Yamaha FZS 600 Fazer (1998)

Vlastník Frčaldo
Vloženo 15.5.2018
Aktualizováno 15.5.2018

Touhle motorkou jsem se vratil do 18 let , kdy jsem si jí koupil jako druhou silnejší a byl jsem sní moc spokojeny. A taky jsem chtěl trochu změnu po KLE. Tahle motorka je hodna a da se říct , že cestovaní na ní je fajn.

BMW R 1150 GS: protože nemam papíry :D

První dojmy - První dojmy vubec . Jak jsem psal motorku jsem již vlastnil a měl jsem jí rad :-) Mě se i libí :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka , který nechce SS a nechce uplně cesťak . Tohle je mo hodna a da se říct svižna motorka , pohodlna jen škoda toho že člověk řadí jak debil :-) ale to je u vetšiny šestek :-) Myslím , že fazer je i hodně kvalitní motorka. Jsem rad , že na ní mužu tuhle sezonu jezdit :-)

Trochu to asi zas rozepíšu . Začalo to zas takovou tou klasikou , že jsem začal vymyšlet 3,14 čoviny a přemyšlet jestli vlastně jestě chci KLE . Tak jsem pokukoval a bezmozku jsem se zamiloval do BMW 1100 GS a BMW 1150 GS . Našel jsem si par exemplářů koukal na recenze , bavil se na forech , zjištoval servisni intervaly prostě takova ta klasika než člověk neco koupí :D Už jsem měl jednu vybranou . Da se říct , že i doma to docela prošlo. Moje skoromanžela je fakt hodna a ma semnou svatou trpělivost

Kvuli prohřeškum z minulosti nemam ŘP na velkou motorku a tak že si ho dodělam . Zjistil jsem , že když jsem si opravil ŘP na malou teprve minulý rok tak nemam praxi ( i když věkove splnuji ) takže si nemužu udělat jen rozšíření , ale musel bych cely kurz. Okolo Prahy jsou autoškoly docela za dardu . Motorka + ŘP třeba za 14 tisic to se mi fakt nechtělo. Tak i když s litostí jsem se rozhodl , že seženu neco jiného jen na tenhle rok. Koukal jsem zas urputně po bazoši a zde na motorkařích jestli nenajdu neco slušného. Najednou jsem narazil na inzerat na bouraného fazera . Fazer byl za 25 tisic , bouraný docela slušně , že jsem věděl , že ho opravim za par piv Motorka byla uškrcena na 35 kw , což byla asi hlavní věc kvuli které jsem to koupil . Už nemam koule jezdit po celé ČR bez papíru jako dřív - asi starnu . Mahyna se nachazela v Hlinsku , tam jsem kupoval už asi tři motorky a shodou okolnosti i fazera pro znameho Tenhle kraj mam rad . Tak jsem se tam s chutí vydal . Po přijezdi na misto jsem uviděl krasnou jawu před domem Tak první co jsem řekl po pozdravu jestli tohle je za těch 25 tisic :D bylo mi hned sděleno že ne a dal jsme se šli věnovat fazeru. Po vytažení z garaže chytil , ale byla vybita baterie protože byl zalomeny kliček v poloze ON. Bežel jak pumpa na hovínka , ale to bude tou sadou nebo prostě karburatorem. Už podle zvuku jsem si nemyslel , že motorka ma 50 tisic najeto. Nějaky zvuk života tam slyšet je. Po chvilce přemyšlení jsem se rozhodl , že to zkusim Pokecali jsme s klukem , ukazal mi Fichtla se kterým jezdi na Elefantentreffen a který byl již hodněkrat v ČMN atd. Docela sranda :D po naložení motorky jsem viděl na přítelkyni prodejce , že je dost na měkko , že se prodava ( jezdila na FAZEROVI ona ) . Po příjezdu domu jsem hned udělal par fotek jak to teda vypada a začal laborovat co všechno bude potřeba .

Na motorce byla streetova maska , ale byla přestavěna s originalu a masku kompletní jsem k tomu dostal , což byla slava protože jestě shanet masku a lešení to bych se po*** .

ŠPATNĚ BYLO :

- BUDÍKY
- ŘÍDÍTKA
- BRÝLE
- SPINAČKA
- NADRŽ
- VYFUK

plus nějaké drobnosti , které už byla docela sranda Byli otočené vidlice atd.
Hned večer jsem se do toho pustil a začal odstrojovat a shnet věci . Pro motorku jsem byl ve čtvrtek a už na sobotu jsem si domluvil řiditka a budíky. Což bylo hlavně potřeba pro to aby se mohla vyzkoušet jestli někam tahne nebo ne.

Vypadalo to že je to ok . Jen jsem srovnal vidle , které byli pootočené a nějaké drobnosti v neděli jsem ji už šel projet

Všechno bylo docela ok , ale řiditka jsem debil koupil moc široké takže na tom sedím jak blbec a jestě přes ruce nevidim nic do zrcatek :D takže časem jestě vymenim.
Probíhalo nějaké strojni lestění , ale nejsem uplně profik tak mi to uplně moc nešlo , alespon něco Sehnal jsem nadrž vymenil taky vyleštil a hned to vypadalo líp Zjistil jsem že jsou total v háji gumy tak jsem shaněl nějaké . Nevím jestli je to pro někoho špatně ale pro mě ne a koupil jété gumy od kluka co bydlí kousek za Vlašimí a dokonce i přezuje Gumy za 3 K a změna po cestě domu uplně perfektní na Motorkarích ma nick : pavelna22 doporučuji :-)

čekají mě jestě nějaké věci , ale řeším ted spíš jawu .Spinačka se mi podařila rozchodit , ale nejde 100% takže me to prostě čeka. Lepil jsem proužky na kola acelou motorku odbahnil a odvšivil . At nějak tak vypada :-) plasty okolo masky nemam protože budu jestě menit nějaké věci tak at to nemusím sundavat. K Motorce jsem dostal i nějaké díly + original vyfuk :-)

odskákané pneu :-)

nove zadní pneu :-)

už bylo par vyletu :-) snad se dočka servisu a seřízení karburatoru . Zatím mam k dnešnímu dni 15.5.2018 najeto cca 1000 km tak uvidim jak to pujde dal :-)

časem jestě něco dopíšu . Motorka je dobra :-) škoda toho vykonu , ale co se da dělat :D neni to tak hrozny :D Příští rok až bude BMW tak fázovku dostane přítelkyně na ježdění Už proběhl i vylet cca 350 km ve dvou lidech :-) a i s 35 kw to bylo pomerně svižné.

Fena-
Fena- napsal 12.10.18 v 19:49 10b.

Člověče, helma dolů, že jsi dal motce šanci na další život.
Už se na silnicích moc nevidí, ale když se někde zastaví, strhává na sebe zaslouženou pozornost.

predsedaharwy
predsedaharwy napsal 05.10.18 v 23:01 9b.

No klobouk dolů za tu opravu

Dodo1976
Dodo1976 napsal 23.08.18 v 11:25 10b.

Pěkně jsi to dal do kupy!

Dodo1976
Dodo1976 napsal 23.08.18 v 07:36

Krásná černota. Mám dvojče

Pavel888
Pavel888 napsal 19.05.18 v 15:29 10b.