renocar_unor

Yamaha XV 750 Virago (1993)

Vlastník KaMetal
Vloženo 27.10.2017
Aktualizováno 27.10.2017

Krásnej, dobře udržovanej chopper, se super sadou doplňků.

Yamaha XV 535 Virago: Padl jsem na inzerát prodávající XV 750 a třebaže jsem do ní pak nešel kvůli množství najetých km, tak mě vyšší obsah a o 8 kw víc při skoro stejné hmotnosti oslnily a už jsem vybíral jen mezi sedmsetpadesátkami.

První dojmy - Spojka zabírala až úplně nahoře, takže nejdřív trošku nejistej rozjezd, ale jakmile jsem jel, tak mi okamžitě padla do ruky! Nádhernej zvuk, pohodová poloha při řízení - tj. v sedě (nesnáším na motorce ležet...), nízko položené těžiště, nejsem žádnej dlouhán, takže přímo na mě!

Řidičák na silnou motorku jsem měl už cca 15 let, ale kvůli chybějící garáži, nedostatku volných financí "na blbosti" a z dalších důvodů jsem nákup dlouho neřešil. Můj brácha obchodoval s motorkama, dělal i tuningy apod., takže jsem občas projel něco, co měl zrovna u sebe - ale vzhledem k tomu, že se specializoval na naháče, závodky apod., tak mě jízda vleže, když má člověk pocit, že nekontroluje on motorku, ale motorka jeho zrovna neuchvátil.
Tak nějak jsem tušil, že chopper by mi seděl mnohem víc, ale neměl jsem ho kde vyzkoušet. Nicméně dozrál čas, tak jsem se rozhodl., že si jednoho pořídím. A vzhledem k pozitivním referencím uvádějícím spolehlivost a vhodnost pro začátečníky, kardanu, nízké hmotnosti, dostupnosti náhradních dílů a finanční dostupnosti jsem se rozhodl vybírat Yamahu XV 535.
Do oka mi na jedné akci padla i Suzuki VS 600 Intruder. Ale jak jsem při dalším pátrání zjistil, výběr nebyl takový, často o dost dražší a hůř vybaveno doplňky. Tak jsem se zaměřil zase na Virago. No a když mě v jednom inzerátu oslnila Virago 750, tak jsem si prošel srovnání s 535 a už jsem šel výhradně po sedmsetpadesátkách!
Jednu jsem odmítl kvůli stavu km, pro jednu jsem už málem jel, když majiteli při cestě na STK vyhořela elektrika (...) a když jsem chtěl jet pro další, tak mi ji někdo vyfoukl před nosem. Ale pak se podařilo sehnat podle mých představ, třebaže jsem pro ni musel jet z Jižní Moravy až k Praze.
Od prodávajícího jsem motorku převezl na Moravu na vozíku. Následující týden jsem Virago převezl z dočasného garážování v Brně k sobě - první velká jízda nezkušeného motorkáře v podzimním počasí a za plného provozu (vč. velkoměstského), hned 60 km. Ale brzy jsem si ji osahal a naprosto mi sedla! Přestože se ještě dost ostýchám víc naklánět v zatáčkách, nejsem si jistej pro případné krizové brzdění, vyhýbací myšky atd., připadá mi dobře ovladatelná, pohodlná, díky plexi na ní není zima ani ve 12 stupních a má skvělé zrychlení i při vyšších rychlostech. O týden později vyjížďka na 40 km, opět paráda.
Už se těším na jaro, když začnu pořádně jezdit, pak přidám další.

Čadil
Čadil napsal 16.02.20 v 18:21 10b.

duelak
duelak napsal 26.01.18 v 09:02 10b.

V Jedovnicích se nějaké Virago určutě ukáže.Vitis ti podá hlášení.Jinak super.

bortl
bortl napsal 07.01.18 v 18:26 10b.

Super mám jí taky i stejný ročník a maximální spokojenost.

XPALIC
XPALIC napsal 14.11.17 v 16:01 10b.

KaMetal
KaMetal napsal 02.11.17 v 17:59

Díky chlapi! Rád bych ji ještě aspoň jednou letos projel, než ji zazimuju, tak uvidíme, jaké bude počasí...