Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Michal533
Vloženo 24.9.2010
Aktualizováno 6.1.2013

Pěkná,pohodlná motorka.Svými vlastnosti vyniká hlavně na cestování,ale po sportovní stránce taky nezaostává! Dokáže se perfetně podřídit řidiči za všech okolností.

První dojmy - Byla to moje první velká motorka, nemohl jsem si ji vynachválit, před ní jsem měl Yuki125 sport, takže změna byla šílená. Tato motorka se přesně hodí na to, aby se stala pro motorkáře první velkou motorkou. Aspoň mě to tak připadlo. Samozdřejmně se hodí i pro zkušenější - nikdy nezklame... nikdy... Najel jsem na ní za rok a něco přes 8 000 km. Což si myslím že je hodně slušné:-)

Jedná se o kvalitní motocykl a hodně použivaný?
Teď už to bohužel vidět není možné, ale když tady na motorkari.cz byla ještě stará grafika,tak si šlo rozkliknout konkrétní značku a vyběhlo vám 10 neboli Top Ten nejzaregistrovanějších motocyklů od této značky. Když jsme vlastnil tento motocykl prvním rokem tak v tomto Top-Ten bral v jednu chvíli z 10 míst 5 ! -samozdřejmně do toho počítám pouze ty samé modely vyráběné od 1998-2003.
takže oblíbenost na max úrovni! a jak je na tom Fazer sám o sobě? :::

Vzhled Fazeru a zvuk
Tahle motorka pusobí už zdálky že je jedná o pořádnou strojovnu.To i, pokud je jen zaparkovaná.Pokud nastartujete málo kdo neví, že opět vyrážíte na silnice Já mám ještě k tomu laďák Carbon, který tomu dává hodně vyzívací zvuk a k motorce se dost hodí .
Pokud mrknem na celkový vzhled, dali si japonci opravdu záležet. A to od přední masky až po konec zadního blatníku. Na to že se jedná o Fazera z roku 1999 -klobouk dolů. I v této době stále vyniká svým vzhledem ,navíc se jedná o motocykl vyráběný od roku 98 až do 03, a to málo kdo ví. Kdo nezná typne motorku určitě mladší.

Motor? Není co vytknout...
Jedná se vysokootáčkový motor ze sportovní motocyklu.Motor na Fazeru byl nejlepší motor od Yamahy do te doby než japonci přišli s Yamahou R6. A pokud si myslíte že je to jen blaf, tak si na takový Fazer sedněte a pokud už máte neco najeto, motor vás ohromí plynulým přidáváním výkonu, a pkud na nem máte ladák jako já, připadnete si na sportovním motocykl. Muj Fazer je plně otevřen až na 70 kW a to je už opravdu řádný výkon.K motoru opravdu nemám co bych dodal.

Jízda a Vlastnosti
Pekná pohodlná jízda, ale i sportovní rychlá moto...Fazer je určen hlavně pro cestování, nejen že při jízdě se sedí pěkně rovně, ale i spolujezdec má pohodlí. Jak je to s kufry s tím zkušenost zatím nemám. Ale větší vzdálenost se spolujezdcem sem už párkrát absoloval. Fazer v pohodlí,komfortu absolutně vyhrál. (proti hodně cbr600)

Pokud nejste nejaký dravec tak i ta má vás bez problému pustí do slušného náklonu i se spolujezdcem
Co se týče akceleraci, je Fazer hodně na slušné úrovni. Hodí se to při přejíždění
Dokonce jsem nedávno viděl, že na Youtube jsou takový dravci, kteří z 0-200km/h přesně na této motorce se vlezou pod 15 sekund. - myslím, že tohle mluví za vše.

Brzdy z Yamahy R1!
Opravdu je tomu tak. Na tento motocykl dali japonci od Yamahy brzdy z R1. Na předním kole jsou dva kotouče se 4 pístovými třemy . Na zadním je jednokotoučová brzda. Při prudčejdčím brždění jde vidlice předního kola docela hodně dolů, což není moc dobrý pocit,protože hrozí podklouznutí kola.Musí te si na to dát pozor,brzdy jsou opravdu silné.

Osvětlení Fazera
Jestli máte v plánu jezdit hodně po tme, pak budete mít trochu problémy. Fazer-aspon tento model má hodně silnou potkávačku, což je dobře. Ale jakmile se dostanete mimo město kde přepnete na dálkovy...moc toho vidět není, rozdíl mezi potkávačkou sice vidíte, ale na to aby jste opravdu dobře videli tomu hodně chybí- to me docela mrzí. Nic jiného než se z jiným motorkářem kterýmu to svítí lépe domluvit aby jel první.

Spotřeba
Se spotřebou je na tom Fazer opravdu dobře. Mě činí 5- 6 litrů na 100km.
Pokud naberete spolujezdce tak jak u každého motocyklu spotřeba vzrůstá.U Fazera dle mého názoru o trochu více.
Tohle mě trochu štve- hodně váhy motocyklu jde na předek a pokud ještě k tomu máte plnou nádrž a nejste na to zvyklí, budete to hodně cítět.
Naopak když naberete spolujezdce - motorka se na zadní zvedá skoro sama(pokud teda pořádně zatáhnete po plynu)
Nevím jak přesně jsou tu rozmístěny hmotnosti co se týče váhy kterou nese přední kolo a zadní kolo, ale musím se přiznat že ze záčátku jsem s tím trochu bojoval. Pak jsem si na to zvyknul a taky jsem přestal-i kvuli financím brát plnou nádrž.
Myslím si že co se týče spotřeby je na tom Fazer opravdu dobře.

Jestli hledáte dobrou motorku z která vás nebudou bolet záda a sem tam vezmete spolujezdce třeba i na delší projíždku volte tento motocykl.
Konkurenti Fazeru jsou Honda Hornet a Suzuki Bandit. Nemám tedy s němi přímou zkušenost,ale myslím že si toho benzínu vezmou více než Fazer navíc Fazer vyniká svými vlastnotmi a taky záběrem a plynulostí výkonu.
Můžu opravdu doporučit!!!Jedině Fazer!!!

A na závěr tu mám takové 2 obrázky ve kterých můžete hledat rozdíly. Ty největší jsou asi v tom, že na jednom obrázku je motor v běžném provozu a na tom druhém nablýskaný motor na motosalonu -posuďte sami:
(Samozdřejmně že k pár změnám došlo, ale když se pořádně zadíváte do obouch obrázků ,zase tolik rozdílů tam není)

Mipule
Mipule napsal 11.10.13 v 20:41 10b.

Krása..

Michal533
Michal533 napsal 18.10.11 v 21:36

jj díky ,dal jsem si ho tam teprve letos, tuším před grand prix Brna, a myslím že se mi to povedlo

kika.
kika. napsal 18.10.11 v 18:03

mooc krásná a ten nápis "yamaha" na nádrži je bombastickej

Michal533
Michal533 napsal 15.10.11 v 17:43

Čau, jj díky, jj se s ní spokojen a už mám na ní tak 5-6 tisíc kiláků najeto...

Moon-Rider
Moon-Rider napsal 15.10.11 v 01:33

Zdar Michale, vybral jsi si super mašinu! Přeju hodně šťastných km v sedle, tahle motorka ti bude dělat jenom radost..