Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník wajo
Vloženo 27.6.2008
Aktualizováno 20.6.2015

Moje "oficiálně" první motka, dlouho jsem koukal po naháči od Hondy ale jelikož bude na delší cesty určitě se polokapota osvědčí. A navíc, je to krasavice :) Ještě nějaké ty kufry a... hlavně opatrně.

První dojmy - Obrovský respekt, částečně plynoucí z nezkušenosti (jenž mi ale umožnil nezrakvit se v první sezóně). 6 rychlostí - netuším na které zrovna jsem tak řadím dokud to jde. Nedokážu trefit neutrál, vždy snad až na 3 pokus. Musí se klopit, po několika zatáčkách v protisměru mě to pud sebezáchovy naučil.

Motorku bych doporučil pro - Klidně i pro mírně pokročílé začátečníky, pro někoho kdo už má něco najeto v menších kubaturách. Pro někoho kdo chce klidné vozítko ale zároveň si chce občas zasportovat a probudit sousedy, občas svézt baťůžek nebo bez bolavého zadku projet Alpy.

Zatím ještě moc zkušeností není, jen několik z pohledu nezkušeného začátečníka. Tváří se přívětivě, s trochou opatrnosti a citu jezdí klidně, začne dost divočit při překročení 7000ot, motor z R6ky se nezapře. Sedlo je velmi pohodlné a velké, laufy trochu hřejou do stehen, hlavně spolujezdce, při klidné jízdě jsou velmi tiché, podvozek je docela měkký, škoda, že se nedá seřídit, jen zadní tlumič. Řazení mezi 1 N a 2 je citlivé a hlučné, chce to s citem. Palubovka jednoduchá ale účelná, analogový otáčkoměr mi připadá mnohem přehlednější než ten celodigitální u modelu z předchozího roku.

Update po necelých dvou sezónách a cca 8tis km:

Řazení je stále velmi přesné a jemné, musí se opravdu něžně.Trefit neutrál z dvojky se ještě občas nepovede. Spojka perfektní, stačí lehce zmáčknout a rozpojí se, zvlášť ve vyšších otáčkách je to výhoda. Brzdy trochu povolily, už nejsou tak citlivé, ale to snad vyřeší seřízení a odvzdušnění. Motor celkem táhne už od 3 tis., kolem 6 tis. je to pak docela nuda ale kolem 10 tis. táhne jak bejk - tam je to nejvější zábava. Tohle mi perfektně vyhovuje, v nízkých otáčkách je to hodná tichá motka na ježdění do práce, od 10ti nahoru divoká mrštná svině co je slyšet na kilometry daleko.

Trošku nevýhodu vidím na delší cesty na dálnicích, ideální rychlost je kolem 100 km/h kdy se točí asi 6 tis. otáček, spotřeba je pak nízká a dá se na plnou nádrž ujet 350 - 400km. Ná dálnici je to horší, točit třeba dvě hodiny v kuse 9 tisíc při 140 km/h mi přijde trápení motoru takže se taková cestovní rychlost nedá držet moc dlouho. Pokud se nehledí na otáčky a spotřebu tak kolem 160ti se ještě dá docela v klidu jet, zatím nejvíc co mi dovolila bylo 215 ale to už vibruje a nelíbí se jí to.

Dle mého názoru je tohle kotě ideální pro začátečníky, já předtím jezdil jen fichtly a tenhle Fazer je ze začátku moc hodný a tolerantní, když se člověk otrká a začne víc točit tak teprve pak přijde pořádná zábava.

Jedinou nevýhodu vidím na delší cesty, příští motorka by asi bylo něco klidnějšího ve vyšší kubatuře, na klopení zatáček už nejsem, spíše na pohodu do Alp.

Update 2, 16000km:
Po 6 letech a jen cca 13000km nemohu říct křivého slova. Bohužel na moto už není čas, byla nahrazena malým uřvaným harantem. Nové moto bude za 18 let.

Pumposz
Pumposz napsal 16.06.15 v 16:23 10b.

To je ale krasavicaaaa...10 bodooouuu

BorisVTR
BorisVTR napsal 01.11.10 v 11:40

Moc pekny Fazerik.Davam 10 bodu

AdamVS
AdamVS napsal 12.11.09 v 22:30

moc pěkná mašina...s laďákama je ten zvuk ještě lepší

CHARLIE69
CHARLIE69 napsal 14.09.09 v 18:51

Správná volba s kompromisy.U mě splnila všechna přání a tobě je snad splní taky.Mnoho štěstí v jedné stopě.Dávám 10

G_ringo
G_ringo napsal 04.06.09 v 21:01

Ahoj, pěkný Fazer. Se dívám, že jsi asi nejbližší příznivec Fazeru v mém okolí. Pokud budeš mít zájem, občas děláme (nejen)víkendové vyjížďky. Teď se chystáme na Červenohorské sedlo, zatím to ale nevypadá dobře s počasím. Sjíždíme se cca ve 14hodin v Bikers´DEPO Bar v Kuníně http://www.motorkar...rs-depo-bar-335.html ...v případě zájmu napiš, nebo zavolej 603789128 jinak ten Fazer je krasavec, tak ať si ho užiješ.