Yamaha XV 750 Virago (1997)

Vlastník Vajco
Vloženo 4.11.2008
Aktualizováno 29.8.2009

Moje první "velká" motorka po MZ a kdysi nějakých pionýrech a mopedech.

Toto Virago jsem si koupil v roce 2003 ve svých 36 letech. Původně jsem planoval viro 535 na sezónu a posbíraní zkušeností, s tím, že došetřím a koupím si 1100. Pak jsem ale objevil inz. s touto motorkou, jel jsem se podívat a i když byla naprosto tuctová, neodolal a hned ji koupil. První sezónu jsem krom nezbytných kožených doplňků a oleje nekupoval nic. Hned přes zimu jsem, ale vyměnil řidítka za vyšší, sehnal laďáky, přídavná světla a nějaké drobnosti, jako kšilty na světla a blinkry, lebky na blatník atd. SPZ si našla místo vedle kola a také jsme vyrobili přepakování. Další zimu jsem "jamošku" dal na lak, nechal přešít sedlo a kolega mi vyrobil vysokou opěrku z nerezi. Ta ale půjde pryč, jen co seženu nějakou menší, nejlépe originál. Letos přidělám plexi a chci i předělat výfuky, aby byly za sebou.

Najezdím ročně sice jen asi 3-4000km, ale to se změní. Za těch šest sezón se mi urvalo lanko od spojky, to teď vozím nahradní a každému to doporučuji, protože bez spojky jste v pasti a nezbývá než moto odtlačit což může být dost problém. Také se mi po vlhké noci venku nechtěl vracet plyn. Vždy jsem to musel pomocí WD40 chvíli rozhybávat, ale to jsem vyřešil tak, že jsem jedno lanko demontoval a plyn se vrací v pohodě a ještě mám lanko nahradní. Krom povinné výbavy a výše zmiňovaných lanek, vozím ještě spojkovou páčku a knoty na opravu pneu. Jo a také svíčky. Kdysi jsem koupil Splitfire, ale neměl jsem s nimi dobré zkušenosti. Kolega mi poradil obyčejné Brisk, tak na ně jezdím. Vždy si kupuju nové na jednu sezónu, což při jejich ceně není žáden problém. Lanka, žárovky atd. vozím v té levé chromované "kapse" (v pravé, je vzduchový filtr), něco se tam véjde.

Spotřebu nějak neměřím, jen kdysi jsem nabral plnou a po ujetí 100km v kuse jsem šel zase dotankovat a vlezlo se 4,5 litru. Ale na kratší trasy a po městě to bude určitě i přes 6 litrů.

Přední pneu jsem kupoval jetou, ale loni jsem si koupil novou a je to úplně o něčem jiném. I když jezdím v klidu, daleko lépe se klopí než s tou starou. Teď jsem koupil i novou zadní, tak se těším na příští rok. (to bych se samozřéjmě těšil i tak )

I když jsem chvíli uvažoval, že kvůli nedostatku času moto prodám, jsem rád, že jsem to neudělal. Jamošku mám rád, jsem s ní spokojen a už ani neuvažuju o koupi 1100. Vlastně uvažuju, ale jen trošičku .

CENDAS5O
CENDAS5O napsal 10.04.16 v 17:19 10b.

PEKNA MOTORKA

TiborTeam
TiborTeam napsal 05.08.13 v 10:45 10b.

Hlaďour
Hlaďour napsal 18.02.11 v 23:32