Aprilia SL 750 Shiver (2008)

Vlastník Klapoš
Vloženo 18.5.2017
Aktualizováno 5.8.2020

Když jsem poprvé uviděl Shivera, věděl jsem, že si ji někdy koupím a teď nastal ten čas a mám ji.

První dojmy - Ten spodek mi vyrazil dech!!!neuvěřitelné.původn í majitel měl palivovou mapu nastavenou na sport a jak jsem přijel, klepaly se mi ruce...

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že pro všechny kdo hledaní kompromis. dá se jezdit na kochačku, ale i kotel

Doplňky na motorce - Tak, konečně jsem sehnal originál přední plexi, co Aprilia na tenhle model nabizela. Nechtěl jsem náhradu, líbilo se mi origo. Nabízeli ho jen u oficiálniho prodejce za hrozne peníze. Ale pak ho najednou zlevnili o 50%, tak jsem neváhal a už je na motorce.Zpracování super, uchycení je vymyšleno perfektně, nikde žádné tyčky na řidítkách. Ochrana před větrem za jízdy není samozřejmě bůh ví co, ale je to cítit, že tam štitek je.

Za mlada jsem jezdil na ČZ 175, pak jsem si koupil kapotu Aprilia AF1 125 a dal tam kit polini 160, jela fakt super...no a pak přišla rodina, tak bohužel motorka musela z domu a kupovalo se auto. Věděl jsem, že se jednou k moto vrátím a po 18 letech nastal ten čas, před rokem jsem koupil Yamahu XT 600 E r.v. 1999, super stroj, chtěl jsem něco na rozježdění jak na cestu tak do menšího terénu ať vím jak se rozhodnout dál, pro jaké dalším moto...Vždy se líbil chod 2 válce a když jsem poprvé uviděl Shivera, zamiloval jsem se ...musel jsem ho mít.
No a pak jsem uviděl, že se prodává tahle oranžová krasavice v originál stavu, bylo rozhodnuto, nešlo odolat. Mám ji doma, jsem nadšen, chodím se na ni dívat do garáže jako malej kluk...Tady na motorkářích jsem od uživatele giacomo koupil laděné výfuky Dominator HP1, musím ho pochválit za super přístup a ochotu, při montáži jsem si nevěděl rady a po telefonu mi ochotně poradil a vše dobře dopadlo. Takže dík kámo Zvuk je brutální, fakt super.Nejdřív jsem si říkal , že je to moc,ale po pár dnech mi příjde, že se k moto hodí.
S motorkou se teprve seznamuji, jezdím na režím T-turist a bohatě mi to zatím stačí a i mi příjde, že po výměně výfuků se režim T hodí k motorce lépe než S.

Dále můžu říct, že motorka se v městském provozu moc necítí, popojíždění v kolonách jí nedělá dobře a pomala jízda je taková ucukaná,uskákaná. Nad 3500 tis.otacek se to už dá, takže ve městě je dobré když se jede 60 km/h na 3 stupeň

Jízdní režimy jsou super, když jedu na pohodu dám si tam T, když chci jet knedlu dám Sport a po každém zařazení je to kdyby jste koně kopli do žeber , ale pro delší a běžné jezdění to pro mě není. Raději stále používám T, příjde mi to příjemnější.

6.6.2017
Tak mám za sebou výměnu gufera v přední vidlici, začala mi téct levá strana, bylo mi řečeno, že se jedná o spotřební věci, tak to neřeším. Dal jsem tam na doporučení olej "15ctku" at je to trochu tvrdší, když vidla nejde nastavit.
21.6.2017
Tak jizda po nasich cestách je s vidlici, kde je olej "15"ctka je jak to rict slušně, velice nekomfortni. A nejsem zase takový závodník abych ocenil tvrdší předek, tak tam půjde origo "10'tka.Holt jsem to zkusil no.
Jinak jezdím na režim T, je to plynulejší a není to tak uškubané jako v režimu S.
1.7.2017
Tak ve vidlích je už olej co tam má být (w10) a je to pro běžné ježdění lepší, ale je fakt, že když je pěkná cesta se zatáčkama,tak ten tvrdší předek byl sportovnější a motorka byla jistější.
11.7.2017
Dnes namontovány do výfuků DB killery.Byl to fakt rachot.Koupil jsem "medium" a zvuk je o hodně lepší, takový hlubší, k motorce se hodí víc. Až to nahraji tak to sem přidám.
7/2017
Tak jsem dal výlet s manželkou+brašny 110km, jo jo pro někoho to žádný výlet není ,ale pro mě ano. Ve dvou je to pro mě taková "dřina", jedu fakt opatrně. Žena si vůbec nestěžuje,sedí se ji super,ale na jízda ve dvou na delši vzdálenosti asi moto fakt není.

8/2017
Tak jsem vytunil rafky mého krasavce Nalepil jsem na ně reflexni proužky...myslím, že se mi to povedlo.

4/2018
tak po dlouhé době přidávám komentář...jedná podstatná věc se stala, vrátil jsem se k originálním výfukům. Kvůli technické jsem je tam musel nasadit, no a nechám je tam. zvuk je náhodou pěkný a hlavně už mě to někdy otravovalo při delší jízdě...a zmizla i menší díra ve středních otáčkách, aspoň mám takový pocit.

6/2018
tak jsem nevydržel a objednal výfuky Mivv x-cone Prostě mám rád ten dunivý zvuk dvouválců a chybělo mi to. Chtěl jsem již výfuky s homologací a rozhodl se pro Mivv. Až přijdou vložím foto a nahraji zvuk.
Na motorku jsem si už zvykl a užívám si ji, jen pořád nemůžu přijít na chuť režimu SPORT, jsou tam moc citlivé reakce na plyn. A motorku bych nedoporučil pro někoho kdo chce jezdit ve dvou, jako sem tam nějaké svezení na kafčo dobré , ale cestování ne, toť můj názor

7/2018
Tak Mivv X-cone namontované, max. spokojenost. DB killery vytahovat nebudu, líbí se mi ten zvukový projev jaký je s nimi. Zvuk jsem zde nahrál.

28.5.2020
po dlouhé době tady něco přidám
Rozhodl jsem se vyměnit zadní rozetu, originál je 44 zubů já dal 46. Pěkně ať to má lepší zátah, trochu klesne maximálka, ale to mi vůbec nevadí, je to naháč i tak to jede pořád 190 .
Vše jsem dělal sám a poprvé, takže jsem se s tím trochu natrápil, ale zvládl jsem to.
Po projetí můžu říci, že to jde pěkně za plynem a musí se dříve řadit a přes město je to komfortnější, na dvojku v pohodě, předtím bylo pořad 1 , 2 .
Po pár projížďkách můžu říci, že se mi z moto jezdí mnohem lépe, je to takové svižnější v zatáčkách, lépe se drží v otáčkách...takže doporučuji

4.8.2020
Po zkušenosti s pádem na kruháčí v malé rychlosti co měl kamarád, jsem raději osadil moto padaky Rutan. Nejdříve jsem chtěl koupit nějakou Čínu, ale jsem, že jsem to neudělal. Fakt to má Rutan pěkně udělané a vše pasuje. přikládám

Guzzin125
Guzzin125 napsal 18.02.21 v 10:04 10b.

Pěkná motorka. Taky nad ní uvažuju,ale mám již jednu a moc nejezdím.
Jel jsem na ní na testovací jízdě a bylo to fajn.
Krásnej zvuk, jela jak má a tlumiče žehlily nerovnosti na 3. třídě parádně.
Dávám 10 bodů.

Hixter
Hixter napsal 19.03.20 v 19:02 10b.

Ales600
Ales600 napsal 11.10.18 v 21:36 10b.

Parádní Italka, která se neokouká ať slouží

Negativ
Negativ napsal 15.06.17 v 09:11 10b.

Rovných deset, to je jasné... Snad se v létě někde potkáme

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.05.17 v 00:59 10b.