Honda XL 125V Varadero (2003)

Vlastník Golinho
Vloženo 26.6.2010
Aktualizováno 28.4.2014

Moje úplně první motorka, která byla zakoupena 25.6.2010.

První dojmy - Tak jako první motorka mi sedla parádně, neměl jsem problémy s její velikostí a váhou, na takové obyčejné ježdění parádní bike. Co mi akorát vadí je absence stavu paliva. Několikrát už jsem na to dojel.

Tak už mám něco naježděno. Maximální rychlost jsem jel 116 kmph, ale foukal trošku vítr,ale parádní zážitek. Jinak spíše jezdím pohodlným stylem,nikam se neženu, proč taky ? :) . Mám za sebou asi jednu ujetou nádrž,takže zatím nic moc naježděno.

30.9.2010 Dnešní výlet zase ukázal jeden velký nedostatek Varana a to tu, že chybí ukazatel paliva v nádrži ( už podruhé, poprvé to bylo ještě horší,protože jsem měl spolujezdkyni ). 2x mi to chcíplo a byl jsem rád, že jsem nemusel jít pěšky k další benzínce ( ještě že tam je ta rezerva,ale měl jsem bobky ), ale co je zajímavé, tak cestou dom jsem jel rekordní rychlostí ( osobní teda ) 120 kmph. To ten den aspoň zachránilo.

Sezónu 2011 začínám už konečně od začátku. Zazimování proběhlo díky půjčené garáži ( díky :) ). Začalo bohužel ale klapání řetězu, čímž jsme ho museli sundat a poté důkladně vyčistit, protože po ohnutí se nenarovnal jak by měl. Po vyčištění to jede úplně jinak, jel jsem už i 130kmph , ale přiznám se, že jsem měl trošku větr za prdelou. Na letišti jsem vyzkoušel dobré brzdy a hlavně zátah od spoda, kdy se to vyhrabě už z 2,5k otáček. Dokonce se to rozjede i na pětku, ale nebudu zbytečně ubírat motorce na životnosti...
Jinak absence stavu benzinu v nádrži už mě začíná celkem dost ***...

Tak jsem konečně trošku více protáhl Varana na cestě "všude možně". Najel jsem 265 km a musím pochválit luxusní pohodlí, výbornou spotřebu a hlavně ... najel jsem na všem známé Buchláky a tam jsem otestoval, co tahle motorka dovede. Napoprvé jsem si to projel celé, jak to vypadá a napodruhé už jsem trošku tahal za plyn. Jel jsem zhruba na 2. až 4. převod a točil od 6tis nahoru, aby to jelo. Přeci jsou to kopečky. A ono to opravdu jelo. Místy jsem atakoval hranici 110kmph a poté prudce na brzdy. Brzdí to opravdu dobře. Ze 100 na 50 to je otázka několika málo vteřin a poté zase do otáček a zase jede.
Celkem jsem to tedy projel 3x a nepocítil jsem únavu brzd ( ale sebe ).

Do zatáček jde motorka krásně, našel bych asi 2 zatáčky, u kterých kdybych vystrčil kolínko, tak je tam Náklon tedy plně dostačující na to, k čemu je motorka určená.

Cestou zpátky jsem si připadal jako znovuzrozený a pociťoval jsem, že se na Varana mohu ještě více spolehnout ( hlavně na brzdy ).

Tak, dne 23. května byla vyměněna řetězová sada značky D.I.D. ( původně 14 zubů přední kolečko a 42 zadní rozeta, nyní 14 zubů přední kolečko a 44 zadní rozeta ), 12V zásuvka už je taktéž ... už asi od 20.května ...

16.06.2011 ... 34 218 km najetých, měněna přední + zadní brzdová kapalina a zadní brzdové destičky SBS

Tak už má najeto lehce přes 40 000km z toho cca 13 000 je mých, takže už něco máme spolu prožité. Abych se přiznal, žádný delší cesta za hranice zatím nebyla, krom Rakouska, které mám za barákem. Jinak tak 1 000km za víkend max. Využívám ji poslední dobou na odreagování od každodenních povinností ( ze školy :D ) a k prozkoumávání Jižnej Moravy. Jsem na vážkách, zda-li si motorku ještě tuto sezónu nechat, či nikoliv. Silnější moto je v nedohlednu, tudíž bych se poté stal zase pumpičkářem.

18.5.2013 prodána :'(

dachau
dachau napsal 28.04.14 v 18:09

super moto,nebudeš litovat

Eyky
Eyky napsal 11.05.13 v 20:01 10b.

Hyndows
Hyndows napsal 10.07.11 v 23:22

Varadero je Varadero, dvouválec je dvouválec.. jel jsem na tom jednou a je to úplně něco jinýho než moje CBF, dávám 10 bodů s přáním dobrých asfaltových zážitků

nigga
nigga napsal 04.06.11 v 20:08