Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník Mates0256
Vloženo 23.2.2023
Aktualizováno 23.2.2023

Celkem haluzový kup tu na bazaru. V pátek jsem ji objevil v inzerci, večer to probral u piva s kámošem motorkářem a v neděli jsme se na ni jeli "jen" podívat jestli to stojí za kup. No a po prohlédnutí a projížďce mám najednou papíry a klíče v ruce

Benelli TRK 702 X: Super cena za krásnou novou mašinu, ale ještě není na trhu a tedy nejistota z neznámého a neodzkoušeného byť si pětistovku všichni chválí
CFMOTO 800MT: Krásná motorka, má vysněná. Ale jako své první moto mi přišlo zbytečné a drahé

První dojmy - První dojem když sem ji viděl tak jsem si pomyslel WOW paráda, ani na fotkách nevypadala líp. Nepoškrábaná, nepadená na bok, prostě krásná zachovalá a super nájezd, jen 40000km. Drobné oděrky na blastrech jsou jen kosmetické vady. Po nastartování (na první dobrou i se starou baterkou) krásný zvuk ničím nerušený, žádné cinkání z moturu atd. Výškově je pro mě akorát (mám 183 cm) a protože sem kus chlapa (140kg) tak mi ani mrtvá váha při manipulaci nepřijde hrozná. Zkušební jízda proběhla v pohodě, motorka se chovala jak měla, zátah pěkně od spoda a šla pěkně za plynem.

Motorku bych doporučil pro - Doporučím ji těm co chtějí začít s velkou pohodlnou cestovní motorkou tak jako já a přitom nemají žádné zkušenosti. Stačí to mít jen v hlavě srovnané a vědět co chci. Je to fakt poslušný stroj s rozumným výkonem, krásně ovladatelný.

Doplňky na motorce - Čert má na sobě padáky a horní i boční (nejsou vidět na foto) plastové kufry Kappa
Jinak žádná jiná extra výbava, zásuvky USB a dobíjecí mám v plánu dodělat, plus nějaký ten držák na mobil.

Stromka 650 jsem zvažoval hned jako svou první mašinu. Přišla mi jako ideální stroj na začátek, ani moc a ani málo výkonu, posaz akorát, přece jen už jsem starší pán co má rád pohodlí

Postupem času jsem jej ale začal srovnávat právě s CFkem. Všichni kámoši, co mají motorky, mě právě zrazovali od 650tky, prej ať si vezmu litr kvůli své postavě. Jenže to mi přišlo zbytečný, budu jezdit přece jen sám, baťůžek žádný nemám a pokud v budoucnu bude tak ať si koupí vlastní stroj
Proto jsem začal zvažovat tu 800MT, Je to mezi 650 a 1000 takže takový ideál mezi kozy. Ale! Ta cena už není tak lákavá jak u ojetého stroma. Nechtělo se mi brát ji na úvěr protože zbytečných 300k fakt na účtu nemám.

Takže padlo v mé hlavě rozhodnutí zpět na ojetý stroj a tentokrát jen a pouze Stromek 650 pokud možno s nízkým nájezdem km. Dokonce mi jej i doporučoval můj instrukr v autoškole, sám jej má a je spokojen, a postou jsme byly na stejno.

No po nějaké době hledání se mi objevil inzerát kde byl na prodej tenhle krasavec. A co bylo ještě lepší, jen pouhých 15km od baráku.
Takže slovo dalo slovo a najednou mi stojí v garáži tenhle Čert.
Od první chvíle mi sedl, jak mému rozmlsanému pozadí kancelářské krysy, tak i pohledově. A hlavně ten zátah motoru byl pro mě ten pocit euforie kdy se vám na ksichtě začne dělat rohlík od ucha k uchu.
Navíc jsou k Čertovi i dva boční kufry, což je super a už se mi honí hlavou plány kam letos na něm vyrazím na dovolenou. Horní TOP case totiž byla pro mě podmínka při hledání stroje.
Zatím nebylo moc příležitostí se pořádně projet, přece jen mě jěště čeká drobná udržba v podobě oleje a filtru a dotažení řetězu, je trochu volnější.
Takže zatím jen taková malá projížďka proběhla v podobě cesty na evidenčku, na úřad jej přihlásit a pak domů. I když bylo pěkné počasí na to že je únor tak pořád je chladno a je to cítit na ledvinách.Ale spokojenost je maximální. Čert si jen předem nevadí mu klidná pohodová jízda a když mu naložím briket tak poslušně zabere a jede. Nerovnosti našich okresek umí pěkně žehlit, možná je to taky tím že sám něco vážím a nastavení podvozku na lehčí osobu.

Každopádně koupě nelituji, jsem naprosto spokojený a už vyhlížím lepší počasí abych zase mohl sednoud a jet

vilem_i_am
vilem_i_am napsal 13.03.23 v 18:27

Dobré jméno pro motocykl, můj Buell se taky jmenuje Čert Ať jsi spokojený, na stejném stromkovi jsem cosi najezdil a je to příjemný stroj.

PaMi
PaMi napsal 27.02.23 v 18:04

Jestli můžu doporučit. Vyměň v předních tlumičích pružiny za 8N. Dostane se to na úplně jiný level. Vážím sice trochu míň, ale ne o moc.

PaMi
PaMi napsal 27.02.23 v 17:56 10b.

Dobrá volba. Ať slouží ku spokojenosti.

Jojko
Jojko napsal 26.02.23 v 16:54 8b.

Kupoval jsem s podobným nájezdem v roce 2014, teď má 12800 km a jezdí pořád. Jezdíme spíše ve dvou (90 + 70 kg) a stačí nám bohatě. A motorka má mít jméno, bez toho to nejde. My máme SUZUCATI. Snad se někde uvidíme. Fotky najdeš tady http://www.videodom...uzuki-v-strom-dl-650 Třeba Tě něco inspiruje.

papiboy
papiboy napsal 26.02.23 v 07:52 10b.

"starší pán" s 40 rôčkami?
Dobrá volba.
Držák s vynikajúcim zázemím po celom svete, nech slúži k plnej spokojnosti!