Triumph Bonneville 900 (2008)

Vlastník Dodo7
Vloženo 7.1.2010
Aktualizováno 12.3.2014

Spolehlivá retrokráska nejen na klidnou jízdu :)

Motorka koupena od motoguru (Praha) - Ty nejlepší. Solidní přístup, žádné zatajování čehokoliv, motorka přesně dle požadavků.

Triumph Thruxton 900: Sama nevím :D
Triumph Legend: důvod neuveden

První dojmy - Motorka mně sedla hned, a to i přes skutečnost, že jsem nikdy předtím neseděla na větší motorce než Jawa 350. Traktůrek, mně to vyhovuje.

Doplňky na motorce - Padáky, hodinky, šusplech, řidítka mBars, sedlo, seat cowl, zámek na helmu, uzamykatelné víčko na nádrž, koncovky řidítek,...

Bonevilla jsem si nechala dovézt z Anglie na podzim 2009. Je to verze Black, designově se mi líbí nejvíc. Byla to trochu sázka do loterie, neměla jsem do té doby žádné zkušenosti s Triumphem. Když jsem si Bonnie šla převzít, spadla mi čelist a od té doby se z ní stala srdcová záležitost :)

Za ty necelé dva měsíce, co ještě stačilo jedno termoprádlo, jsme spolu najeli přes 1100km, žádná sláva, ale budiž mi k plusu, že už opravdu bylo kolem 5ti st :)
Musím říci, že mě tahle holka mile překvapila. Sice žádná extra divočina, na každý rychlostní stupeň táhne "skoro" stejně, ale sílu má! Na druhou stranu umí zabrat i na rychlosti. Známá, co má Suzuki SV 650 (Martezz) mi říká: "Tak jsem to zkoušela a dala jsem 170km/hod." Nedalo mi to (tsss, nějaké SV) a i když je tato motorka opravdu o něčem jiném, zkusili jsme to taky. A v pohodě :)

Zvuk motoru je nepřekonatelný i se sériovými výfuky. Celkové zpracování precizní, nikde žádné vibrace, netěsnosti. Nástup brzd plynulý, při smyku nepřetáčí. To, co vypadá v chromu, je opravdu v chromu a ne žádný plast. Táhne krásně odspoda.

Zatím jsem přidala pouze brašny, do nich pro prevenci autolékárničku a jediné, co mi na Bonevillu chybí, je ukazatel času. Jeden týpek na youtubku měl na řidítkách přidělané normální hodinky, tak se možná do budoucna nechám inspirovat :D

Za ty dva měsíce jen samé klady, žádná závada ani záludnost, a ať dojedu kamkoliv, líbí se :)

10.8.2010

Tak je načase přidat pár info o vývoji Bonnie i mé maličkosti :) Jakožto léčbu po hádce s tchýní jsem si naordinovala zakoupení vysněných doplňků. Plácla jsem se přes kapsu a pořídila si konečně podpěry pod brašny, padáky, spodní kryt na motor, uzamykatelné víčko nádrže a stylové Quartzky s římskými číslicemi :) Jezdí se stále krásně :) Teď ji mám v servise, začalo mi sáknout těsnění pod hlavou ventilů, tak uvidíme proč, co a jak. A za kolik. Prý se to u Triumphů nestává, jsou to držáky motorově... Budu informovat.

Naštěstí šlo jen o malou přítlačnou sílu šroubů na víku ventilů... Delší šrouby to spravily a jezdí se dál :)

Více viz. Deník

TON-UP
TON-UP napsal 19.03.14 v 10:05 10b.

Ahoj, tak nakonec jsem koupil Monstra...ale tvůj Bonnie je moc krásný, až jej budeš prodávat, dej vědět. Takového jsem nenašel a Monster byl o polovinu levnější než nejlevněší Bonnie, který byl navíc poskládaný ze dvou až tří kusů . Za mne - 10 bodů.

Petr_TA
Petr_TA napsal 09.02.14 v 19:18 10b.

Mooooc pěknej kousek

Peterka72
Peterka72 napsal 09.02.14 v 18:42

Pěkná klasika . Přeji hodně spokojených kilometrů .

marafzs600
marafzs600 napsal 26.01.14 v 11:19 10b.

no coment

pernik92