Yamaha XV 750 Virago (1997)

Vlastník Pawlus
Vloženo 2.4.2010
Aktualizováno 19.3.2020

XV 750 Virago. Pohodlná, spolehlivá a jednoduchá motorka na údržbu.

První dojmy - Veliká spokojenost.

Koupena v červnu roku 2009 v KH moto. Mají zde slušný výběr motorek- chopper a cruser. Obsluha je zde velice příjemná a ochotná. Zpočátku jsem váhal ještě mezi VS 800 Intruder, ale XV to nakonec vyhrálo a nelituji.

2009
červen, červenec
U motorky bylo třeba vyměnit obě pneu - na doporučení jsem zvolil Heidenau (slušná cena a na silnici sedí perfektně). Samozřejmě náplně, filtry a seřízení ventilů a podtlaků, což mi dělali v dolamoto - Štěpánov u Přelouče - perfektní servis! Postupně jsem dokupoval pár drobností - držáky brašen, brašny, opěrku, kšiltíky, padací rám a otevřené výfuky.

První jízda byla s manželkou na Valašsko, pak následoval vinný sklípek v Mikulově (to bych rád zopakoval) - nemělo to chybu, s kamarádem jsme projeli Německo, Rakousko a pár jízd po naší krásné vlasti. Najel jsem něco přes 5 tis. km a bez nějakých problémů (snad to i tak zůstane).

2010
březen
Teď koncem března jsem vyměnil náplně a pořídil novou baterii - Yuasa. V KH moto mi doporučili tu větší pro 11 - když se vyhodí ta pěnová výplň v kastlíku, tak tam sedí, tak je to fain. Zatim počasí moc nepřeje, tak jsem toho moc nenajel a v dubnu čekáme děcko, tak budu prohánět spíš kočárek :) Ale někam určitě dle možností také vyjedu.
XV je spolehlivej tahounek na pohodový cestování.

duben
Tak jsem vrátil zpět origo výfuky, asi nějak stárnu či co
Plánuju dát jiná řidítka, jsem na ni asi trochu větší. Tak snad mi to vyřeší. Přepákování by to asi taky řešilo, ale to vyjde podstatně dráž

červenec

V DOLAMOTO mám momentálně objednané příruby ke karburátorům - mám je drobet popraskané - sice ještě nenasávají, ale ... (né že by to bylo úplně nutné, ale na takové věci jsem drobet puntičkář a nerad řešim problémy, kterým lze předcházet) a měním řidítka.
Začátkem července jsem podnikl s kámošem cestu na Valašsko a Jeseníky a byla to paráda. XV prostě makaj a jsou to povedené stroje.

srpen
Tak vyměněny - řidítka, příruby, čepičky podtlaků a seřízení karb. v DOLAmoto. Také mi začal "téct" olej z čidla neutrálu, tak mi to šikula z KHmoto hnedle vyřešil. Jak můžu, tak jim koukám pod ruce a učím se :)
Koncem srpna máme v plánu Slovensko, tak snad se i počasí drobet umoudří, ať najedu také nějaký kilometr - zatím je to se mnou fakt bída!

říjen
Jen drobné shrnutí. Poslední srpnový víkend jsme s kámošem vyrazili směrem na Slovensko. Počasí nám nepřálo, tak jsme byli nuceni obléct nepromoky. Ty jsme využili téměř po celou cestu. Při zpáteční cestě k domovu nám nastala menší komplikace - asi 100 km od hranic mi shořel regulátor napětí. Vzal to vážně plamenem, že jsem se až lekl co se děje a hasil co síly stačily. Zde jsem poznal výhodu, když nejedu sám. Na benzínce jsem koupil startovací kabely a přes kámošovu motorku dobíjel svoji baterku až k domovu.
Zažil jsem již příjemnější projížďky - jízda v dešti, bez světel a dobíjení není úplně ono, každopádně této cesty nelituji - zase nová zkušenost a můj dík Radkovi.
XV dostala jiný regulátor a šlape zase dobře. Tak se těšim na příští sezónu a už přemýšlím o nějaké cestě.

2011

KVĚTEN
Tak se mi konečně podařilo sehnat zadní nosič (500 Kč) - ten "originál" drát. Netušil jsem, že to bude problém. Na cesty jsem ho dost postrádal.Jinak jsem zkusil změnit svíčky za BRISKY a vše v pohodě.

ČERVEN
Motka jezdí v pohodě. Zatím mám najeto jen pár set kiláků, tak se chystám začátkem července na nějaký menší výlet. Motorku si hýčkám, tak jsem ji pořídil vzduchový KN filtr. Nečekám žádný zázraky či změny ve výkonu- je to chopper, jen ji chci dopřát a přeci jen po čase filtr vyčistím a zase vrátím. Nic víc.

ČERVENEC
Tak jsme začátkem července projeli Slovensko. Najel jsem necelé 2 tis. km. - super výlet. Jeli jsme slušně naložený a XV si poradilo s každým kopcem bez zadýchání. Koncem července jsem ji přeci jen prodal (se slzou v oku) a přešel na Hondu VF 750 C. Na delší cesty je 4V přeci jen pohodlnější. Ale tím nijak nesnižuji XV, je to velice pěkná a spolehlivá klasika.

DennySV
DennySV napsal 19.03.20 v 10:36 10b.

XPALIC
XPALIC napsal 12.02.17 v 18:36 10b.

pavca7
pavca7 napsal 09.05.15 v 15:41 10b.

Hezký Virago, mám úplně stejné. ;) takže bych měl dotaz, co to máte za sedlové brašny.
jinak krásnou sezonu 2015

BaluJarda
BaluJarda napsal 21.02.15 v 08:29 10b.

Hezký Virago ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

FiFi.
FiFi. napsal 08.12.10 v 20:28

At' slouží krajane Táta jí má taky, přesně tuhle 750tku, barva i rok stejná a taky z KH Mota a je spokojenej Hodně št'astnejch kiláků