Harley Davidson XL 883N Iron (2014)

Vlastník Katuš22
Vloženo 20.12.2022
Aktualizováno 20.12.2022

Nezatáčí, nebrzdí, nejede. Ale!! Dělá hroooznej bordel a to mě hrooozně baví.

První dojmy - První dojmy? Tooo děláááá bordel! To potřebuju!!! Orgasmus pro ouška. Hlavní důvod, proč jsem ho pořídila byl zvuk. A hned po té mi hlavou prolítlo, na to jak je mrňavej, tak je těžkej jako prase.

Motorku bych doporučil pro - Za mě je to motorka pro ženský, klidně i pro začátečnice. Sorry pánové, ale chlap na Ironu vypadá jak bukvice. :-)

Doplňky na motorce - Laděný výfuk - Vance & Hines

Po dokončení papírů na neomezenou, jsem začala přemýšlet jakou moto pořídit.
Přesedlala jsem z Husqvarny TE410 E, protože podmínky pro enduro jsou čím dál horší, složitější a už mě nebavilo furt na někoho čekat, protože sama do lesa nepojedu. Né, že bych se bála, ale kdyby se něco stalo. Tak jsem se rozhodla pořídit moto na silnici. Nooo ale co. Samozřejmě mi chybí enduro, takže první myšlenky byly ve stylu Tenere... GS? Ale opět, velkou, těžkou moto bych tolik nevyužila. Takže změna směrem k motardu... Jenže ten si žádá častější údržbu a není to na delší trasu. Další otočka - café racer. Nádherné motorky, jenže... stk, malý výběr, a když už by měla vypadat, jak bych si představovala tak cenově nereálné. No a postupně jsem se proklikala k ironu.

Klasická ženská že? No, není to jednoduché.

Když jsem poprvé slyšela přijíždět Irona, zatajil se mi dech, začala jsem být nervózní ale zároveň naskakoval adrenalin a vzrušení. Ten zvuk se mi zaryl pod kůži. Takže nebylo o čem. Prostě sem ten černej, uřvanej vibrátor potřebovala!!!

Ha, moje oblíbená část. Popis motorky, její (jeho) jízdní vlastnosti:
Nejede, nebrzdí, nezatáčí. Víc není potřeba psát. Samozřejmě si z toho dělám srandu, i na Ironu jsem zvládla vyškolit borce na hornetu. Ale nebudeme tu přeměřovat pindíky.

Miluju pohled ze strany laufů, ze předu vypadá jak fichtl. A to teď trošku urážím fichtla, promiň lásko.

Je to ideální motorka na jízdu po Praze. "bordel" alias nádherný zvuk, který vydává, slouží něco jako siréna, houkačky. Všichni moc dobře vědí, že se za nima něco řítí a tímto bych chtěla poděkovat většině řidičů po Praze, jak krásně uhýbají je to fakt super, nikdy nepřijedu do práce pozdě. Ostatním, hlavně těm, co se doposud nenaučili uličku pro IZS bych nejradši ukopala zrcátka :)). No... pojďme dál.

Spolujezdec opět, neexistuje, 1 sedlo ideál, vyřešeno.

Servis (ťuk ťuk) opět musím zaklepat, zatím absolutně bez problému. Maximální spokojenost. Traktor jezdí perfektně jen se občas vybije baterka v klíčku.

Na delší cesty úplně v pohodě, otázkou je, kdyby měl jet někdo 800km zamnou, asi by to chtělo dobrou helmu. Nicméně jsem za svojí moto jela a není to tak hrozný. Jen nesmí být člověk bréča. A nebo to bude tím, že jsem už polohluchá.

Nejsem úplně kochací typ, takže Ironoj dávám asi trošku moc za uši, ale dá se a fakt mě ta motorka baví. Přemýšlela jsem nad výměnou srdéčka za 1200, ale to je zatím ve hvězdách.

PS: ne, HD není jen pro starý kolena.
PPS: omlouvám se všem sousedům (po půlnoci je ten bordel blbej i mě)

Na druhou stranu, od té doby, co bydlím, tam kde bydlím, tak se v garážích začali množit 2-kolý miláčci... zajímavé.

Takže asi tak.

matymercedes
matymercedes napsal 13.02.24 v 11:49 10b.

jj super stroj pro holku.ocenuji hlucne vyfuky,bez nich to neni ono.preji spousty hezkych kilometru

puffybodie
puffybodie napsal 10.04.23 v 07:01 10b.

Paradni motorka, paradni popis, paradni jezdec Nebo vyvrhel?

Apo-Rider
Apo-Rider napsal 26.12.22 v 18:17 10b.

Super. Holkám Sportster moc sluší. Mě když bylo 19 let, tak díky jednomu frajerovi ze Šalamounky jsem si zkusil 4x XL 883 Iron a nezapomenu na to. Iron je moje srdcovka a to se nezmění. Akorát, já se rozhodl, že po novém roce prodám Enfielda i Triumph Bonneville a koupím si Buella buď XB 12 R nebo S (chtěl bych spíše ty staré trubkové rámy s tlumičem pod motorem ale ty se těžko hledají). A to proto, že Buell je pravý Harley Davidson ve sportovním kabátu.

Katuš22
Katuš22 napsal 24.12.22 v 12:58

Chlapi, moc díky

Zbavovat se ho rozhodně nechci, jinak moc díky za radu. Jednou to snad klapne.
Dělám si z toho samozřejmě jen srandu.

hrusoun
hrusoun napsal 24.12.22 v 10:45 9b.

Ahoj Irona se zbavovat nemusíš, stačí koupit válce s písty a máš 1200 ,rozdíl v zátahu je znatelný a jinak já si na Sportsteru jako buzna rozhodně nepřipadám ???