Triumph Street Triple RS (2021)

Vlastník ArnieX
Vloženo 9.7.2022
Aktualizováno 9.7.2022

Gentlemanská raketa na dvou kolech :). Nevím jak jinak to popsat.

Motorka koupena od Soukromý vlastník

První dojmy - První dojem byl že ve srovnání se slabším ale do síly zpřevodovaným Tridentem to moc nejede, jenže ono to jede, jenom jinak a hlavně ve vyšších otáčkách. Se starším modelem jsem nejezdil ale je dobře že přidali 9% kroutícího momentu v nízkých a středních otáčkách, protože méně muselo být nepříjemné. Takže první dojem byl takový smíšený, skvělé zpracování hned na první pohled, trochu sportovnější posaz ale nakonec se ukázalo že pohodlnější, tím že je sedlo výš. Brzdy brzdí jako náraz do betonu - v dobrém slova smyslu a motor to chce pochopit a pak je to prostě krása. No a nesmím zapomenout na podvozek, to prostě nejde srovnávat s Tridentem.

Motorku bych doporučil pro - Skoro pro každého, ale tím že jsem si prošel koupí slabší motorky pro začátečníky i přesto že už nejsem úplný začátečník, ale vracel jsem se k motorkám po 12ti leté pauze, tak určitě nedoporučím pro úplné začátečníky. Hlavně i kvuli tomu, že když si nezkusíte něco slabšího a ne třeba tak krásného a dobře vybaveného tak nedoceníte perfektní komponenty, které Streetka v RSu má.

Doplňky na motorce - Zatím jen zkrácený držák SPZ, který instaloval už minulý majitel. Já přidávám tankpad, padáky a prodloužení větrného štítku. Jinak nevidím důvod na motorce něco měnit. Páčky jsou výborné v základu, zrcátka taky. Je až k zamyšlení jak je možné že je motorka tak skvělá v sérii a já jsem za to rád, protože často úpravy končí dosti nešťastně a vlastně vypadají hůř než jak motorka vypadala v sérii.

Byla to vlastně obrovská náhoda, strašně moc jsem snil a asi pořád sním o novém Speed Triple 1200 RS, jenže to už jsme cenově v závratných výšinách a vlastně skutečně nepotřebuju a svým způsobem pořád ještě vlastě ani nechci motorku s výkonem 180koní. Zato Street Triple RS se mi moc líbí a co mi tam ve výbavě už chybí jako poslední je IMU, nevím proč ale prostě se mi tyhle nové technologie líbí. Je to ale už jen malý krůček k technice Speedu a když se objevil inzerát na prakticky novou, málo jetou Streetku tak jsem začal slintat a říkat si jaké by to bylo pěkné si jí pořídit. To jsem ještě netušil že na dni dětí se mi rozdrnčí telefon, na jehož konci bude paní se zájmem o mého Tridenta, kterého jsem se už už rozhodl stáhnout z nabídky a neprodat. Nicméně její zájem byl vážný a chtěla motorku vidět. Sedl jsem tedy o pár hodin později na mašinu a jel jí motorku ukázat až do Plzně :). Tam se zaselo semínko chtíče a po pár dnech se paní rozhodla si ode mě motorku koupit. Málem bych zapoměl že asi 10minut po jejím hovoru jsem volal na inzerát na Streetku a zjišťoval jestli je pořád volná, byla... no a bylo vymalováno. Rozjely se manévry, prodej, nákup, pojistka, smlouvy, plné moci a hlavně půjčení vozíku na motorku. Jeden den o víkendu jsem vezl Tridenta nové majitelce a druhý den si jel pro Streetku.

V tuto chvíli mám naježděno už skoro 1500km a jsem pořád víc a víc nadšený. Je to taková gentlemanská raketa, je z ní cítit vznešený původ a přitom ráda zlobí ale tak nějak na úrovni, má přece slušné vychování. Jenže to všechno zmizí nad 8000ot., kopne vás do zadku a vystřelí jako splašená a to za zpěvu tříválce, který i při plnění normy EURO5+ umí přes sériový výfuk vyloudit úžasné tóny. Jsem vlastně rád že jsem si takovou motorku nekoupil hned, nedokázal bych náležitě docenit co vše dělá lépe a neviděl bych jak moc lépe to dělá a to teď myslím všechno, brzdy, podvozek, motor, zvuk, plyn, ne nutně v tomto pořadí.

Pořád se ještě seznamujeme ale už teď jsem přesvědčený že pár let spolu strávíme, nemyslím si že hned tak budu potřebovat víc.

NiLu
NiLu napsal 16.07.22 v 23:12

Jako, že jsem starší Streety moc nemusela, ale tohle se jim fakt povedlo, užívej km v sedle.

Dawe323
Dawe323 napsal 16.07.22 v 22:44 10b.

Trident musel být fajn, ale RSka je dělo a svezení bude nesrovnatelně lepší. Užívej a recenzuj

petr13
petr13 napsal 12.07.22 v 20:19 10b.

Parádní raketa!

JA-NE
JA-NE napsal 12.07.22 v 11:29 9b.

krasna stihla motorka nech sluzi

Jindra98
Jindra98 napsal 12.07.22 v 09:20 10b.

Skvela volba . Uvazoval jsem o ni take loni na zacatku roku jako funglovce, ale byla k dispozici pouze cerna, ja chtel tuhle barvu, na kterou jsem nevydrzel cekat urcite budu opet zvazovat Tripla pri dalsi obmene motorky