Honda XL 1000V Varadero (2008)

Vlastník vlatom
Vloženo 8.5.2008
Aktualizováno 16.5.2008

Výborný cestovní enduro! Velkej kámoš do jakýkoliv situace, kterej vás nikdy v ničem nezradí. Prostě Varadero )

I přes to, že Varan nemá ani sto kobyl, mě svým zátahem docela překvapil! Naprosto dostačující výkon, velmi svižný při předjíždění a hlavně výborně ovladatelný! Ani jsem nemohl uvěřit, jak lze bezpečně v náhle utažený otáčce korigovat náklon. Hned na první vyjížďce do Dolomit jsme zkusili, jak dlouho se budu držet za litrovym fárošem při sjíždění z Jaufenpass. Cápek byl voháklej docela slušne, slidery, komboška, no prostě jak když vyjel z okruhu. S plně naloženym Varaderem a ještě se spolujezdcem jsem se fireblada držel celou cestu až dolu jako klíště! Moc neuměl projíždět ty vracečky, no ale pořád to byla v ten moment minimalně o sto kilo lehčí a o sto koní silnější motorka. Na předjetí to sice nebylo, ale vzdálenost maximálně do 15ti metrů a pak jsme na něj v zatáčkách mrkali do jeho zpětnýho zrcátka )) Cestou jsme minuli 4 biky, 2 auta a jeden autobus, který bylo samozřejmě nutný přesunout do zpětných zrcátek.

Brzdy nijak nekoušou, nevadnou, jsou dost dobře dávkovatelný a pokaždý s nima bezpečně zastavíte a to i s plnou bagáží.

Když jsem přestupoval na enduro, který má 150ky zadní gumy, narozdíl od sportovnějších bývalých motek (VFR, Hayabusa, X11), netušil jsem přesně, co to bude znamenat při průjezdu zatáčkama, ale na druhou stranu je to první motorka, se kterou jsem po ujetí necelých 2000 km brousil stupačky. A musím říct, že fakt krásnej zvuk )) ! Prostě to drží jako víno! Je to motorka, který věřim.

Posaz dost příjemnej, naprosto pohodlnej, dobrej výhled nad auta, ale nevidím si zrovna hned za přední kolo, jako tomu bylo dřív...

Spolujezdec si taky nemůže na nic stěžovat, sedlo moc pohodlný.

Kapoty dobře odvádí vítr, ale cigaretu si za řídítkama ještě pořád nezapálíte )).

Se všemi kufry a spolujezdcem to není motorka na vyšší rychlosti, od 180 až do maximálky máte pocit, že se motorka trochu začíná vlnit a tak trochu už plavat. Roli jistě hraje i boční vítr, kterej se v takovým případě opravdu má o co opřít.. Při takových rychlostech se spolujezdcem potřebujete, aby se k vám víc přitulil, kvůli větší kompaktnosti celý letící hroudy. Když si totiž spolujezdec udělá pohodičku, tak se mezi nim a váma kumuluje moc vzduchu a stroji to na stabilitě moc nepřispívá. Pohodlné přesuny po dálnici lze s plně naloženým bajkem zvládnout do 160ky.

Na přístrojový desce takovýho cestovatele mi chybějí docela šikovný věcičky jako ukazatel vnější teploty, stavu nádrže. Plazmová obrazovka se záběry zpětný kamery by taky potěšila Ještě k tomu ukazateli nádrže: když začne svítit kontrolka, je v nádrži slabě pod 1/2 nádrže, takže informace k ničemu, kdo si zapamatuje, kdy to začalo svítit?

Zvuk má motorka parádní, dvouválec má oproti čtyřválcům něco, čemu týpci v recenzích říkají charakter. Varan si zkráttka brblá krásně tu svou a ve vyšších otáčkách je to ještě hezčí!

Zkrátka parádní stroj, fucked big kámoš, jsem spokojený !

Hetma
Hetma napsal 21.10.09 v 11:56

Není co dodat hodnocení jako vystřižený z manuálu .

Kov
Kov napsal 21.09.09 v 16:32

Zase tak úplně bez chyby není, ale stroj je to fajn.

Ferri92
Ferri92 napsal 10.09.09 v 22:46

dávám za 10..není co řešit...to je aspon motorka tak ať se daří a hodně šťastných km na cestách

Baldrig
Baldrig napsal 08.04.09 v 13:22

Moc hezky sepsaný a co víc, všechno co jsi tady napsal je pravda a mě nezbývá než souhlasit. Prostě varánek je SUPER ... !!!

Guga
Guga napsal 25.11.08 v 16:02

Krásně jsi to všechno shrnul Mnoho krásných km v sedle