Triumph Street Triple RS (2020)

Vlastník Bartascz
Vloženo 1.9.2020
Aktualizováno 28.9.2020

Zatím se seznamuji. Pak napíšu určitě větší recenzi

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

Honda CB 650R: Moc mi nesedla a bál jsem se, že po čase by mi nestačil výkon. Kdyby byla nějaká Honda CB850R, tak bych nad ní uvažoval.
Suzuki GSX-S750: Technologicky prý už zastaralá, paradox je, že se mi líbila vlastně skoro nejvíc, ale nejel jsem na ní.
Kawasaki Z900: Kdyby nebyly peníze na RS tak bych ji vzal. Vyhrála ale váha, jedinečnost (triumphu je míň) a trojválec
Yamaha MT-09: Nelíbil se mi design, nejsem fanda Yamahy, ale motor byl super. Ale nějak prostě to nebylo, to co jsem chtěl.

První dojmy - Tak je to paráda, ale zatím zajíždění 1000km je nuda :( Každopádně quickshifter je neskutečnej. Velikostně mi je akorát, což je super.

Motorku bych doporučil pro - Určitě někomu, co už má něco odježděno.

Doplňky na motorce - Doplňky budou až po garančce - objednané: padáky, tankpad,vyhřívané rukojeti, štítek a pár drobností.
Další určitě přibudou

Začínál jsem na fichtlu, měl CBR125R dřív než jsem měl řidičák a najel na ni přes 30000 za 3 roky. Pak jsem šel na vysokou a motorkám dal na chvíli sbohem (pár krát jsem se na něčem projel, ale nic nevlastnil).
Ale věděl jsem, že jakmile bude příležitost, tak si hned nějakou koupím.
Jenže po vysoké jsem nebyl vůbec schopný řict, jakou motorku vlastně chci.
A tak jsem vybíral a hledal a zužoval výběr až jsem měl alespoň třídu. Sportovní střední naháč. (litr by na měl byl asi moc)
A tak jsem vybíral dál jakou?
Založil jsem i vlákno: https://www.motorkari.cz/tema/?t=217585

Svezl jsem se na většině, kromě GSX750R jsem vlastně jel na všechn 3 a 4 válcích v kategorii.

No a rozhodnutí přišlo, když po 5 letech a plánech na svatbu a rodinu mi přítelkyně řekla čau.
Tak jsem si řekl, že žiji jen jednou a tak prostě nehleď na peníze a kup si to nejlepší, co v té kategorii je.
STREET TRIPLE RS
2x jsem měl domluvenou test. jízdu 2x se zrušila skrz počasí, tak jsem se na... a prostě ho šel koupit.

No a jaký je? Rychlý, lehký, snadno ovladatelný, nabytý technologiemi - snad, zatím nevím.
Zatím točím do 5000, což na 6ku je cca 110km/h.
Takže hledat pozitiva nebo negativa je se moc nedá.
Ale i tak zkusím:
Pozitiva:
příjemný posez, ale po delší cestě celkem otlačenej zadek
Quickshifter - tj úplně neskutečný - někdy zkusím ten pocit popsat
lehkost motorky - člověk jak si zvykne, tak mu nepřijde, že řídí skoro 800ccm
Světla - nemůžu porovnat s jinýma, ale fakt, že když zapnu dálkový tak je to jak kdybych jel ve dne asi mluví za vše
Negativa - moc jich není ale:
Displej a orientace (je to psaný všude) - ale za mě nejmíň intuitivní software, co jsem viděl, je to tak na den, aby člověk jen mačkal čudlík a vše si vyzkoušel
tvrdý sedlo - viz výše
hřeje - na cb650r ani Z900 ani MT09 mi nepřišlo, že mi jde k nohám takové teplo

Gurun
Gurun napsal 05.09.20 v 20:49 9b.

V tom černém provedení vypadá dost dobře! Jo a už se těším na delší recenzi, celkem by mne zajímala. Tak ať to jezdí a dělá radost!

islander
islander napsal 05.09.20 v 10:20 9b.

Paulano
Paulano napsal 02.09.20 v 07:48 10b.

Vypadá super