Aprilia SL 750 Shiver (2009)

Vlastník Kabčo
Vloženo 15.1.2023
Aktualizováno 15.1.2023

Krásny naháč ešte aj dnes moderný desing

První dojmy - po presadnutí zo slabšej yamahy xj6 sa mi zdala dravá, výkonná, super ovládateľná

Motorku bych doporučil pro - Úplnym začiatočníkom nie

Doplňky na motorce - Padáky, bočné nosiče kufrov, pásky na kolesách, zlatá reťazovka D.I.D, nové pneu a zmením riadidlá na užšie.

Shiverku mám už dve sezóny čo je u mňa celkom rekord. Je to moja 11ta moto, chcel som ju už ako nástupcu svojej druhej v poradí- Aprilie Pegaso strada 650. Talianky mi proste učarovali ale po tých ich typických talianksých kurvítkach som ostal na dlhšiu dobu u japoncov.
Chcel som štvorvál, kawasaki z 750, -suzuki gsr720 ale v strede sezóny nebol žiaden na predaj. Natrafil som na krásnu červeno čiernu Shiver 750 s 50tisíc km a po prvej jazde bolo rozhodnuté že to bude ďalšia moto. Ten záťah a ovládateľnosť + krásny zlatý rám ma namotali. Ale druhý deň ráno som sa rozhodl že 50k je fakt dosť a našiel som moju aktuálnu, s 27k a išiel som po ňu. Na kúpu motorky sa treba vyspať :D aby nekupovali emócie ale rozum.
Teraz keď má vyjsť nový hornet 750, fakt ma nepadá dôvod prčo ho kupovať, veď tu máme jeden z talianska už niekoľko rokov :)
za tých niekoľko tisíc kilometrov môžem v skratke zhrnúť. Záťah dvojválca je super-70kw mi stačí na trasy a cesty ktoré jazdím, jazdný režim je furt na sporte pokiaľ neprší-vtedy rain obmedzí moto na výkon cca 250tky. Plyn si dreba v zatáčkach opatrne dávkovať, aspoň moja shiverka fakt trhá ale len na režime sport. Na touriste už pohoda. Ovládateľnosť je fakt paráda ale len na kvalitnom asfalte kde sa uchytí dosť tvrdý podvozok.Na rozbitých cestách nervózne poskakuje a v zatáčkach kde chytím dieru to dá fakt zabrať ustáť. Hlavne zadok motorky. Predklonené sedlo ma pri nejakej ráne hodí dopredu, guľami o nádrž.
Brzdy brembo, 2 kotúče 320 mm 4 piestik- takže brzdy v cajku taky.
Moto na okresky ako robená, na diaľnici je to horšie, už som musel ísť 5-6 hodín nonstop 150/h len v leže, ale na to fakt není.
Moto mám teda dve sezóny, zatiaľ boli len dva menšie problémy, netesný výfuk a prasklina na plexi displeja. Tu je problém s náhradními dielmi. Kryt displeja sa kúpiť samostatne nedá tak, jedine celý tachometer za 1000€.. Tak som to neriešil až pokým mi cez prasklinu nevošla vlhkosť do pc a prestal mi svietiť. Jediná možnosť bola plexi rozbiť a nalepiť nové čo vyzerá úplne naprd ale mne to neva. Funkčnosť to plní.A ešte netesná brzdová pumpa, čakačka 2 mesiace a minimálny rozdiel. Taky dost topí pod prdelí výfuk, aj na predchádzajucej xj6 to topilo ale nie až tak hrozne. V koženej kombinéze sa to dá zvládnuť, v lete keď už nieje výnimka 40ˇc vyhrievané sedlo nepotrebujete, v zime to naopak poteší,

_Tomo_
_Tomo_ napsal 19.01.23 v 12:20 10b.

Shiver vždycky bude srdcovka, moje první a asi i nejuniverzálnější motorka, dle mého neprávem přehlížená. V bílé jí to sluší, 10b

losminos1
losminos1 napsal 18.01.23 v 09:51 10b.

Nazdar.
Mal som podobnu historiu ako ty, zaciatky na Pegaso Strada - Super motorka na zaciatok.
Preco si ju ty predal ? U mna bol dovod trhava jazda okolo 3000ot.min a chcel som dalej silnejsi a "hladsie" iduci talinsky 2 valec.(japonci/nemci = nuda)
Preto som postupil na Dorsoduro Factory - Super motorka podvozkom (po zostelovani) aj motoricky, ale zabijala to ta malicka nadrz - kazdych 150km tankovanie. Som myslel, ze to prezijem ale bolo to desne otravne stale sledovat kontrolku rezervy a potom so stiahnutymi polkami zadku premyslat kde je najblizsia benzinka. Cize na alpske / dolomitske priesmyky nic moc. Ani ta sedacka moc pohodlnosti nepobrala.
Zvukovo krasna - koli nadmernemu hluku a duneniu v hlave som sa zbavil Akrapovica, a ostal pri seriovom hrnci - stacilo.
Teraz mam Multistradu 1200s - skvela multifunkcna motorka.
Ale stale sa mi sniva o lahuckom 1 Valcovom Pegase
Nech ti Shiver robi Spaß co najdlhsie !
PS: Skus pod sedlovu vanu nalepit nejaku tepelne izolacnu Alu foliu...