Yamaha DT 80 (1985)

Vlastník hholasek
Vloženo 6.7.2020
Aktualizováno 6.7.2020

Yamaha DT 80 lc2-překvapivě spolehlivé a pohodlné enduro

První dojmy - Jízda byla na první dojem velice pohodlná a plynulá. Zrovna moje má pár kosmetických vad, ale nic hrozného. Motorka je na mojí výšku (190cm), díky 21" kolu vepředu vysoká tak akorát.

Motorku bych doporučil pro - Za mě mohu říct, že motorka je vhodná pro osoby vyšší 180cm, a i to by možná bylo už málo. Pokud máte verzi jako já (18" kolo vzadu, a 21" kolo vepředu), a jste pod těch 180, tak nohy na zem nedáte, a to je podle mne v terénu docela nevýhoda.

Po tomto stroji jsme koukali už delší dobu, a když se naskytla příležitost koupit ji za slušné peníze, tak jsme neváhali a koupili ji.

Jízda na motu je jak na silnici, tak i v terénu velice pohodlná a plynulá, podvozek se nikde nevlní. Ovladatelnost motocyklu do zatáček je velmi dobrá, trochu jsem se při její výšce bál víc klopit, ale po chvíli v serpentinách jsem se do toho dostal a musím říct, že motorka držela na silnici opravdu hodně slušně. Jízda se spolujezdcem je na kratší vzdálenosti fajn, motorka má sílu a její maximální rychlost se zmenšila jen o cca 7kmh (váha obou jezdců byla cca 170kg+PH motocyklu), ale na delší vzdálenosti se to podle mne nedá. Věřím, že pro někoho kdo je zvyklý jezdit ve dvou, to nebude nic složitého, a jízdu si užije, ale pro mne, co jezdím většinu sezóny solo, to je nezvyk. Oproti pionýru, kde jsem nízko, a ve dvou se dá jet dlouho, je tahle vysoká mašina ve dvou docela "o hubu". Úložný prostor mne trochu zklamal, nevím jak u jiných endur, ale tady, pokud sebou nevezete batoh, či kufr vzadu, si pod sedlo flašku vody, nebo oleje nedáte. Na motorce jsem za dva dny najezdil asi 150km, a motorku jsem uklidil s palivem do poloviny nádrže (před jízdou jsem tankoval plnou).

Motorka se logicky jako enduro cítí nejlépe v terénu. Díky nízké hmotnosti a lehké obratnosti, se dostanete skoro všude. A za pomoci 6q vyjedete i docela prudké kopce.

Na motorce se samozřejmě cestovat dá, je pohodlná, a po dlouhé jízdě vás nic nebolí, a ani nejste nijak velice "vyklepaní".

p.epanica
p.epanica napsal 06.07.20 v 23:38 10b.

...