Ducati Streetfighter V2 (2022)

Vlastník sorbon81
Vloženo 9.10.2022
Aktualizováno 19.12.2023

Po letech zpět v jedné stopě. Volba Ducati byla jasná. Jen poslední Monster, mne úplně nechytil za srdce. Naštěstí se objevil menší brácha SF V4 - SF V2. Streetfighter V4, by byl pro návrat na moto po několika letech už moc velký skok.

Motorka koupena od Profi-moto.cz (Děčín IV-Podmokly) - Velká spokojenost. Doporučuji všem. Skvělá domluva a přístup.

Ducati Panigale V2: Nechtěl jsem Monster, ale v době, kdy jsem se rozhodoval kterou Ducati, ještě nebyl oznámen SF V2. Jakmile bylo jasné, že se bude vyrábět, bylo rozhodnuto :-)

První dojmy - Měl jsem trochu strach z výkonu. Předchozí Monster 900 byl přece jen celkově někde jinde. Ale už po pár km jsme si začali rozumět. Pokud má člověk v hlavě mozek a trochu sebekontroly, není těch 153 koní problém.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro všechny, co milují V2 a osobitý design. Pro úplného začátečníka asi ne, ale pokud to má člověk v hlavě srovnané, není potřeba se jí bát. Stejně tak motorka uspokojí i zkušenější jezdce, kteří chtějí výkon superbiku, ale už se nechtějí tolik hrbit za plexi :-)

Doplňky na motorce - SP Connect držák s antivibrací a nabíjením instalovaný 4/23
LED blinkry Ducati Performance (přední a zadní)
SIngle seat cover Ducati original
Evotech Performance tail tidy
Evotech Performance radiator guard
Vulturbike red radiator cover with itailan flag
MIVV Delta race exhaust

Pravá zábava začala po prvním servisu. Výkon tohoto biku je u V2 ve vyšších otáčkách. Takže je potřeba si na to zvyknout a počítat s tím. Ale ten kopanec, který se dostaví od cca 8-mi tisíc otáček je doslova návykový
Motorka má skvělý podvozek, dobré brzdy a fantastický quickshifter. Na ten jsem se hodně těšil a je to pecka! Funguje parádně, i když jako na každé Ducati, je potřeba opravdu na páčku zatlačit a "dát" tam kvalt.
Co se elektroniky týče, tak ta je na špičkové úrovni. Motorka má tři módy, které je možné dále nastavovat, ale já tam po prvních 200 km dal z Road mód Sport a už to tak nechal WET vůbec nevím jak funguje Zatím mám najeto necelé 3 tis. km. Příští rok chci jezdit i okruhy, kde bude SF jako doma. Přeci jen výše položený výkon se hodí hlavně na okruh. Je to prostě svlečená Panigale V2.
Jezdit se spolujezdcem, je tady více než za trest a sedadlo spolujezdce beru jako takový malý vtip od Ducati. Proto šlo sedadlo brzy pryč a je z ní moto pro jednoho a jsem s tím tak spoko.
Všeobecně nemám rád dálnice, kdo ano, že, takže jezdím hlavně okresky, kde se SF cítí dobře. Ale pro svižnou jízdu je, jak jsem psal, potřeba více otáček. Nicméně výkonu má hromadu a je s ní zábava.
Každá zábava ale něco stojí a spotřeba je docela velká. Zatím se mi na nádrž nepodařilo najet více jak 140-150 km. Takže na benzince budete vážně často. Ale tenhle fakt, mi radost z moto nekazí. Zvlášť když prakticky při každé zastávce sklízí motorka obdiv kolemjdoucích. Design je za mne na 1*.
Jako minus hodnotím, že motorka za nemalé peníze nemá ukazatel paliva a také nemá v základu LED blinkry. Ale i s tím se dá žít.
Příští rok chci dát dvojnásobnou porci km, okruhy a pak uvidím co dál Přeci jen V4 je velké lákadlo

Edit 4/23
V zimní pauze nainstalováno nabíjení od SP Connect, protože se letos chystám více cestovat a tak se bude tahle vychytávka určitě hodit. Mimochodem SP Connect mohu jen doporučit. Mám od nich už více věcí a vše perfektně zpracované a funkční. Foto nahoře.
Tak ještě to lepší počasí a bude to paráda

Edit 12/23
Po dvou letech přišel čas na jiný stroj v garáži a nová dobrodružství. SF V2 už má nový domov. Ať dělá dále radost, tak jako dělala radost mě. Úžasný stroj, co mne nikdy nevypekl .-) THX

jps13
jps13 napsal 06.03.24 v 19:36 10b.

Moc pěknej Street.Super výběr.Taky sem ho zkusil v ProfiMoto Děčín na volnejch jízdách. .Tak at slouží.

sorbon81
sorbon81 napsal 09.01.24 v 19:42

xtra001 Zatím je garáž prázdná Ale bude to Italka a V4, to je bez debat

xtra001
xtra001 napsal 09.01.24 v 18:57 10b.

Krásná mašina! A za co jsi SF vyměnil, jestli se můžu zeptat?

NiLu
NiLu napsal 29.12.23 v 18:37 10b.

Nádhernej Streetík, užívej km v sedle.

zach21
zach21 napsal 27.07.23 v 03:42 10b.

Paráda