Honda XL 125V Varadero (2002)

Vlastník zelda64
Vloženo 25.5.2009
Aktualizováno 20.2.2011

Tak tohle je moje první pořádná motorka kterou jsem dostal do ruk a můžu říct, že jsem s ní velice spokojen. Pro začátečníky kteří nemají
potřebu s někým závodit výborná volba a já bych ji jen doporučil. :D

PRODÁNO dne 1.9.2010
uživateli: Libichovák

Motorku jsem si přivezl zdruba v polovině dubna a v závěru letošní sezony 2009 mám najeto necelých 10 tisíc, takže bych ho nějak zhodnotil:

S Varánkem jsem dosud neměl žádný problém, ani nějakou velkou údržbu ( jedině měnit olej, ale to je samozřejmost :D), takže jsem velice spokojen s tímto výběrem 125 :D. Od prvních pár kilometrů mě příjemně překvapily jeho jízdní vlastnosti. Na hmotnost která se pohybuje okolo 180kg motor nemá problém při zařazené 5 s nějakým kopcem, takže když trošku jedete tak vyjedete bez přeřazení na nižší rychlost skoro všechno :D. Na to, že je to 125 a ještě dvouvál je jízda výborná, motor pěkně tahá od nízkých otáček, podnozek je na naše silnice optimálně nastaven, s možností vlastního nastavení zadního centrálu. Díky dobrému těžišti sedí v zatáčkách výborně, takže na stupačku to jde uplně krásně :D, jediný podle mě zápor tété motorky jsou akorát brzdy, nemají dostatečně dobrou účinnost (jsou prostě tupý :D, ale je to můj názor a dá se na to bezproblému zvyknout :D), obzvlášť zadní (na dvácu to ale bohatě stačí).Varadero bych doporučil nejen 16-ti letému bikerovy který si chce koupit nějaké to cestovní endurko, ale každému :D. Kdybych si měl znova vybírat nějakou 125 tak bych asi neváhal a bral bych ho zas :D! Prostě bych řek, že je to jedna z nejlepších stopětadvacítek na trhu.

Klady:

+vzhled velkého motocyklu
+dvouválec do V
+pohodlí
+krásný zátah motoru od nízkých otáček
+spolehlivost
+výborně drží stopu, takže není problém jít v zatáčkách až na stupačku :D
+dobrá spotřeba ( okolo 3,5l/100km)
+téměř bezúdržbový
+dobrá viditelnost ve tmě, díky svícení obou světel

Zápory:

brzdy by mohly bejt ostřejší, nikdy jsem sice žádný velký problém neměl, ale na to že motorka váží okolo 180kg sama o sobě tak by nebyly na škodu (když se ale rafnou pořádně tak to není tak špatný :D)
-někdy by se šiknul 6 kvalt
-na 125 je to podle mě moc těžký ( vypadá to sice jak velký motocykl což je +, ale na to že je to jen 125 a k tomu 11kw je to podlě mě zbytečně moc těžký nějakejch cca 180kg je prostě moc)

Po dobu užívání motorky, jsem s ní najezdil přes 16000km a byl jsem maximálně spokojen, nikdy nebyl žádný problém!

PS: V sekci ,,soubory" je uzivatelská příručka k tomuto motocyklu.

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 09.11.10 v 18:53

Pěkná

V4L1
V4L1 napsal 08.06.10 v 19:32

Jojo, prostě Varan, taky dávám 10b

_leniiik_
_leniiik_ napsal 15.04.10 v 08:34

moc pěknej varánek.. přeji mnoho štastnych kilometrů a hlavně bez neho.. jasných 10b...

šmoula...
šmoula... napsal 14.03.10 v 20:20

pěknej varánek nekdy muzem dát vyjižďku máme to od sebe 10km..:)

Davv
Davv napsal 01.03.10 v 01:43

Nwbo nákou štávu na zapití