Suzuki GSX-S1000S KATANA (2021)

Vlastník kubanec1972
Vloženo 25.5.2022
Aktualizováno 27.2.2024

Nečekaně pohodlný posaz, silný a celkem úsporný motor.

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník) - Byl jsem na prodejně 2x, pan Golis byl milý, co slíbil to splnil, takže takhle to asi má být.

Honda CB 1000R: Tvrdá a uskákaná motorka, necítil jsem se dobře.
Kawasaki Z900RS: Sametový motor, super zvuk, nevhodné pro spolujezdce, alespoň pro toho mého.

První dojmy - Hned jak jsem ji uviděl, tak se mi líbila. Je prostě jiná a nepotkáš ji na každé projížďce. Byla to spíše záležitost pohledová než praktická, protože jsem kupoval 4.prosince a to není ideální čas hlavně kvůli těm 6 st. a protože nejsem srab, tak jsem na ní jel domů, mám to kousek 170 km, takže první dojem super, ale trošku zima.

Motorku bych doporučil pro - Pro každýho komu se líbí, kdo chce silný motor, kdo už něco najezdil a komu nevadí se trošku lišit.

Doplňky na motorce - Zatím jen Tankpad a rolny, vybírám něco na nádrž.

Po 5 sezonách v sedle Yamahy FZ 8 a 56 tis. km na tachometru, to chtělo změnu. Přeci jenom si ten LITR musím někdy pořídit, ne že bych měl problém s velikostí v trenkách, ale když ne v 50, tak v 60 už určitě ne. Takže jsem začal hledat. Zadání bylo jasné: litr, 4 válec a to z Japonska, naháč nebo tak něco. Dost omezený výběr, zhruba 2 motorky od 4 značek, abych nezapomněl jezdím většinou se spolujezdkyní, takže bylo nutné schválení. Po hodinové projížďce v prosinci po Praze jsem uslyšel, tak asi jo, tak je doma.
Jízda je velmi příjemná, výkonu dole i nahoře, prostě pořád dostatek, stačí pohnout pravou rukou a je jedno co je tam za kvalt 4 nebo 6, sebere se z každých otáček a letí. Do 6 000 je jak samet na pohodlné brouzdání krajinou, když ji roztočíš jede jak superbike. A ten rachot to je fakt návykové. Ptal jsem se v Suzuki pana Golise, zda je to všechno série, abych nemusel z Rakouska vlakem, ale prý je vše origo od výrobce.
Budík je čitelný a je na něm vše co řidič potřebuje, nakonec stejně nemáš moc čas na něj civět, ale pro nastavení času jsem musel pohledat manuál, to fakt není intuitivní.
Všude jsem četl ,jak je to špatně, že Katana nemá rychlořazení, ale asi jsem stará škola, jsem za to rád, moc mi to na jiných motorkách co jsem projížděl nesedělo.
Co mi malinko vadí:
Výška sedla, mám 180 cm a na zem je to taktak.
Nad 7 000 celkem silné vibrace.
Na rozbité silnice se moc nehodí.
Na motorku nic nenabalíš, úložný prostor 0, a pokud jedu se spolujezdcem tak batoh na záda, naštěstí ta spolujezdce nebo tankvak na kroužek, plastová nádrž.
Po 3 tis. km, musíš si zvyknout, že všude kde zastavíš se někdo objeví, kdo na Tebe kouká stylem, to jako fakt si někdo koupil? Přiznám se , že mě to baví čím dál víc, prostě jiná motorka. Všichni kritizují malou nádrž na 12 litrů, ale je to pohoda, ve 2 výlet 208 km a nenacpal jsem tam ani 11 litrů, budík ukazuje dojezd a je celkem posera, ale lepší než obráceně.
Nejlepší motorka jakou jsem kdy měl, těším se na každou volnou chvilku a užívám si to.
...manželka si pochvaluje jak se jí dobře sedí za mnou, takže asi dobrá volba.
Po 11 tis.km, jsem se asi zbláznil, chci jenom jezdit a nic jiného. Podle čísla na tachometru evidentně nic jiného nedělám. S manželkou jsme podnikli pár větších výletů, největší asi teď v září na Sardinii a za sebe říkám jedu zas, tam snad není kilometr cesty rovně. Nejlepší ježdění mého života a když se sejde taková tlupa 12 motorek, co dodat. Dokonce, poprvé v životě, mi zmizeli poser proužky vzadu a to při jízdě ve dvou. Vyzkoušel jsem i dojezd, kdy už na tachometru svítí jen pomlčky a ještě 20 km to jelo, celkem skoro 240 km.Jak jsem už někde psal, asi dobrá volba, jen se začínám bát, kolik budu mít na tachu za 5 let, jestli budu takhle jezdit.
Rok 2023 úspěšně za náma, jezdilo se trochu méně, ale zase bylo Stelvio a Garda, takže vlastně super.

_Kibo
_Kibo napsal 14.12.22 v 08:48 10b.

Moc pěkný stroj. Tak ať to řeže.

gsivo
gsivo napsal 24.11.22 v 12:14

Cestovat ve dvou jsem myslel , že na tom nejde a vono jde. Taky to trošku upravuju na cestování.Tak ať to jezdí.

Gemil
Gemil napsal 05.10.22 v 18:51 10b.

vopák
vopák napsal 01.06.22 v 14:15 10b.

Parádní meč

Kostros
Kostros napsal 29.05.22 v 12:37 10b.

Krásný stroj