Honda VFR 800 (2005)

Vlastník FillipeGTX
Vloženo 28.7.2023
Aktualizováno 20.3.2024

Ostrý design, síla, peklo při sepnutí VTECu a orchestr V4ky

Motorka koupena od Soukromý prodejce - VéeFeRo jsem koupil od pána T.D. z Kostelce na Hané, byl 2. majitelem, s přepisem ani s ukázkou nebyl jediný problém, nechal k prodeji udělat novou STK, koupil novou baterii, nasadil cestovní set (držáky se 3 kufry) a k motorce přidal dvoudílnou textilní kombinézu RST, která mi náhodou přesně padla.

Honda CB 600F Hornet: Přesvědčil mě systém VTEC, pohodlnější posez pro spolujezdce, design kapotáže, čelní plexi kvůli proudění vzduchu ve vyšších rychlostech a ZVUK!!!

První dojmy - Skvélá ovladatelnost, i když je to těžší mašina, ovládá se sama a je radost se položit do zatáčky Zvuk originálních výfuků Pohodlí pilota i batůžka Design je boží - 20 let stará mašina a působí dojmem o 15 let mladší Moje první motorka, která má většinu udájů digitálně, jen otáčkoměr na ručičku, líbí se mi to

Motorku bych doporučil pro - Ta motorka je prostě univerzál na jakýkoli styl jízdy, krom samozřejmě Crossu :-D Cestování i sportovnější jízda je pro ni jako šitá na míru :-)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti oxford
Centrální a boční originál VFR kufry
Černé sportovní plexi
Designová hranatá zrcátka
QUAD LOCK držák mobilu do krku řízení
Držák SPZ Honda
Ochranná Carbon nálepka na brýlích

Najeto zatím necelých 3000 kilometrů - za tu dobu maximální spokojenost, motor šlape jako hodinky - celkový nájezd má aktuálně 53 006km, nikde žádný problém. Ovladatelnost mi skvěle vyhovuje - stále posouvám hranice a je to čím dál větší zábava. Cestování ve dvou je moc příjemné, s nasazenými kufry je kopilot jako v křesle - motorka krásně drží a ovládá se stále krásně. Když pustím rukojeti a mám nandané kufry, řidítka začnou mírně házet, ale asi je to větrem, když je motorka odbavená, nedělá to nikdy
20.3.2024 proveden servis u Jiří Matal Motoservis, byly vyměněby kapaliny (brzdová, chladící, olej), vyměněn olejový i vzduchový filtr, vyměněny brzd. destičky (zadní) + vyčištění třmenů a rozhýbání pístků), dopnutí řetězu a provedena celková kontrola. Měl jsem velkou radost, když jsem se dozvěděl, že ventily na motorce byly nedlouho před koupí seřízeny a tudíž nemusím dlouho řešit a že je motorka v perfektním stavu. Celková cena za servis 5 300 Kč
Letos mám v plánu - lakovat kapoty, kufry a kola (asi u Moto Budina), tak se rozmýšlím jakou barvu nebo kombinaci, popřípadě racing motivy - osadím dopředu LED žárovky - vyměním originál blinkry za čiré nebo kouřové - pořídím protectory předních světel - vyměním originál zadní světlo za originál čiré - přelakuji hlavní rám, stupačky a kryty výfuků do černého matu (ale až po přelakování plastů) a zrenovuju konstrukci nosičů kufrů, pak ještě pořídím černé nastavitelné CNC páčky a hezčí závažíčka řídítek.
Minulý rok už jsem měnil origo zrcátka za ty s ostřejším designem, pořídil jsem černé, tvarované plexi - mašina teď vypadá ještě dravěji
Pořídil jsem taky držák mobilu od QuadLocku do krku řízení, vypadá to jak kdyby to k motorce už patřilo od výroby, je to decentní, žádná velká kráva a mobil na tom drží parádně, můžu si ho napolohovat jak chcu a mám k tomu i antivibrační nástavec.
Na Hondu se chodím dívat i jen tak pro potěšení, je to splněný sen, má nádherné linie a velmi nadčasový design - v roce 2002 kdy byla uvedena na trh to musela být neskutečná bomba - taky stála 400 000 KČ (v té době mazec)

Jo a VTEC, to je hodně návyková věc, téměř u tohohle poznáš pocit jako při sepnutí nitra v autě - vždycky se u toho sepnutí a změny zvuku začnu prostě smát

TheBiker
TheBiker napsal 19.03.24 v 23:23 10b.

Zamilovala jsem se

NiLu
NiLu napsal 19.03.24 v 21:36 10b.

Tak ta je parádní. Přeji jen samé šťastné km a ať dělá jen samou radost.

Sláva_ZR7
Sláva_ZR7 napsal 28.07.23 v 20:45 10b.

Pěkná, ať to lítá, sousede

83427
83427 napsal 28.07.23 v 18:39 10b.

Fakt je krásná

motosvět
motosvět napsal 28.07.23 v 14:44 10b.

Moc se mě líbí Ať dělá radost