Suzuki GSX-S1000S KATANA (2023)

Vlastník Nirmi
Vloženo 4.4.2024
Aktualizováno 4.4.2024

Katana je mimozemšťan s neuvěřitelným tahem a jistotou v zatáčkách. Velmi kontroverzní vzhled a suprový zvuk.

Honda CB 1000R: Pro mě moc agresivní posez, plus na výběr byly jen modely okolo roku 2019 a já chtěl novější
Yamaha XSR 900: Nevyzkoušel jsem, ale odradilo mě \"jen cca 85kw\"
Yamaha MT-10: Přišlo mi to po vyzkošení Hondy a Katany jako overkill, takový velký mastodont

První dojmy - Hned jak jsem usedl na testovací jízdu jsem věděl, že tohle musím mít. Nadchla mě hned ze začátku okamžitá reakce na plyn, kdy otáčky motoru letí nahoru jak zběsilé tak milisekundu po doteku plynu. Splynuli jsme spolu už po dvaceti minutách a já si jen užíval vytáčení motoru až do jeho úplných výšin.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo se chce vymykat, nemít něco, co mají všichni a zároveň mají rádi pohodlné a silné motorky.

Doplňky na motorce - Koncovka LeoVince
TailTidy držák SPZ
Quadlock

Padla mi do oka už když jsem před několika lety poprvé prolistovával nabídku motorek. Říkal jsem si, že by bylo krásné jí jednou mít, jelikož se mi vždy líbily neobvyklé motorky. Nenapadlo by mě, že ve 25 letech ji doopravdy budu sedlat. Prvotní impulz pro její nákup mi dal kamarád, který mě nechal svézt na jeho litrovém Fazeru. Já tehdy sedlal Z650, takže první zkušenost sedět na litru se 110kw byla asi jako sedět na vesmírné raketě a cestovat časoprostorem. To samé se pak opakovalo při testovací jízdě Katany. Tam, kde Z650tka umírala, tam Katana nabírala dech a já měl pocit, že se každou chvilku dostanu skrz časoprostorové kontinuum do jiné dimenze... :D

Motorka je velmi stabilní, motor táhne krásně a má výraznou špičku. V určitém okamžiku je tam cítit velký punch a tehdy se Katana rozletí kupředu jak zběsilá. Je také velmi pohodlná, nebolí z ní zadek, ani za krkem. Za den bez problému zvládnu 400+ km.

Co bych Kataně vytknul, je malý reid v řídítkách. V nízkých rychlostech máte tendenci při velkém zatáčení (otáčení) zavrávorat, protože nečekáte, že už řídítky víc nezatočíte. Další nedostatek je velmi krátké sedlo, takže spolujezdec vydrží maximálně 50 km, pak mu umřou nohy, záda, nebo ze sedačky rovnou uletí.
Celkové má Katana tvrdší podvozek, ale nemám problém s ní jezdit po průměrné české silnici.

Co se týče spotřeby a velikosti nádrže: průměrně tankuji po 150km, což není problém, dokud nejedete někam do Mongolska. V Evropě jsou benzínky každou chvilku a stejně déle jak 150km jet nechcete, takže já malou 12l nádrž jako velké mínus nevnímám. V Praze mám spotřebu kolem 7l, mimo Prahu pak na kochačku 5,9l a při normálním ježdění (střídání kochačky a nějaký akcelerace na rovinkách) pak okolo 6,5l.

jawatar
jawatar napsal 11.04.24 v 06:03 10b.

Perfektní, není co dodat

Marauder12
Marauder12 napsal 09.04.24 v 17:20 8b.

Nádherná motorka, jak píšeš, vymyká se konfekci. No a motor, to musí být nirvána, základ je legendou.
Užívej si jí a opatrně.

jard60
jard60 napsal 09.04.24 v 14:37 10b.

Nejlepší bajk, měl jsem jí 3 sezony, až omezená hybnost nohy mě donutila ji prodat a jít na nižší stroj. Ať Ti dělá potěšení a kolama dolu.

Martyp
Martyp napsal 09.04.24 v 14:24 10b.

Krásnej bajk, zvlášť tyhle barvy jí slušej! To je asi jedinej neevropskej bajk, kterej by mi v současný době mohl do garáže...

Jarda
Jarda napsal 08.04.24 v 20:24 10b.

Katana mě baví. Je to super motorka, originální s perfektním motorem.

A víš ty co? Ty vůbec nebudeš stavět, ty budeš jen jezdit Gratuluji tomu, kdo si tuhle motorku koupi.