KTM 890 Adventure R (2021)

Vlastník Destroyer
Vloženo 22.5.2022
Aktualizováno 3.10.2022

relatívne ľahké cestovné enduro s vynikajúcim motorom

BMW R 1250 GS : príliš dokonalá na moje potreby, vysoká hmotnosť
BMW F 850 GS Adventure: nudný motor, celkový prejav slabý, na testovačke ešte navyše vôľa v prednej USD vidlici
KTM 1290 Super Adventure R: šiallenosť pre samovrahov, síce rýchlejšia, ale menej komfortná ako 1250 GS, nakoniec som sa rozhodol pre ľahšiu zábavnejšiu triedu motoriek

První dojmy - prvé dojmy boli poznačené sklamaním z F 850 GS Adventure a čakal som nejak podobný prejav, že mi ten kopanec vyššieho objemu tak učaroval že sa neviem inak zabaviť, no ihneď po prvých metroch sa táto moja dogma rozpustila v prach.

Motorku bych doporučil pro - pre ľudí ktorý radi cestujú ale klasické cestovné endurá im prídu ťažké

Doplňky na motorce - ACD Racing Skid plate
tlmič riadenia (ten z alíka ako Scotts, funguje vynikajúco)
One-Finger clutch
krytka palivovej pumpy
otvorený sekundár
blástre KTM powerparts
Twin Air Filter KTM powerparts - demontovaný
Rottweiler full intake (orange. lebo čierny nebol skladom)
prídavné nádrže RG - doplnené o ventil Briggs&Stratton :)

Prišla ponuka málo jazdenej predvádzačky, tak som ju musel náhodou kúpiť.
Nikdy som si nemyslel že motorka prepchatá elektronikou bude pre mňa, ale ako to tak chodí, človek chce časom viac jazdiť a menej sa hrabať v motorke. Udržovať si veterána na diaľkové cestovanie sa stalo neúnosné z hľadiska času. Preto som začal pokukovať, ale nie nutne s potrebou kúpiť motorku v dohľadnej dobe som zložil nejakú kauciu a išiel sa povoziť. Zistil som, že na motorkách novej generácie som nejazdil, teda myslím rok výroby 2017+. Musím uznať že všetko čo sa o nej povedalo je pravda, je to pecka, určite pre mňa najlepšia motorka v súčasnej produkcii.

bastard69
bastard69 napsal 03.02.24 v 10:55 1b.

Ozzy_
Ozzy_ napsal 24.02.23 v 12:40 10b.

Na cestovani urcite super masinka

mendosk
mendosk napsal 29.09.22 v 08:40 10b.

Mal som sa možnosť na tejto oranžovej beštii previezť osobne. Za čo Marekovi ešte raz ďakujem a dokonale ma presvedčil k tomu, že už jedna parkuje spolu s tigrom v garáži

K167
K167 napsal 17.08.22 v 17:17 10b.

SJ90
SJ90 napsal 23.05.22 v 08:41 10b.

paráda ať Ti slouží tak jak píšeš. Je to opravdu zábavná motrka s cestovatelskými ambicemi