Suzuki GSX-S1000S KATANA (2019)

Vlastník Lopuch6
Vloženo 23.3.2023
Aktualizováno 23.2.2024

Krásná, silná motorka, která nejen svým vzhledem budí emoce. Moc těchto strojů na silnici nepotkáš.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Super. Bez výhrad.

První dojmy - Hezky široká řídítka. Pohodlný, prakticky vzpřímený posez- za mě ideální kombinace. Při mé výšce díky širokému, ale pohodlnému sedáku nedosáhnu na zem celými chodidly. Oproti mé předchozí motorce opravdu masivní stroj s nasraným, zlým výrazem. Ze zkušební jízdy jsem měl lehce strach a první věc, co jsem na řídítkách mačkal byla maximální kontrola trakce :-D.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce, co už mají něco zasebou a chtějí zkombinovat výkon motoru GSX-R 1000 K5, pohodlný posez a dost neotřelý desing.

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovič. Slidery, držák SPZ a záslepky Yoshimura. USB na řídítka přes zapalování. Závažíčka Rizoma. Prodloužení předního baltníku a kryt chladiče. Naopak jsem sundal vyšší plexi.

Motorku jsem vybral hlavně díky desingu, do kterého jsem se prostě zamiloval. Nejvíc se mi líbila právě čená barva s akrap. výfukem. Po přečtení X recenzí, zkouknutí doslova několika hodin na Youtube jsem věděl, že ji chci.
Po chvilce se objevila jedna vysněná Katka v Prostějově. Znáte ten beznaděj, kdy si jetou motorku dlouho naživo prohlížíte a snažíte se najít nějakou chybu, vadu a důvod proč si ji nekoupit a nezbavit se tak motorky, kterou jsem jako funglovku vlastnil jen 7 měsíců? .. Přesně takový pocit jsem měl
O týden později jsem s narvanou obálkou jel na zkušební jízdu a motorku si rovnou po vlastní ose odvezl.

Zatím mám najeto cca 500km a mohu říct jen wow. Silná motorka, která oproti dvouválci nevibruje. Díky výkonu táhne v každém spektru otáček. Odpružení tvrdší, přes vyšší váhu skvěle ovladatelná v zatáčkách- opravdu jsem si myslel, že na maličkou, lehučkou Z650 nic nemá (spletl jsem se).
Asi je brzo, ale já už vím, že tahle motorka bude v mé garáži opravdu, opravdu dlouho..
Edit.: první sezóna uzavřena s plus 12000km.

Zvuk výfuku je famozní, ale ne příliš hlučný.

Spolujezdkyně si sedátko nemůže vynachválit. Díky šířce je prý pohodlnější. Jen remcá na mnohem víc pokrčené nohy na stupačkách (výška 160cm).

Úložný prostor prakticky neexistuje. Do podsedlovky jsem vyloženě narval lékárničku a nejsem si jitý, jestli se mi někdy podaří vytáhnout.

Motorka je díky posezu a sedlu vhodná na cestování. Radost ale kazí maličká, 12l nádrž. Tankováni každých necelých 200km. Při ostřejší jízdě pod 150km. Ze začátku jsem byl docela nervózní, když z displeje svítil dojezd např. 30km. Vzhledem k tomu, že benzinka je na každém rohu, nakonec mě to vlastně vůbec nelimituje.

Z motorkou jsem maximáně spokojený- z daleka nejlepší, co jsem kdy měl.

Pedl
Pedl napsal 23.02.24 v 21:22 10b.

Pěkná

Kaabo
Kaabo napsal 21.09.23 v 21:06

Krásná...super volba

Suchoš23
Suchoš23 napsal 08.07.23 v 18:39 10b.

Kuva musím zehnat červený sedlo. Takhle ji to sluší mnohem víc
Ať to sviští

sorbon81
sorbon81 napsal 24.04.23 v 11:25 10b.

Viděl jsem na živo v sobotu, při akci PČR na okruhu, možná jsi to byl ty a je to fakt krásná a neotřelá motorka. Hodně km s úsměvem na tváři přeji

libac22
libac22 napsal 24.04.23 v 08:28 10b.

Viděl jsem naživo a vypadá ještě líp jak na fotkách , za mě super stroj