Yamaha XT1200Z Super Tenere (2019)

Vlastník 31081
Vloženo 9.8.2023
Aktualizováno 29.11.2023

Velká Tenerka do třetice všeho dobrého ?!

KTM 890 Adventure: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy z motoru byly lepší než na mých předešlých strojích 2011 a 2013.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty kteří už vědí.

Příběh,který mě opět dovedl k této motorce se odehrál na jaře tohoto roku.Během zimního spánku to na mě opět přišlo a já začal přemýšlet o novém,myslím tím úplně novém motocyklu.Vzhledem k tomu,že už jsem vlastnil mnoho motorek a dokonce už 2 velké Tenerky,byl výběr motocyklu obvzláště těžký.Je mnoho motocyklů,které se mě líbí, ale mnoho důvodů,proč si ji nekoupit.Tak pořád sleduji nabídky nových modelů 2023 ,hltám informace a videa.Nakonec se do nejúžšího výběru dostala nová KTM 890 ADV .S tím novým ksichtem,tedy spíše novou kapotáží se mě opravdu líbila.Taková menší,lehčí motorka pro mě prcka,to bude určitě ono.Kolotoč se rozběhl tehdy,kdy jsem si říkal,zkusím dát inzerát na Tenerku a když se prodá,půjdu do toho! Ráno jsem dal inzerát,jen tak.Za 2 hodiny volal 1 zájemce a že se odpoledne přijede podívat.Dobrá cena a motorka ode mě,no nekup to.A tak k večeru jsem měl peníze v ruce a začlo to.Byl březen a v květnu domluvená motodovolená v Itálii,takže to musím stihnout.Co ta KTM,mám do toho jít,nebude to malý,bude to mít výkon a mnoho otázek se mi honí hlavou.Volám do Vlašimi,jsetli ji už mají stavem a pán říká,jo jednu tu už máme.Druhý den sedám do auta a valím se podívat na tu krásku.Motorka byla ještě holá,bez zrcátek,plexy a různých doplňků.První dojem byl rozpačitý,ale znáte to.Tu vůni nové holky.Byl jsem zamilován.Po usednutí to ze mě ale spadlo.Ač výška sedla 85,sotva jsem špičkama dosáhl na zem.Pán, to si ještě sedne.To určitě.Ale budeme ji půjčovat na zkušebku až asi někdy v dubnu.Novou motorku,na které se nemůžu svézt a to za bratru 339000 korun Českých.Nakonec jsme si plácli,že motorku do 3 dnů nachystaj,pošlou fakturu a můžu si pro ni přijet.Cestou domů už mi to v hlavě šrotovalo,jestli jsem udělal dobře nebo ne.Ale ještě jsem nic neplatil,můžu přemýšlet.Jak slíbili,druhý den přišla faktura s pokyny k zaplacení.Ale já celou noc nespal a přemýšlel. No nakonec jsem vše zrušil a osdstoupil od koupi.Ale dovolená se blíží a já musím něco koupit.No,ona ta Tenerka je přeci jen dobrá mašina a hlavně ji už znám,vím,do čeho jdu,ale musí to už být ta s tou novou spojkou,bez vibrací,které mě opravdu lezly na nervy.U nás v tu dobu byla nabídka mizerná.Nakonec se oběvila na Slovensku.Proces byl velmi zdlouhavý a k vůli malému TP jsem čekal na přepis 29 dní. 3 dni před dovolenou jsem ji přihlásil. A je úplně jiná než ta předešlá.Vlastně všechny tři jsou úplně jiné a každá má něco,žádná není dokonalá.

context
context napsal 30.01.24 v 17:37 10b.

Krásná ténérka chybu jsi určitě neudělal, já mám druhou yamahu a už nic jiného nechci. Přejí hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Ruprecht_1
Ruprecht_1 napsal 11.01.24 v 08:02 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 29.11.23 v 11:01 10b.

Pěkná motorka a pěkný příběh

TomasNBK
TomasNBK napsal 25.08.23 v 16:43 10b.

Všechno dobře dopadlo Pěkná mašina!

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 14.08.23 v 07:02 10b.

Toto je paradny stroj! Drzim palce.