Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník p.a.t.r.i.k.7
Vloženo 14.5.2009
Aktualizováno 16.12.2012

můžu říct,že s touhle motorku mám maximální spokojenost

První dojmy - Po Jawě travel 125 určitě velkej rozdíl.Ale nebyl problém si na ni zvyknout a pomalu začít tahat :-).Hned od začátku bylo jasné,že bude ráda v otáčkách,a v zatáčkách.Ale také jsem věděl,že cestování s ní bude paráda.A bylo to tak :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo chce spolehlivé moto a má rád jak cestování,tak si i rád zablbne

Doplňky na motorce - Držák zadního kufru s kufrem,vyšší plexi givi,proužky na ráfky,laďák Ixil,rukojeti Fazer,zadní čiré světlo,diodové miniblinkry

no,vlastně ani nevím co tu psát,protože fazer je známá a oblíbená motorka a většina ví jak její klady,tak i zápory,kterých je ale málo.

Mně nejvíc vyhovuje,když ho pořádně držím pod krkem,ale dá se jet i v obci na 6 a při výjezdu si motor bezvadně poradí.Nejvíce času na něm trávíme ve dvou a můžu říct,že jak já,tak spolujezdec si nemůžeme na jízdní pozici stěžovat.Navíc jsem nadšenej z jízdy po dálnici,kde se pohodlně položím na nádrž a rychlost přes 200km/h ani necítím,v ten moment sem moc rád,že nemám naháče.

Co mě občas dokáže naštvat je falešný neutrál mezi trojkou a čtverkou a zrovna když to nejmíň čekám(to už jsem ale vyřešil posunutím řadičky těsněji k botě,teď nemusím tak kopat a kvalt tam spadne lehce).Spotřebu mám 6-7 litrů,není to sice málo,ale taky né hodně,na nádrž ujedu asi nějakých 350km.

A kdyby někoho zajímalo,jakej je na blbosti,tak jízdu po předním sem si ještě moc netroufal,ale na zadní de na jedničku v pohodě plynem,horší je,že je jednička moc krátká a pokud člověk neumí jet po zadním pomalu,tak je to horší.No a pálení gumy jde snad na každé mašině..

asi poslední co bych mohl říct je,že tam mám laďák IXIL a zvuk si nemůžu vynachválit,taky dostal číré zadní světlo,nové ručky a proužky na ráfky.Jezdím na Dunlop qualifier RR a po 4 tis.km pořád v pohodě.Je to vícesměsná pneu,takže drží jak pribitá v zatáčkách a díky tvrdší směsi na středu zvládnou i dálnici bez větší újmy,i když tam jezdím nerad.
Teď už taky diodové miniblinkry a nový kabát dostaly výfukové svody
Tak změna pneu-už mám druhou zadní dunlup sportmax roadsmart.Ta první vydržela 9 tisíc,což je dost a nikdy mě nezradila.
Jinak na Fazeru loni2010) Rakouské alpy a letos(2011) k moři do Itálie.Vše v naprostém pořádku.Ve dvou a v naprostém pohodlí

(únor 2012)Tak už je ve světě,až v daleké Praze u uživatele HonzaKo.Přeju spoustu km bez nehod a plno super zážitků.
Za necelé 4 sezony jsem najel asi 22 tis.km.Není to moc,ale určitě to stálo zato.Projeli jsme pár zemí,dost akcí,výletů i jen obyčejných vyjížděk za zatáčkama a Fazer mě nikde nenechal,nikdy nezklamal.Na začátek super stroj a teď může začít to pravé motorkářské peklo se speed triplem

panda
panda napsal 27.05.09 v 18:29

jo ten laďáček je fakt brutálka nemá chybu,tak at ti to pěkně lítá,máš ho v hezkym stavu.

martaisz
martaisz napsal 26.05.09 v 15:16

Máš ji nádhernou, taková je můj sen. Přeju pohodovou sezonu.

...Mates...
...Mates... napsal 18.05.09 v 19:36

Krasavec super volba jinak do detailu vystižně popsáno,dávám 10b.Šťastnou sezónu!

gregi
gregi napsal 14.05.09 v 21:25

Hezky. Fazer je vyborna univerzalni motorka.Hodne stastnych km!

Víťan
Víťan napsal 14.05.09 v 20:27

Fazer je moc pěkný stroj.
Krásný a silný, velmi slušivý.
Přeji pohodové jízdy.
Dávám 10