Honda CRF 250L (2020)

Vlastník DCT
Vloženo 27.7.2022
Aktualizováno 27.7.2022

Je to lehká holka, která jde za pár korun, člověk se o ní nemusí bát, odolná, jednoduchá.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Liberec (Františkov-Liberec X - Již ukončili činnost.

Honda CRF1000L Africa Twin: Moc velká, těžká, drahá a na moje jízdy do 150 km zbytečná.

První dojmy - Cestou ze salonu, dojmy: Ježíš to nejede, nebrzdí, co jsem to koupil??!

Motorku bych doporučil pro - Holky, kluci nenároční na výkon a zátah - nároční na pohodlí na kanálech, retardérech, dírách, dlažbě, rozbitých okreskách, polňačkách atd.

Doplňky na motorce - Vyhřívání rukojetí Oxford, samodomo plexi zbastlené ze dvou, ochrana rukou (rukojetí) proti větru (do chladného počasí), rozšíření stojánku - na trávě se bořila.
Teď nově nešpuntové silničnější enduro gumy.

Měl jsem NC700X DCT a chtěl jsem změnu, něco nového, zvažoval jsem Afriku. Pak jsem tu viděl nějaké diskuze o bahňácích a nějak se mi začala líbit CRF. Zajímavé, že když se člověk zeptal prodejců na salonu (Praha) s tím, že chci něco pohodlného, co nejměkčího tak ukazovali někam k těm drahým, při přímém dotazu na CRF to bylo takové jako ve stylu "No to je takový do terénu, tvrdý.." a spíš to působilo, že to tam mají jen jako dekoraci a pojďme od toho pryč..
Asi na těch motorkách prodejci moc najeto nemají /obecně na všech, dle i různých jiných dotazů).
Vybral jsem na základě diskuze a s tím že si projedu polňačky a nedostupná místa na chatě.
Mám ji už dva roky, najeto skoro 20.000 km, dal jsem ji sem vlastně jen kvůli výměně gum na netradiční nešpuntové, jezdím už te%d jen silnici, okresky, prostě s tím cestuji. Ty polňačky, šotolina, les (nesmí se) tam u nás končej všude nedaleko, všude jsou soukromé pozemky atd. a projel jsem vše co mě zajímalo a paráda.
Díry polyká a jede ve středním suchém terénu nádherně. Bahnu jsem se vyhýbal.
Motor na silnici - je to líný jakoi veš Brzdy - v pohodě (na ty rychlosti) Podvozek - krásně měkkej, žehlí, houpání zadku mi vyhovuje. Pro mě vlastně návykový.
Používám i v Praze, pohoda. Ovladatelnost - super! Jako na kole, všechno při ruce, všechno jde lehce, pohodlná pozice - miluju jí!
Spolujezdec - taky jsem zkusil na okreskách, jde to, už to fakt moc nejede, je to takovej návrat k tomu základu, člověk už musí řídít, předvídat, odhadovat, vědět předem, jak bude chtít řadit - zejména ve městě. Pro náročné určitě ne, nám ale radost udělalo a do přírody odvezlo.
Úložný prostor není, spotřeba cca 2,8 l/100km, servis jen garanční a pohoda (K2moto Vrbovka), poruchy žádné.
Motorka se cítí naopak ne - na dálnici Jinak vše v pohodě, vlastně pro mě je to takovej dělník i výletník, v Praze náhrada skútru s tím, že mě konečně nevaděj kanály, retardéry a všechny ty naše balkánské radosti.
S moto se dá cestovat perfektně na cesty do 150km nádhera, radost, potom už asi horší - na dálky je to točivý a uřvaný - při 90 km/h točí 6.000 ot.
Max to jede tacho kolem 120, ale není to komfort.
Teď jsem měl už sjetou zadní gumu, špunty, vzhledem k cestovnímu použítí jsem přezul nešpunty (viz. foto), zadek Anlas Capra 120/80 r18, předek Conti TKC 70 3.00-21. Super, sedí líp, je to jistější, zmizel hukot od kol.

zzzmrzlinar
zzzmrzlinar napsal 31.07.22 v 15:11 10b.

Moc hezky stroj, který už málokdo vyrábí, teda možná i vyrábí, ale v Evropě neprodáva. Popisovany přístup prodejcu to jen potvrzuje. Malý lehký motorky to maji těžký když každej chce do terénu tu Afriku nebo vodní gs BMW

pejskomil
pejskomil napsal 30.07.22 v 07:01 10b.

Velmi trefně napsaná recenze!!!
Mám ji také od nové,nyní najeto něco přes 22000km a nenáročnost provozu mohu jen potvrdit.
Dal jsem i 400km za den,projel i okolní země+Srbsko-to se ale vezla na dovču vlekem.
Přeji další spokojené kilomettry na CRF

Fyro
Fyro napsal 27.07.22 v 14:13 10b.

Díky za skvělý popis