobrém stavu, s vyměněnými náplněmi, dokonce i s novými pneumatikami.
Po koupi jsem ji šel přepsat na sebe, na úřadech to byla pěkná lítačka. To asi každý zná.

1.rok (2009)
První rok byl finančné nejnáročnější. Nejprve všeobecné náklady, samotná koupě motorky, sehnal jsem si oblečení, přilbu, poplatky na úřadech, technická kontrola, nákup povinné výbavy, nákup oleje do benzinu, spray na mazání řetězu... Poté následovaly první opravy, opotřebovaná řetězovka, prasklo mi (snad nikdy neměněné) spojkové lanko a ke konci sezóny začaly protékat gufera. Všechny opravy jsem si na motorce dělal sám, protože servisy si účtují moc peněz. Taky mi hodně vadila velká spotřeba benzinu, jak jsem ale později zjistil, tak ta byla způsobena mojí vlastní nezkušeností, jak jsem se postupem času s motorkou zžíval, tak klesala i spotřeba.

2.rok (2010)
To už jsem byl na motorce závislý a přez zimu jsem nemoh vydržet nejezdit, tak jsem ji vytáhl na sníh. Blbiny na sněhu zapříčinily můj první pád na motorce, ale pouze v malé rychlosti a asi 30m od domu :)) to mě inspirovalo k rozhodutí počkat na jaro. Jakmile roztál první sníh, tak jsem vyrazil na vyjížďku. Jezdil jsem co nejvíce to šlo a to přes celou sezónu. Na vyjížďkách mě doprovázel, na své nové motorce, můj kamarád (od kterého jsem DTčko koupil). Samozřejmě se na motorce ještě učím a dělám chyby, ale čím mám za sebou více km a projetého bebzinu, tím dělám chyb méně. Po druhé sezóně, jich je už jenom minimum a s motorkou si perfektně rozumím, ale stále je co zdokonalovat a vždy taky bude. Teď se ještě vrátím k opravám, které jsem musel provést. Když jsme s kamarádem jeli do čech, tak mi začal vrzat centrální tlumič (pravděpodobně z vlhka), doma jsem rozebral půlku motorky abych se k němu dostal, vyndal jsem ho a promazal co šlo a už nevrže. Dále jsem si na další rok vyměnil převodovkový olej, chladící kapalinu a koupil jsem si novou baterii.

3.rok (2011)
Tento rok začínám tím, že si vyklízím kůlnu (ve ktré jsem motorku parkoval) a dělám z ní plnohodnotnou garáž na motorku + klubovnu na občasné požívání alkoholu s kamarády :)) Na motorce jsem odjezdil prakticky celou sezónu a chvíli po svých narozeninách jsem ji prodal novému majiteli. Doufám, že je v dobrých rukou.
Jelikož jsem si už skoro rok prohlížel inzeráty na motorky a udělal jsem si řidičák z 25 kW na neomezeně tak jsem si jel koupit novou motorku.

Kraky470
Kraky470 napsal 29.01.14 v 22:01 10b.

Pěknej stroj

martys
martys napsal 01.04.11 v 23:23

Díky Taky chválím, tak nechť slouží! 10b

Jawajeník
Jawajeník napsal 15.02.11 v 14:42

Pěkně udržovaná Na začátky ideální endurko

Barney
Barney napsal 28.01.11 v 14:10