Yamaha FZ6 Fazer S2 (2008)

Vlastník banadam
Vloženo 24.8.2020
Aktualizováno 10.3.2024

Jestli se vytočíme, budeme fuč!

Motorka koupena od peepa (Troja (Praha 8)) - Koupeno od zdejšího člena, perfektní jednání, vše podle domluvy. Značka ideál.

Yamaha XJ6: Nejel jsem na ni, jen se mi Fazer líbil víc. No a taky stál míň, že.. Takže se mi musel víc líbit :D

První dojmy - První dojmy z motorky byly omračující. Sedlal jsem ze skútru 125 a točil ji prvních 50km jen do 6000 rpm. Říkal jsem si "ty kokos to jede jak prase". Skvěle padne do ruky, ovladatelná, mrštná, do města lepší než maxi skútr (je užší). Fenomenální.

Motorku bych doporučil pro - Troufám si říct, že pro každého. I pro začátečníka. Ve spodních otáčkách je fakt krotká, poslušná, perfektně ovladatelná.

Doplňky na motorce - Padáky budou. Kufr je. Boční brašny taky jsou. Nic extra, je to v podstatě vše orig.

V květnu 2020 jsem si dal žádost o řidičák. Díky corona pauze mi bylo sděleno, že řidičák budu mít tak v říjnu. Nechtěl jsem čekat, musel jsem koupit skútra, hlavně abych na něčem jezdil. Volba padla na Xmax. Díky jeho hmotnosti mě nepřekvapila plnotučná motorka, díky bohu. Svoji urputností jsem dělal závěrečky na začátku srpna a po polovině srpna už jsem měl S2.

V autoškole jsem jezdil právě na FZ6N, dost se mi motorka líbila. Tak jsem otevřel zdejší zkušenosti majitelů, sjížděl youtube s videii s touto motorkou, pročítal si porovnání a nešlo jinak, než se nechat přemluvit všemi, kdo tuto motorku měl nebo má, že je ideální i pro začátečníka. Věděl jsem, že chci S2, jen jsem neměl jasno, jestli N nebo Fazera. No a objevila se tu ta černá asijská poslušná č...a. :D Myšleno jen a jen v dobrým! Dostala pracovní název Bezzubka. Protože zepředu vypadá jak ten dráček - taky nemá zuby. Ale když se vytočí, tak letí jak prase. Přesně jak v tom animáku. Chápejte, nemám zkušenost se silnější a upřímně, asi bych ani nechtěl v tuto chvíli, protože jsem ji vytočil jen párkrát a mám strach ji honit. Zatím.

Vezl jsem ji ze severu Prahy do Brna, jel jsem po okreskách, abych si ji osahal. 250km. Jen pro představu, jak jsem s ní asi tak jel - spotřeba 4,2 litrů na 100km. Což pro mě bylo velkým překvapením, v dobrém slova smyslu. Pocitově jsem jel dost svižně. No a když ostatní uživatelé píší, že s tímto jezdí kolem 6 litrů na sto, tak jsem jel asi jako důchodce :D Nevadí, my se s Bezzubkou naučíme.

Co mě překvapilo, že se s ní dá jet na šestku i po městě 50km/h a lze i z této rychlosti zrychlit zase na okreskových 110 km/h bez zběsilého podřazování a vytáčení. Bál jsem se, že to nebude pohodlné, i když jsem na ni jezdil v autoškole. Ale pohodlná je. Dokonce se mi na sedí líp než na Xmaxu.

Kupoval v pátek a za první víkend najeto 800km. Dobrý. No, dobrý... Stále jsem v euforii, je to pecka. Ranní špičku pondělního městského provozu zvládla taky líp, než "maxi skútr". Fakt mě to baví. A na skútra mě už nikdo dlouho nedostane.