Harley Davidson XL 883N Iron custom (2016)

Vlastník Mick_xb1
Vloženo 8.10.2018
Aktualizováno 7.3.2019

Moje první motorka, vysněný Harley. Pohodlný kus železa.

První dojmy - Poprvé jsem se projel po dost rozbitém dvoře a trochu mě vyděsilo, jak je tvrdá. Jakmile jsem ale vyrazil na lepší okresku, byl jsem nadšený. Není to kdovíjaký rychlík, ale v mém věku naprostá spokojenost.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající harleyáře, pro slečny a pro pohodáře, kteří si rádi projedou odpoledne provětrat hlavu a odpočinout od všedních starostí. Ať si kdo chce co chce říká, Iron je plnohodnotná motorka a je s ním navíc sranda.

Doplňky na motorce - Nosič, boční brašna

Vybíral jsem dlouho, pročítal jsem recenze a samozřejmě hrály velkou roli dostupné finance. Vzhledem k tomu, že je to moje první motorka a nejsem fanda klasických chopperů s řídítky nad hlavu, ale líbí se mi Harleye, byl sportster jasná volba. Motorka neměla najeto ještě ani čtyři tisíce a voněla novotou. Nejdřív jsem si po Suzuki 650 Gladius připadal jako Alenka v říši divů. Na první pohled vypadá Iron jako malá motorka, ale hned jak se rozjedete, víte, že sedíte na kusu železa. Koneckonců těžko jsem hledal nějakou plastovou součástku. První zařazení jedničky mě vyděsilo, ale časem jsem si ten úder kovadliny zamiloval, až se nebojím říct jsem na něm dnes závislý. Iron je trochu kostitřas a chce lepší silnice, ale na okreskách je jízda na něm super zážitek. Opatrněji to chce do zatáček, kdy v nízkých otáčkách rád zacuká a člověk si musí dávat bacha, co má zařazeno. Musel jsem si na tu jeho hrubost chvíli zvykat, jezdil jsem trénovat na plac zatáčky, ale když jsem se vracel s odrbanými stupačkami, věděl jsem už, co si k němu můžu dovolit. Jinak je to pohodlná motorka, na které můžete strávit celý den a záda nebolí, ale na dlouhé trasy bych přesto doporučil něco většího. Dálnice bez plexi jsou spíš horor a nad 120 je jízda fakt nepohodlná.
Najezdil jsem svoje, s Ironem maximální spokojenost, ale dnes už se poohlížím po něčem větším na delší trasy. Kdybych si to ale mohl dovolit Irona si nechám pro kratší vyjížďky a do města.

Patrik80
Patrik80 napsal 20.01.19 v 18:34 10b.

Pěkná mašina, ať slouží 10b