Triumph Bonneville 900 (2013)

Vlastník mvk73
Vloženo 15.11.2015
Aktualizováno 15.11.2015

Retro motorka s dusou, srdcovka. Kazda jazda je sviatkom. Kupena ako druha motorka na dochadzanie do prace a lahsie vylety po okoli (myslene aj po Europe).

Motorka koupena od Triumph Ongar Motorcycles - Velka spokojnost, mam od nich uz tretiu motorku a stvrta caka v predobjednavke (Triumph Thruxton R, 2016)

První dojmy - Krasny zvuk, krutak pekne dolu v nizkych otackach, dobre vyvazena. Velmi posobivy design, ludia sa zastavuju a vela sa pytaju. Je to pohodova a velmi prijemna motorka. Zadne pruzenie na prd, tvrde ako svina, treba vymenit, zadna brzda ide lahko do smysku (nema ABS).

Motorku bych doporučil pro - univerzalna motorka. Motorka vhodna ako druha motorka, popri niecom vacsom v garazi, Na dochadzanie do prace. Na daleke i nedaleke vylety. Pre pokrocileho motorkara, ktory uz ma nieco odjazdene a vie si tento skvost nalezite vychutnat. Alebo aj pre zaciatocnika, pre jej priatelsky charakter.

Doplňky na motorce - Specialne nastriekana firmou 8Ball vo farbach Gulf Racing, padaky, otvorene vyfuky (krasny dunivy a silny, avsak nevtieravy zvuk), zadny drziak batoziny a pasaziera, system bocnych brasni, zrkadla namontovane na boku riadidiel (skvely obraz), velky cestovny stit, sada budikov s otackomerom a uzamykatelne viko nadrze.
V blizkej buducnosti este vymenim pruzenie a mozno upravim brzdovy system.

Bonie som si vybral ako druhu motorku do garaze, popri mojej velkej tazkej cetovnej krave Triumph Trophy SE. Hlavne na kratsie cesty po okoli a cestovanie do prace. Ked pocasie a pracovna agenda dovoli, tak do prace dochadzam na motorke. Moja velka Trophy SE sa vo velkomestkych zapchach neciti so svojimi 320 kg uplne "doma". Bonie je v nich ako doma. Jej priatelsky charakter, krasny zvuk a neagresivny retro design sposobuje, ze mi vela vodicov a motorkarov dava prednost. Je to taka motorka-gentleman a ja sa na nej tiez podobne spravam ku bratom na motorkach a aj ku plechacom :) .

Tento konkretny stroj mi doporucili moji kamarati-servisaci z Triumphu, ked videli aky som bol "mimo" z toho, ze nemozem jazdit, pretoze moja velka motorka bola v oprave po kolizii s autom, ktore odbocilo bez smerovky. Nastastie si to odniesli len "plechy a skla", motor, ram a kolesa su nedotknute. Nastastie bez zranenia. Cela ta opletacka s poistovnami a nasledne opravou a specialnym nastrekom od ladicskej firmy 8Ball trvala uz skoro tri mesiace a ja som chel jazdit. Chalani zo servisu v Triumphe mi odporucili "speciallku" co prave mali na predajni. Vraveli, ze Bonie ma skvelu povest, je spolahliva a je ako stvorena pre mestke zapchy. Ze jazdi dobre v nizkych i v strednych rychlostiach. Mali pravdu...a jasom ju zobral. Nestrati sa s velkym stitom ani na dialnici. Isiel som na nej dlhodobo aj cez 150km/h a v pohode. Tie prave orechove rychlosti su vsak pre tuto masinku od 30 do 110km/h. A ak mam byt este presnejsi, tak od 30 do 90 km/h, kedy sa este da krasne pocut dunenie z koncoviek ladenych vyfukov, potom uz znacne fuka a aerodynamicky hluk ich tlmi.

Pri kupe mala 2r. a najazdenych 4,500 mil., bola prave zoservisovana Triumphom a dostal som ju aj so zarukou. Nebude uz padat na cene, pojde len hore. Co je skvele, pretoze ju chcem pouzit na jar na protihodnotu pri kupe noveho Triumphu Thruxton R. Alebo ju ponuknem jednemu z vas, pokial budete mat zaujem.

mor
mor napsal 10.02.16 v 09:06 10b.

Jojo tuhle klasiku taky muzu parada

kuzmič
kuzmič napsal 22.11.15 v 09:43 10b.

Krasavec, moc se mi líbí celkové pojetí... A Boneville obzvlášť...!

SPIJKER
SPIJKER napsal 18.11.15 v 14:03 10b.

Hmh...hezka druha motorka..teda hezka... mi te chopperovitej nadech uplne neladi...ale 70k uz neni trapny a porad ma tak nejak charme tim ze to ma historii... thruxto, nebo scrambler ale mnohem lepsi... byl by a u Tebe teda asi i bude...no jsem na toho novyho tvedavej... zda tomu daj aspon ke kilu koni... pak by to byl idealni bajk na vsechno vedle okruhovky...ten novej thruxton, nebo scramBMler teda.. ale tak.. at slouzi a dela radost je ...

DejvGSR
DejvGSR napsal 16.11.15 v 17:24 10b.

Krasavec. Budeš spokojený.

31081
31081 napsal 16.11.15 v 08:06 10b.

krásná