Yamaha MT-09 (2021)

Vlastník Chris136
Vloženo 23.11.2022
Aktualizováno 23.11.2022

Obratná, lehká, rychlá a dravá motorka.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník)

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem předtím jezdil na první generaci MT09 a Tracer 9 GT 2022 jsem věděl do čeho jdu. Motorka mi sedla ihned a jsem rád, že jsem jí pořídil.

Motorku bych doporučil pro - Motorka není vhodná pro začátečníky. MT bych doporučil někomu, kdo už má 'pár' kilometrů za sebou a ví, že motorku bude chtít ždímat do poslední kapky! :)

Doplňky na motorce - Motorka je celá v originálním stavu, čekám na dodání komponentů a doplňků, které se přes zimu namontují a na jaře se rovnou vyjede.

Dominator GP3 Low Profile
M-Style krátké páčky
Kryty páček
Sportovní gripy
Plexi štít kouřový sportovní
Kryt chladiče

Přecházel jsem z Tracera 9 GT a přesně jsem věděl do čeho jdu. Jezdil jsem na ní v Třebívlicích na MT Tour a ten projev mě bavil moc.
Tracer je parádní motorka a stojím si za tím, ale nemám pocit, že bych ještě dozrál do věku, kdy motorku spíš cestovní chci, vrátil jsem se k MT09 a jsem moc spokojený.

Všichni nadávají na vzhled masky, ale já musím říct, že se mi ten 'kyklop' opravdu líbí, za mě lepší než druhá generace - klidně mě ukamenujte :)

Motorka je lehká a obratná, do zatáček se naklání sama a i přes to, že mě všichni rvali do SP jsem zůstal u základní verze - nejsem motorkář, který by poznal rozdíl, když jezdím na okreskách nijak závodní rychlostí

Krouťák se dostavuje od začátku, samozřejmě největší zátah přichází v cca 7,5 tisících - do té doby je motorka stále rozlítaná a chce na zadní a zrychlovat, ale je to mírnější - určitě nedoporučuji začátečníkům.
Brzdy jsou vlažný, není to žádný zázrak, ale zabrzdí to, když je potřeba - do budoucna Brembo? :)
Podvozek je nastavený nějak do středu, motorka se moc nehoupe ale ani moc nemlátí v dírách, je příjemně stabilní a hodně tomu pomáhá i těžiště - sedíte dost nízko a nad motorkou máte přehled snad ve všech situacích.
Na silnici s ní uděláte hodně parády a bude vykouzlí Vám úsměv na tváři při každým zatáhnutí za plyn - sériový výfuk je příjemně hlasitý, nezní jak sekačka ale sporťák to taky není - zlatá střední cesta!

Se spolujezdcem je jízda na třetí generaci eMTéčka úplně v pohodě - do budoucna plánuji přikoupit komfortní sedlo, ale zatím bohatě stačí obyčejná verze - jasně, po 200 km už zadek a záda bolí, ale u jakýho naháče ne..
Spotřebu neřeším, ale průměr mám 6,5 litrů - na nádrž se ujede +- 180 km normální jízdou s předjížděním a vytáčením motoru.
Poruchy stále stejné, jako je u CP3 zvykem - spojkový koš a rachtání při studeném startu, ale v servisu mě uklidnili, stejně jako u Tracera, že je to prostě daný EURO 5 normou - strašná blbost, ale bohužel se s tím nic neudělá.

horten26
horten26 napsal 19.04.24 v 17:27 9b.

Jo, to ovládání kolečkem je fakt číčovina na entou, za to bych sekal ruce. Při studeným startu klepou ventily, ale si normál.
Vadí mně zadní ABS, moc brzo aktivní. Před tím jsem měl Kawu a Hondu, tam to bylo OK.
Jinak dobrej stroj...

Dzanek13
Dzanek13 napsal 01.04.23 v 23:04 10b.

Mám úplně stejnou, je to pecka stroj!

Jawamaha
Jawamaha napsal 30.11.22 v 18:48 10b.

Taky jsem byl v Třebívlicích, právě kvůli Kyklopovi, který mě učaroval, bohužel jen vzhledem. Čekal jsem od toho jednooka víc, po přidání plynu jsem zjistil, že to nejede tak jak bych čekal. Nicméně je to velmi zábavný stroj a taky první motorka, kde jsem nemusel hledat páčku řadičky a brzdy.. Moc pěkná modrá

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 28.11.22 v 11:01 10b.

pěkná

Davcoun
Davcoun napsal 24.11.22 v 09:03 10b.