Triumph Street Triple RS (2021)

Vlastník opic26
Vloženo 13.5.2022
Aktualizováno 9.8.2022

Lehká, točivá a uřvaná...stejně jako předchozí RS-o.

KTM 890 Duke R: Určitě je zábavná, není jich ale na rozdíl od 790-tek bazarových plný net a nejsem si jistý, jestli bych po letech opět chtěl dvouválec. Láska na první pohled to taky není a trochu mne vystrašily fóra zmiňující problémy s motory.
Ducati Hypermotard 939: Líbí se mi moc, zvláště v SP. Testastretta II by už konečně mohla dostat elektroniku odpovídající přemrštěné ceně motocyklu. Dost jednoúčelový stroj.

První dojmy - Věděl jsem co mne čeká.

Motorku bych doporučil pro - Pokud chceš SSP s rovnými řidítky ne nepodobný charakterem třeba R6, tak jsi tady jsi doma.

Doplňky na motorce - Padáky co asi moc nezachrání, přidal jsem rolny pro zadní stojan a nalepil Stompgripy na nádrž. S krátkým držákem SPZ jsem RS-o už koupil. Doplněno plexi k masce světel - pozor - pokud se pro něj rozhodnete, kupte originální Triumph! Tohle mi jakože orig.prodal chlapík z FB, ale je to Čína ze slušného plastu. Nesedí jak má.

Proč jsem si vybral už 5-tý Triumph tříválec v řadě myslím nemusím komentovat. Přemýšlel jsem o změně ale značku mám rád, jsem starý konzervativní blbec a malému RS-u chci dát znovu šanci, protože nás to spolu ten krátký čas(model 2018) dost bavilo.

08/2022 - 13800km(motocykl zakoupen s 8300km)
Ještě než zmizela z garáže má černá 515NV 2011 (model který mám moc rád), pořídil jsem myslím někdy v březnu tohle RS-o 2021.
Nechci se opakovat a tak přikládám jen svůj názor na devizy a negativa tohoto motocyklu s dalšími najetými cca 5000 kilometry:

dobře :
- motor jakoby prost setrvačných hmot co umí od 7-8t ot/min solidně zlobit
- brzdy si sem tam zakvičí, ale do ničeho pod M50 už se mi asi v budoucnu nebude chtít jít - náběh a výkon jsou při mém užití na cestě super
- váha a ovladatelnost - tvrdím, že tahle motorka si to přeze svůj SSP kukuč kdykoliv může rozdat se supermoty a Dukem 890. Už jsem to psal u RS 2018 a měl nedávno možnost přímo porovnat jízdou na Speedu 1200 RS - rychlost kterou si tenhle motocykl dokáže nést do zatáčky je ohromující. Je to jen o vás co zvládnete.
- závěsy moc pěkně spolupracují a změny v nastavení cítíte - Showa BP a zadní Öhlins piggyback poberou dost a je jen nutno dostat tu stoickou stabilitu masivnějších prvků tlumení Speed Tripla z hlavy - jak píšu níže - když RS-o držíte pod krkem, funguje. Když se jen povezete, bude s ní tak nějak otrava a vytasí drápky když to budete nejméně očekávat (přední kolo 5cm nad asfaltem nebo lehký kopanec do zadku za hrubým plynem na 2-ku nejsou nic neobvyklého). Na loudání se krajinou tahle motorka nebyla stavěna.
- slušný dojezd díky 17,4l nádrži

špatně:
- jednoznačně grafika TFT displeje ve srovnání s modelem 17-19 (změna barvy na tomhle ekvalizéru nepomůže - otáčky odečítám z číselného vyobrazení)
- armáda elektroniky - jsem názoru čím méně, tím lépe. Po servisu a diagnostice v cca 11t km mi zase svítí klíč servisního intervalu a sem tam dokonce problikne ikona vyhřívaných rukojetí, které nemám
- dlouhé orig.zpřevodování/kvalty - udržet motor v prac.otáčkách nejvyššího výkonu mi celkem dělá problém, i když se tam agregát cítí dobře. Na cestě není moc kde vytáčet více než první 3 rychlostní stupně nad 8t ot/min kde motor zacinká podkovičkami a letí.
- stále mi trochu chybí střední pásmo a Nm. Tohle opravdu není ani 1050 ani MT-09
- vibrace do stupaček a řidítek s narůstajícími otáčkami
- malinko záludná reakce el.plynu (na přívětivost a hladkost lanka můžete zapomennout). Zvláště sebemenší pohyb unavené pravé ruky může nadělat mnoho škod (myslím že to byl můj případ s chudákem modelem 2018).
- otravná TC při režimu sport
- motocykl je při své geometrii, váze a výbušnosti motoru v porovnání se Speedem poměrně háklivý/citlivý na obutí a jeho tlaky do různých teplot a podmínek (může být i výhoda). Nezřídka se mi zadní kolo při trefení náběhu výkonu lehce protočí na bílých čarách nebo asfaltových hadech. Vyleká to.
- už jsem s ní ujel i 570km za den. Nebýt to ale ze 3/4 v polozávodním tempu zatáčkami, tak z ní brzy bolí záda ... nebo stárnu

Podtrženo sečteno bych řekl, že mnoho z nás podceňuje existenci a odlyšnost modelů S, R a RS. Všichni chceme to nejvíce a RS to nabízí. Využít ale naplno v provozu tuhle byť jen 8-mi stovku se 123k není jednoduché. Prvních 2000km jsem se s ní pral a chtěl měnit. Tohle není všeuměl Speed Triple 1050, který vás vyveze z každé zatáčky na vlně kroutícího momentu, bez bolesti zad protáhne Alpami nebo povozí na trati. Já si myslím že okruh jé tehlé motorce daleko bližsí a rozhodně má ráda, když se jí šlape na krk třeba jako MV Agustám. Pokud to tak máte taky rádi, kupte ji.

doplnění:
Moto jsem koupil na Pirelli Supercorsa SP a byly hned fuč. Teď jedu i díky dobré cenové relaci Mitas Sport Evo+ a moc fajn (jsou už šrot, ale nájezd necelých 4500km, což je fajn). Bylo horko, ubral jsem tlaky na 2.2 a 2.6-2.7 a všechno funguje. Zkoušel jsem dle servisní knihy nastavení na sport, ale bylo moc tvrdé (možná na perfektní silnici či okruh ok, mám slabých 70kg).

Petr-VPK
Petr-VPK napsal 18.11.22 v 22:42 10b.

Ahoj, rád bych se zeptal na jednu věc: taky se ti stává, že při prudkém přidání plynu (typicky při předjíždění nebo když to chceš pořádně osolit na výjezdu ze zatáčky) se motor nejdřív jakoby přidusí a pak teprve vyrazí? Kontrola trakce to není, zkoušel jsem i v track módu s vypnutou TC. Mám úplně stejného Streeta RS, koupen letos v květnu.

NiLu
NiLu napsal 06.08.22 v 23:19 10b.

Tenhle nový Street se jim povedl, pěknej chuligán, ať dělá jen samou radost a kolama dolů.

Animals21
Animals21 napsal 14.07.22 v 07:10 10b.

Koukám, že snad nikdo neměl víc 3hrnků od Triumphu než ty

Pajoš.CB
Pajoš.CB napsal 20.05.22 v 11:12 10b.

opic26
opic26 napsal 16.05.22 v 08:55

Díky chlapi a Hříbek, to Stelvio není vůbec od věci. Mám to 300km. Budu se snažit na ní najet víc jak 3500 beze ztráty kytičky.