Honda CB 500X (2023)

Aktualizováno 20.2.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 29 záznamů

83427 napsal 28.02.24 v 21:05

Je to děs, co všechno má dneska řidičák. Postupně mě to utvrzuje v tom, že o co méně je motorka oproti autu vidět, o to víc musí být slyšet. Hlavně zdraví

motosvět
motosvět napsal 28.02.24 v 07:46 10b.

Pěkná motorka to byla, hlavně zdraví chlape.
Za sebe dodám, že ohrozit vás můžou nejen ti před vámi, vedle vás, ale tak jako se to stalo mě i ten za mnou!
Na konci září 2023 stojím na na vedlejší silnici a popojizdim v koloně k nájezdu na hlavní (čistá rovina) Říčany u Prahy. Když sem první a chci najet na hlavní a stál čekám na volno auto za mnou se pořád blíží až mě najelo na zadní kolo. Spadl jsem a jel dál až si o rolnu prorazil pneu a nárazník se mě zastavil o litko. Kdybych nestál na brzdě poslal mě pod auto na hlavní. Chlap ze mě sjel zkratoval a chtěl ujet... Pak řekl, že si myslel, že už sem jel?! Prostě si hrál s mobilem. Hlavně zdraví

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 21.02.24 v 23:26 10b.

V Anglii svého času běhal před autem chlapeček s praporkem. Je čas u tom znovu uvažovat. Ale tebe i motky je mi líto. Ať se dál jen daří.

83427 napsal 20.02.24 v 19:24

To jo no. Ale co naděláš. Za všechny účastníky provozu prostě čumět a myslet nejde.

Ponaučení: Bacha při předjíždění stojících aut, přes která není vidět (dodávky, náklaďáky, prostě krabice). Hlavní nehlavní, ten blbec co má zpětná zrcátka jen na parádu tomu na vedlejší (či v mém případě na účelovce) ukáže ať jede a je po srandě.

callowsick
callowsick napsal 20.02.24 v 18:35 10b.

Smutnej konec!

Snad bude mít SWM větší kliku

Martas38
Martas38 napsal 02.04.23 v 20:12 10b.

moc pěkná gratuluji

83427 napsal 20.03.23 v 12:10

@Punkaczek: no pro mě vysněná je, protože už jako dítě jsem slintal na sousedova endura. Nejvíc se mi líbila jeho Yamaha 450. Nevim co to bylo, nenašel jdem ji, vzhled si nepamatuju. Takže CB500x spadá do cílové kubatury. Jen škoda že není ještě o fous lehčí. Holt to beru tak, že je to víc cesťák než enduro, čemuž odpovídají též zdvihy a kola. Ale to je v pořádku, já to mám na to cestování, takže opět správně zvolený stroj. Mám 185cm a krásně dosáhnu na zem. Mám pocit, že je mi výškou akorát. Shrnuto a podtrženo, vyšší a těžší motorku nechci. Po dálnici jezdit nehodlám, takže tam mě turbulence netrápí a jak to bude kolem kila se uvidí. Deflektor je taková vopičárna, na moto to vypadá ještě hůř než na autech, takže nad ním taky neuvažuju. Kdyžtak koupím rovnou jiné plexi. Spíš mi vadí ta zalomená řídiltka, uvítal bych rovnější. Uvidím jestli si na to zvyknu, v horším případě je vyměním. Díky, tobě a ostatním též a vždycky kolama dolu.

Punkaczek
Punkaczek napsal 20.03.23 v 11:42 10b.

Podobně jsem uvažoval, když jsem kupoval minulý rok přesně tu samou červenou, akorát to není vysněná motorka, taková vlastně neexistuje, CB500X nebo kterákoli jiná je pro mě vždy tzv. “Sňatek z rozumu” a právě CB500X ze vše motorek na trhu v této kategorii má takový prazvláštní mix všeho, že to prostě odpovídá. Včera jsem na ní znova vyjel a říkám si jestli mě opět bude bavit, jestli to opravdu sedí po 6000 km. A ano prostě sedí, potkal jsem nějaký litrový BMW a ano jede jako z praku oproti této Hondě, jenže stejně jezdím předpis a nehraju ruletu o papíry. Takže to sedí. Zkoušel jsem na Motocyklu 2023 v Praze sednout na AfricuTwin a nového Transalpa a nebylo to dobrý, nepřipadám si na nich pohodlně tak jak na CB500X a to mám 180 cm. A k té výšce, píšeš, že máš 185 cm, to asi budeš mít stejný problém jak já s turbulencí na helmu při vysší rychlosti je to šílené třeba na dálnici při 130 fakt děs. Někdo říká ať koupím deflektor, ale na to kašlu za 3000 kupovat deflektor, který za mě vypadá odporně a kazí to vzhled motorky, takže moje řešení bude plexi na léto komplet pryč a v chladnějším počasí jezdit tak kolem 100 km/h což se zase pozitivně promítne na spotřebě. Přeji mnoho šťastných km.

JaryOne
JaryOne napsal 14.02.23 v 07:06 10b.

Honda je jistota. Sám jsem jezdil pár let Horneta, tak mohu říct, že CB na delší tripy není ideální volba. Samozřejmě je to i o míře nutnosti osobního pohodlí. Nyní jezdím Honda NT 700 a na té dlouhé cesty jsou super. Teď mám objednáno BMW R 1250 RT, takže mimo asfalt nemyslitelné Pokud mohu predikovat, skončíš u nové NT 1100, což je super uni stroj, který jsem nekoupil, protože ... O tom až budu vkládat nového eRTaka Tobě hodně šťastných kilometrů a gratulka k novému CéBu

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.02.23 v 01:15 10b.

super

Duchodcee
Duchodcee napsal 11.02.23 v 20:15 8b.

Kupoval jsem novou 2020, má za sebou tripy na Ukrajinu, Polsko k Baltu, Bosnu, Chorvatsko. Pokud chceš cestovat, tak doporučuji přešít sedlo, po 3-4 dnech v sedle je to už trápenka. Taky stojí za to pořídit si přídavné světla, svítí mizerně (tedy alespoň ten můj 2019 model). Kufry jsem bral Shad, u Givi musíš shodit madla pro spolujezdce. Cestuji s bandou s mnohem silnějšími stroji a chytám se s ní, nicméně je to dost nadoraz a značně nekomfortní. Nad 110 už jsou znát vibrace a spotřeba jde rapidně nahoru. Jinak zvládne hodně (včetně off roadu) a pokud budeš jezdit sám nebo z bandou se stejným výkonem, tak budeš jistě spokojen. Mně už přestala stačit a mám rezervovaného nového Transalpa

Hatakka
Hatakka napsal 10.02.23 v 11:04 10b.

Hondy jsou obecne super. Ja mam PCX, mel jsem CB500F ( a ted cekam na Horneta ). Spolehlivost je vyborna. Proste jen sednes, jezdis a dolivas benzin - v pripade techto petistovek fakt jen 3,5 l/100km. Tak uzivej :)

Vasko969
Vasko969 napsal 10.02.23 v 08:29 10b.

Krasny stroj.Sny si treba plniť.Zijeme len raz...!!! Gratulujem.

83427 napsal 10.02.23 v 07:57

Díky všem za další komentáře, rady a informace. Souhlasím, že interval výměny oleje určitě budu dodržovat kratší. Těch 8 až 9 tisíc je takový rozumný strop.

Rámy a šucplech mám vybrané od holandských outback motortek. Je to sada a k hornímu rámu musíš mít i spodní a ke spodnímu rámu se montuje ten kryt motoru. https://outbackmoto...a-cb500x-skid-plate/

Bagáž bych raději měkkou. Etalonem je Mosko Moto Reckless 80L. Vyjde asi na 20k, ale má asi jako jediný nastavitelnej úhel bočních vaků a vím, že na CB500X bez problému pasuje. A na ty menší tripy postačí batoh/válec SHAD SW38

Na ty kryty páček a plexi kouknu, díky.

Ještě jednou díky všem a kolama dolu

Stosi
Stosi napsal 09.02.23 v 21:24 8b.

Ahoj, přeji hodně pohodových kilometrů, které se na ni nechají určitě najezdit. Také jsem svoji hodně dostrojil a připojuji komentáře. Ten zadní blatníček z alliexpresu nekupuj, měl jsem ho tam jednu jízdu, neseděl už při montáži. Uvádějí že je na model r.v. 16-21, ale na 19 nepasuje, tak nebude pasovat dle mého ani na nejnovější r.v.22. Při jízdě na nerovném povrchu a při dorazu zadního tlumiče mi prostě ulítnul z rámu. Kryt motoru mám SWmotech a pasuje perfektně. Problém je že ho musím sundávat při každé výměně oleje. Kryt mřížky chladiče si kup na alliex.. pasuje taky dobře, jen někde udělali chybičku v tom, že nápis je na vnitřní straně a není po namontování vidět, tak kup bez nápisu. Rozšíření bočního stojánku mám od www.marcelus.cz a je za dobrý peníze a perfektně drží, jednoduchá montáž. Boční padáky od SWmotech jsou taky dobré a plní funkci, už jsem CB položil do štěrku a rám to podržel. Jinak levnější padáky a držáky kufrů pořídíš od Kappa (shodné jako Givi, ale levnější). Při Tvé výšce 185 budeš možná časem řešit vyšší plexi, to mám od PUIG a funguje perfektně. Kryty páček taky stačí od číňanů, jsou levnější a funkci také plní (objednával jsem je kámošovi), já mám Givi za 2.500 Kč. Po montáži se trochu protáčejí. To je tím, že Honda má závaží protáčivé, tak jsem koupil těžší s pevnou montáží od M-style a pevnost je vyřešena. Tak užívej novou motorku a hlavně,, kolama dolů a bezpečné návraty domů"

Šmod
Šmod napsal 09.02.23 v 19:05 10b.

Myslím, že budeš spokojenej. Teď začnu třetí sezonu a procestoval jsem s ní Evropu. Jezdím sám i naloženej a častokrát chyběl výkon, ale spolehlivost a spotřeba jsou obrovské plus. Uvidíš časem sám. Mě v podstatě nic nechybí, ale asi ji v budoucnu vyměním za Tracer 9+?

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 09.02.23 v 15:13 10b.

Tenhle novej model je opravdu hodně pěknej, vypadá dospěle Věřím, že ti bude dělat radost. Gratuluji

JohnnyKap
JohnnyKap napsal 09.02.23 v 14:26 10b.

Gratulujem, k peknej novej motorke. Interval na Hondach je sice 12k ale nehrotil by som to az po tade.. myslim ze po tych 8 je zlaty stred

MilanCBF
MilanCBF napsal 09.02.23 v 09:27 10b.

MV Agusta se u nás prodává, ale je fakt že tento model se musí objednat...
Ale podle mě jsi s hondou chybu v žádném případě neudělal. Ať ti slouží a kolama dolů

83427 napsal 08.02.23 v 03:29

Díky vśem za komenty. Asi jsem to blbě napsal, ve skutečnosti mám i to PCX. Je to ideální kámoš do města, takže zbavit se ho nehodlám. Vlastně na něm jezdím denně i za současného mrazivého počasí.

Benelli TRK má po světě velkou základnu spokojených uživatelů, takže věřím, že litovat nebudeš. Ano ta výbava, která je v ceně je u TRKa velikou výhodou. Já za příslušenství utratím další desítky tisíc. Jen ta 12V zásuvka a vyhřívaný gripy vyšroubovaly cenu na 188 tisíc. CB500x byla tak trochu láska na první pohled.

Jako co se mi hodně líbilo a do čeho bych možná fakt šel mimo Hondu, tak je MV Agusta Lucky Explorer 5.5 https://www.motorka...ky-explorer-5-5.html
Ale nenašel jsem, že by se to u nás prodávalo. Celkově je k té motorce na netu strašně málo informací. Nicméně doplňuji mezi zvažované alternativy.

speroure
speroure napsal 07.02.23 v 21:46 10b.

Skvěle

biosák
biosák napsal 07.02.23 v 15:54 10b.

Užívej

JardaBar
JardaBar napsal 07.02.23 v 15:15 10b.

pěkná

Guga
Guga napsal 07.02.23 v 13:54 10b.

Gratuluji, moc pěkný kousek

TomZul
TomZul napsal 07.02.23 v 12:43 9b.

Dobrá volba ať slouží. Já tedy skončil u Benelli, ale tento stroj byl také v hledáčku. U mě rozhodlo, že jsem ještě o kus vyšší a hlavně v době kdy já hledal, tak nebylo možno si na tu Hondu nikde sednout, natož sehnat nějakou skladem. I když si nedělám iluze, že Honda bude spolehlivější, méně náročná na servis a asi i méně žravá. Jen se mi v kombinaci s výše uvedeným nechtělo čekat a navíc připlácet za věci, které mělo TRK v ceně. Tak snad nebudu litovat a bude také sloužit dobře.

Pupi04
Pupi04 napsal 07.02.23 v 12:29 10b.

Skvělá volba
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

jakub_hruby
jakub_hruby napsal 07.02.23 v 11:20 10b.

Skvělá recenze a krásná 500stovka, gratuluji a ať dělá jenom radost!

Myschan
Myschan napsal 07.02.23 v 11:09 10b.

Gratuluji. Spolehlivost, nízká spotřeba, nový stroj v záruce, blížící se jaro - co víc si přát

pali3x
pali3x napsal 07.02.23 v 10:37 10b.

Skvelé rozhodnutie kúpiť namiesto PCX rovno CB 500X... Aj tak by v krátkom čase došlo na výmenu
V podstate sa dá povedať, že CB 500X bude vyhovovať veľkej časti motorkárov, ktorí nepotrebujú vysoký výkon. Navyše ak sa k tomu pripočíta spoľahlivosť + nízka spotreba... Potom z CB 500X vychádza skvelý spoločník na cestovanie a bežné "spolužitie".

Tak hlavne nech spolu jazdíte bezpečne a s radosťou