renocar_brezenPROFIL MOTORKY

Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník tpokorny
Vloženo 8.7.2013
Aktualizováno 14.7.2015
Zobrazeno 5 226x
HODNOCENÍ PROFILU OD 9 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Od spodu anděl co povozí a odpustí drobné chyby, který se ve vysokých otáčkách změní v ďábla co se nemusí vůbec stydět.

Více fotografii

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass - Josef Tass (Chr - Výborné a rychlé jednání. Doklady v pořádku. Motorka naprosto čistá.

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Suzuki SV 650S: Byl mi zkušenějšími jezdci kamarády doporučen Fazer, protože je to čtyřválec a umí začátečníkovi odpustit hodně chyb.

První dojmy - Ihned první jízdu, kterou jsem jel z Chrudimi, kde jsem moto zakoupil, do své rodné Jihlavy jsem si cestu každým metrem užíval. Motorka jela nádherně a i přes to, že to byla má první delší jízda s čerstvým řidičákem si nemohu na vůbec nic stěžovat.

Motorku bych doporučil pro - Myslím si, že motorka je vhodná jak pro začátečníky, kteří se chtějí učit, tak i pro pokročilé nebo zkušené jezdce, kteří si chtějí jízdu užít se vším všudy!

Doplňky na motorce - Xenony - Odstraněny po zakoupení motorky (nefunkční 2013-07-06).
Blinkry v zrcátkách
Fluorescenční proužky na kola
Padáky
Zadní držák SPZ s miniblinkry
Klín pod motorem
Blatník zadního kola
Sportovní miniblinkry s SPZ
Padáky
Hlavní stojan

Recenze

4.7.2013 - První setkání (koupě, druhý majitel)
O týden dříve jsem se byl na motorku podívat a ihned první setkání mi vyrazilo dech. V motocentru Tass jí perfektně vyčistili a nechali nás se na ní po domluvě svézt. Motorka si mě koupila nejen vzhledem ale i jízdními vlastnostmi a ihned jsem věděl, že pokud se nestane něco vážného, tak spolu ještě hodně zažijeme.
Motorku sem si nechal přepsat na CZ papíry panem Tassem. Vše mi slíbil zaslat poštou co nejdříve to bude mít hotové a vyřízení bylo rychlé a prozatím maximálně bezproblémové. Hned ve čtvrtek 4.7. jsem si s motorkou odjel a první jízda byla báječná. S motorkou jsem se zžil hned v prvních metrech a od té doby mě baví. Jsem sice začátečník ale kromě poruchy Xenonové sady, se kterou jsem to zakoupil a dal jí pryč bylo vše v pořádku.

6.7. - 7.7. 2013 - První velké cestování
Ihned víkend po koupi jsem jel do Boleslavi, kde mám příbuzné a bratranec, který sám motorku má mi přislíbil pomoc s výměnou oleje, filtrů a celkovým servisem a prohlídkou před mou "sezónou".
Tento víkend mě vzal do Pekelných dolů, což je motobar ve skále a vřele všem doporučuji jeho návštěvu. Dále na letiště, kde jsme si zkusili maximálku, která se na mém Fazerovy vyšplhala až na krásných 221km/h (ale myslím, že by ještě šel více...). Při odpočinku nás navštívili i městští policisté, kteří ocenili, že jsme nechtěli ujíždět a chovali se slušně a proto bylo vše vyřešeno pouze domluvou . Podíval jsem se do Jičína a poté odcestoval domů. Najezdil jsem cca 750km a vše si náramně užil.

¨

A ještě bych chtěl pochybovačům a všem, kteří odsuzují zvuk co vydává tovární výfuková sada vzkázat, že s nimi vůbec tento názor nesdílím. Naopak. Nemohu sice říci, že bych nebyl fanoušek zvuku u supersportu ale na druhou stranu jet na takovém delší trasu a neohluchnout je umění. Fazer nejenže v nízkých otáčkách krásně "přede" ale ve vyšších umí svůj zvuk naplno prodat. Proto má za mě obrovské plus!!!

10.7.2013 - Prvních 1000km v sedle.
Tak po projetí prvního tisíce kilometrů v sedle tohohle skvostu musím říct, že jsem díky několika nepozornostem ze strany některých řidičů aut zkusil pořádně brzdy. Vše naštěstí dopadlo na výbornou a Fazer mě nezklamal ani v této velice důležité stránce.
Popojíždění po městě se díky čtyřválci, který umí odpouštět jeví jako lahoda avšak mimo město se změní ve výše zmíněného ďábla, který se může rovnat i silnějším kusům.
Zalehávání do zatáček se na českých silnicích s tímto podvozkem naučí téměř každý velice rychle, protože je to opravdu motorka vybroušená k dokonalosti po všech stránkách.

Prozatím je můj subjektivní názor takový, že této motorce nemám absolutně co vytknout a sedla mi naprosto ve všem ihned a na první pohled/posez a jízdu .

3.9.2013 - již přes 2,5 tisíce kilometrů na jednostopém vozidle
Zatím si motorku vyloženě užívám. Vše probíhá bez nehod (zaklepáno!). Jediná blbost, která se mi stala byla, když jsem s motorkou spadl. Prostě jsem stál na místě kochal se blbostí a nedával pozor. Bylo to z kopce ale motorce naštěstí nic není!
Mám ale první vytknutí. Při jízdě se spolujezdcem, který je nezkušený a nenechá si ani poradit, jak se držet a opírat je jízda celkem peklo pro oba. Spolujezdec padá neustále ze své sedačky na řidičovu a je to vcelku nepříjemné. Je pravda, že je to o cviku a lidem, kteří "zaplní" (neurazte se) celý svůj díl sedla se tento neduh stávat nebude.

Jinak prozatím výborná motorka a ani spolujezdce bych nebral jako důvod k nekoupi . Už mi ale začíná býti dost zima a déšť mi také nevoní, takže už budu jezdit asi méně...

23.2.2014 - Zahájení sezóny 2014
Tak jsem si zajel lehčí zahájení sezóny už v únoru. Věřím, že někteří odvážlivci a nadšenci snad ani jezdit nepřestali, protože to opravdu nebylo třeba, ale já jsem potřeboval dobít baterii a kromě strachu mi byla i celkem zima...
Jel jsem něco okolo 40km a jen tak lážo plážo (max 100Km/h), protože silnice jsou ještě plné štěrku a po té krátké pauze se nic nemá přehánět. Tedy kromě jednoho úseku, který je jako přivadeč na dálnici vhodný na trochu ostřejší jízdu prakticky i v mrazu. Tam jsem to vytáhl na 210Km/h a motorka je super. Až tedy na to, že jsem si v půlce jízdy všimnul, že mi nefungují směrové blinkry. Vše ostatní jde ale blinkry ne a ani přístrojovka je neukazuje. Pokouším se to teď dát dokupy s pomocí fóra .

Mimochodem všem přeji krásné zahájení sezóny a všechny dojezdy bez problémů!

19.5.2015 - asi poslední sezóna na tomto stroji. Ale kdoví...
Blinkry byla nakonec jen banalitka, kterou jsem opravil sám výměnou zadních blinkrů (což jsem stejně udělat chtěl). Na motorku jsem přidal padáky, vyměnil zadní gumu, olej měněn na konci sezóny 2014, namazal řetěz a zakoupil novou sadu držáku SPZ a miniblinkrů (sportovní - hezčí a lepší, nemám ty plastové šmejdy hnusné rád). A také mě konečně dohnala výměna baterie, která je také nová .
Motorku jsem se rozhodl prodat. Sice mi krvácí srdce ale z finančních důvodů musím zakoupit nějaké rozumné levné auto a provoz motorky, na kterou mám hrozně málo času by byl už neekonomický a v extrému i vražedný.

8.7.2015 - prodej motorky
Tak dnes jsme se s kupcem dohodli na konečné ceně a vyřešily všechny formality. Tímto bych chtěl poděkovat kupci za jeho přístup a přeji mu mnoho šťastných kilometrů bez nehody, tak jako jsem si je na tomto skvělém stroji mohl užít i já...

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Tomino
Tomino napsal 14.07.15 v 12:07 10b.

Moc hezkej a dobrý počtení ať slouží a přeji šťastné návraty domů. 10b.

context
context napsal 11.07.14 v 19:15 10b.

krásný fazer a v tým černým laku vypadá skvěle, hodně ji to sluší a přeji dlouhou sezonu bez nehod a nekonečnou porci zábavy a cestování

Atrotoxin
Atrotoxin napsal 25.02.14 v 19:05

černá jí sekne .

Atrotoxin
Atrotoxin napsal 25.02.14 v 19:03

černá jí sekne .

tpokorny
tpokorny napsal 04.10.13 v 10:51

Děkuji

Více komentářůTOPlist