Yamaha XV 750 Virago (1994)

Vlastník Phil_Marlowe
Vloženo 15.9.2013
Aktualizováno 12.3.2016

Klasika bez extravagancí, nadčasový design, léty prověřená technika

Motorka koupena od FIRMA:khmoto (Kutná Hora) - Velmi dobré

Yamaha XV 1100 Virago: Člověk míní a Bůh (manželka) mění. Sedmpade je na můj věk a zkušenosti tak akorát

První dojmy - Líbila se mně hned jak jsem ji uviděl mezi ostatními v řadě, tak jsem věděl, že je to ona. Stav, barevná kombinace a hlavně to, že vypadala tak, jako by právě sjela z pásu výrobní linky (teda jen trochu zaprášenější a s přece jen nějakými stopami používání, ale bez jakýchkoli úprav a "vylepšení".

Motorku bych doporučil pro - Je to motorka pro široký okruh jezdců, od začátečníků po zkušené, ale hlavně pro pohodáře. Myslím, že ani žádný stařík nebude zklamán.

Doplňky na motorce - Zatím nic, pečlivě vybírám a rozhodně ji nechci přezdobit. V týdn přijdou podpěry a nosič od HH, tak uvidíme, jak jí budou slušet.

Vybral jsem ji protože je na svůj věk velmi málo jetá, skoro věřím těm necelým čtrnácti tisícům na tachometru, chromy a laky má v naprostém pořádku, startuje napoprvé a pěkně běží.
Zvuk je tlumenější (originál výfuky), ale to nevadí. Krásně se vede, jde ochotně (možná až moc) do zatáčky a pod plynem jde pěkně dopředu. Je dost měkká, tak akorát na mých devadesát kilo a posaz je i s originálními stupačkami tak akorát. Posaz si chválí i můj batůžek, a to není úplně z nejmenších.
Předkopy ale stejně budou, zrovna tak jako malé plexi, které k ní mám a brašny, které si vybírám.
Zatím nemám najeto tolik, abych podrobně popisoval jak se chová, ale jedno vím jistě: Budeme si rozumět.
Teď ji čeká komplet servis (oleje, filtry, kapalina a tak) a příprava na novou sezónu, na níž se už moc těším.
Aktualizace 6. 10. 13
Tak po prvních 500 km, převážně "okolo komína" po Vysočině, můžu říct trochu víc. Dojmy jsou pořád ty nejlepší, výkon, ovladatelnost, zkrátka už si na sebe zvykáme. Jede bezvadně, spotřeba je cca 5,5 l, což by mohlo být míň, ale když člověk nedokáže odolat a nezatáhnout trošku víc, když je příležitost. Co už dneska vím, tak jediná slabina jsou gumy. Sice mají skoro plný vzorek, ale motka s nimi dlouho stála a tak jsou trochu tvrdé a za chladna (a to je teď vlastně pořád) nedrží jak by měly a motorka je hlavně v náklonu taková vlnivá a trochu odskakuje. Takže gumy budou nové, jenom ještě nevím jaké.
Jinak super.
Aktualizace 17. 11. 2014
Po sezóně 2014 máme za sebou cca 8000 km, zčásti i ve dvou. Musím říct, že panuje naprostá spokojenost. Motorka je po servisu, výměně oleje a pružin ve vidlicích, vyměněné je i ložisko řízení, baterka a hlavně pneumatiky. Nechal jsem zase Pirelky a zatím dobrý pocit. Přibyla taky zásuvka 12 V na řídítka a pouzdro na mobil, který používám jako navigaci.
Trošku mě začíná chybět stabilnější chování motorky při jízdě na horším povrchu, obzvlášť na delších cestách mám z toho vlnění trochu pocit nekomfortnosti. Jinak ale vše v pořádku.
Musím zaklepat, motorka neměla žádnou poruchu, což je při jejím věku (r.v. 1994) myslím skvělé. Také jsem vyměnil brašny a kufr (plotnu na rychloupínání mně na počkání předělal z GSka AluMilánek), aby se za svoji výstroj nemusela holka stydět. Foto současného stavu v galerii.
Bohužel, na Dušičky byla asi poslední vyjížďka a teď už jen zazimovat a těšit se zase na příští jaro.
Aktualizace 12. 3. 2016
Maličké ohlédnutí za sezónou 2015. Najeli jsme spolu 10000 km, procourali severní Itálii, vyjeli na GG, Stelvio a na spoustu dalších krásných průsmyků v Dolomitech a to všechno (musím zaklepat) s jedinou závadou - vypadlým náhonem tachometru, což je maličkost, která by nestála ani za zmínku.
Od Dušiček se na ní bohužel chodím jenom dívat a moc se těším, až spolu zase vyjedeme.

Virago_750
Virago_750 napsal 21.08.20 v 10:58 10b.

BaluJarda
BaluJarda napsal 21.02.15 v 08:30 10b.

Hezký Virago ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

čert129
čert129 napsal 02.02.14 v 10:25

moc pěkné stroj tak hodně šťastných km.a pohodu v sedle 10b.

rohas
rohas napsal 28.01.14 v 19:14 10b.

Zdravím. Díky za komentář a nebráním se v budoucnu nějaké té vyjížďce a setkání Každoročně mj. jezdím např. sraz v Janově. Jinak moc chválím za krásný udržovaný origo stav dračice Za mě 10b.

DDAVSON
DDAVSON napsal 19.10.13 v 16:19 10b.

Krasavice, hodně pohodovejch kilometrů a nebe bez mraků.