Honda CRF 250L (2017)

Vlastník erbe
Vloženo 28.10.2018
Aktualizováno 16.6.2020

Najľahší overený cestovania schopný stroj s veľkým servisným intervalom

První dojmy - Ľahká Hravá Skvelá :-)

Motorku bych doporučil pro - Pre každého kto nemá skúsenosti jazdy na ľahkej motorke. Cenduristom ukáže voľnosť, ktorú ťažké motorky neposkytujú. V meste poteší jednoduchá manipulovateľnosť a úzka stavba.

Doplňky na motorce - Chrániče páčiek Cycra ProBend CRM
Hlinníkový chránič motora - no name
Na mieru vyrobený rám, na opretie textilných tašiek. V prípade absencie tašiek slúži ako chránič výfuku
Kompletný výfuk Arrow K-Kone bez katalyzátora
Čistiteľný vzduchový filter K&N
Zadný tlmič Hyperpro
Progresívna pružina Hyperpro vo vidlici
Vyhrievané gripy Oxford Adventure
Plastová benzínová nádrž Acerbis 12,5L
Vonkajší kvaristický teplomer

Fantastická motorka, schopná zdolania prakticky akéhokoľvek terénu do ktorého sa človek pri cestovaní pustí.
Byť trochu vyššieho výkonu, nechýba k dokonalosti nič neriešiteľné.

CRFku som kupoval ako radikálne riešenie nadváhy a mojej neschopnosti ovládať cenduro mimo asfalt. Som slabý a jazdím sám, takže na veľkej motorke som sa bál, že sa niekde zasknem/neotočím, nezdvihnem a pod. Na F800GSA som najazdil niečo cez 60000km a už posledných 10000km bolo rozhodnuté, že pôjde preč.

CRFka splnila presne to čo som čakal od motorky. Schopnosť ísť sa pozrieť hocikam kam ma napadne. Či už to je na opačnej strane sveta alebo hlboko v horách. Na ani jedno nie je ideálna ale všetko zvládne. Navyše ju Honda predáva skoro zadarmo a prevádzkové náklady sú skoro neexistujúce.

V súčastnosti má moja CRFka najazdených niečo cez 83000km. Medzi výmenami nespáli ani kvapku oleja. Čo do nej nalejem, to pri výmene po 6-8t km vylejem. Všetky motorové diely sú pôvodné. Pri 45000km som nastavoval ventilové vôle, ktoré boli jemne mimo toleranciu, ale na prejave motora to nebolo ešte nijako cítiť.

Po prvej veľkej ceste (po 42000km) boli identifikované nasledové slabé miesta:
- zadný tlmič je úplne nevhodný pre cestovanie s batožinou. Aj veľmi ľahkou (25kg všetko aj s brašňami)
- absencia ochrany pred vetrom v protivetre vyčerpáva a za chladného počasia znižuje pocitovú teplotu
- motor v sériovom setupe so sériovým prevodom aj s ľahkým nákladom má problém udržať 95km/h v akomkoľvek vetre alebo stúpaní
- pri akomkoľvek zvýšení obvodu zadného kolesa (vysoké štuple alebo väčší rozmer) sa 6. prevodový stupeň stáva nepoužiteľný

Pri 43000km som nainštaloval komplet výfuk aj zvod Arrow K-Kone bez katalyzátora + čistiteľný vzduchový filter K&N. Ďalej úprava sériového reťazového prevodu 14(13)/40 za 14(13)/42. 13t kolečko používam do terénu a do hôr keď nie je asfalt. Spolu s jemným výkonnostným zlepšením vďaka výfuku a vzduchovému filtru je motorka konečne parádne použiteľná a ľahšie drží cestovné tempo 90-100km/h

Za celú životnosť motorky do dnešného dňa bolo potrebné okrem olejov, filtrov a pneumatík vymeniť nasledové:
- 1x ložisko riadenia
- 1x ložiská v zadnom kolese
- 1x predné brzdové obloženie
- 2x zadné brzdové obloženie
- 1x predná žiarovka
- 2x zadná žiarovka

Motorku vôbec nešetrím. Cez rok na nej robím veľké cesty a meistami aj ťažší offroad. V zime ju vláčim na MX gumách po lúkach a lesoch. Doteraz som s ňou nemal žiadny problém, ktorý by stál za zmienku.
Najväčší problém som mal keď mi začala zdochýňať za jazdy pri Vladikavkaze. Rozobranie celého palivového systému neodhalilo problém. Pravdepodobne šlo len o zlý benzín.

Motorka predaná s nájazdom cca 84000km po tom ako som s ňou cez rok 2019/2020 najazdil horko ťažko 2000km.

Maho
Maho napsal 03.01.22 v 11:25 10b.

pěkné

cong156
cong156 napsal 24.05.20 v 12:47

Supr! Dobře, że ukazuješ potenciál těhlech strojů. Kdy v našich končinách musí mít údajně adv bajk minimálně 600ccm a nejlíp přes 200kg . Ať se daří.

Kabčo
Kabčo napsal 27.11.19 v 16:22 10b.

sego13 tiež som videl tiež som si aj myslel že je to preklep ale keď si kamoš bral CRF250L z hondy v žiline a spýtal sa na cestovanie tak tuto Erbe poslúžil ako reklama a ukážka že to ide a to blo tuším 2roky dozadu teraz mám CRFku aj ja

sego13
sego13 napsal 10.10.19 v 23:18 10b.

Videl som na bazosi inzerat s 83 000 km najazdenymi, myslel som ze to je preklep o jednu nulu ale zjavne nebol :)

remekson
remekson napsal 28.02.19 v 15:28 10b.

Jako že za dvě sezony jsi najezdil 83 000 km. To teda smekám a hluboko se ukláním. A taky blednu závistí kolik máš času na ježdění. :)
No jo motorky jsou prostě na ježdění.