Honda XRV 750 Africa Twin (1996)

Vlastník Plukovník
Vloženo 25.12.2021
Aktualizováno 28.12.2021

Srdcovka, kterou jsem si vymyslel, upravil a tvrdě zaplatil...

KTM 790 Adventure R: Drahá, moc moderní

První dojmy - Starý a poctivý věci nezestárnou, když ji miluješ není co řešit, odmění tě naprostou spolehlivostí.. Vždy a všude

Tak, díky komentáři to malinko upravím a s rozumím. Toto je moje druhá Afrika, jezdil jsem na " Bílé ", dost upravené, a věděl jsem, že v originále se mi Afrika sice líbí, ale Nevyhovuje. Tuhle Afriku jsem koupil už při vlastnictví té první bílé, neboť byla v započaté renovaci, bylo v ní dost peněz a práce, tak jsem jí za příjemnou cenu koupil. Postupně jsem kopíroval a sháněl díly na přestavbu. motorku mi stavěl a pomáhal vymýšlet Tomáš Padesát, firma Grawe. Jedinej kluk, co mě nechtěl Natáhnout, ale radil mi co udělat a na co vysrat , a provedl perfektní práci. Doporučuji se na něj obrátit se vším.. A jelikož je ta machr, musíte si počkat.. A i já jsem čekal ?, no ty voe skoro 3 roky..zde podotknu, že to bylo oboustranné ,byl jsem pracovně vytížený, Tomáš musel brát i jiné kšefty, a nemohl čekat že mu jednou za 2 měsíce pošlu prachy , díly , nápady... Už jsem to chtěl i vzdát..Ale vzniknul unikát, cestovní enduro, spolehlivé, off-roadová královna..Váží sice se všemi pičovinkami co mám 220 kg( takže co jsme na váze sundali, jsme zase padákama a výbavou nám dali) ale má vpředu vidle WP 48 z KTM 950 , dvoukotouč a původní kolo z afriky, vzadu nejlepší model tlumiče od Wilbers, je zvednutá o 10 cm, má pod tlakové čerpadlo, K&N filtr, brzdový pancéřový hadice, hlavně je po kompletní G. O. Takže ve stavu fungl nové vyjela z fabriky = garáže u Tomáše Padevíta... Velké investice cca 250 tis( přestavba, díly, podvozek, lakování, polepy, rozborka, sborka,lakování rámu, G. O, druhý kola, kufry, navigace, padáky, no FŠECHNO CO JSEM CHTĚL??nelituji , ale asi jí i nikomu kdo nechce mít svůj atypickej originál nedoporučuji...samozřejmě to šlo udělat levněji...natož to moje Boano a celej kokpit, světla, držáky...bylo to sraní... Tohle je to co jsem vždy hledal . ..ale vzhledem k mojemu věku..už nechci trápit Afriku ... na velký prasečí off-road. Už nemám to srdce, s ní občas fláknout o zem jako s tou první bílou...Postavil jsem si ještě Yamaha XTZ 660. Afriku si nechám na cestování a lehčí off . Samozřejmě v době kdy konečně vyjela z garáže, tak jsou na trhu Yamaha Tenere 700 a KTM 790R .. Jo tak těm už nestačí konkurovat.. Ale v jednoduchosti je krásná a to ty nový mít nebudou. A hlavně za tou mojí se otočí skoro každej, a je skvělý se v mnoha jazycích chlubit / vysvětlovat co to vůbec je za motorku. Mám i druhý kola. Prostě kompletní motorka. Sednout a jezdit. Tohle motorku zdědí můj syn, potom jeho syn, potom jeho syn, potom jeho syn a teprve pak možná bude chtít další generální opravu... Nebo jenom seřídit karbec, udělat ventily a hurá na konec světa. A jak říká jeden motorkář= chceš li jezdit se spolehlivou motorkou, kup jí za x peněz výběr tu nejlepší bo se už nevyrábí, narvi do toho xx peněz, a pak teprve i legenda dojede bez potíží po ose až do Afriky.. Jinak na to zapomeň..

Broslav01
Broslav01 napsal 27.02.22 v 12:42 10b.

Zdar máš to parádní. Takova přestavba byla vždycky můj sen a konečně jsem se k tomu dostal. Pouzil jsi origo brzdy? Trochu jsem narazil na jejich uchycení, jak jsi to vyřešil ? Vypadá to že máš přehozený vidle a brzdy chycený přes redukci.

-Jandys-
-Jandys- napsal 03.01.22 v 00:27 10b.

Nádherná, krásný kousek, je to tak, když si děláš mašinu pro sebe musí už být úplně dle představ

Driver-toys
Driver-toys napsal 01.01.22 v 12:47 10b.

Afrika prostě nestárne..
Krásná stavba
Taky mám rád jednoduchost a osvědčené věci i když třeba starší - mám Advu 950/2005 a xcw 450/2010
Ale ty jsi daleko víc postižený pacient , nicméně jen v dobrém a plně tě chápu

multis
multis napsal 30.12.21 v 21:42 10b.

Krasavice

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 30.12.21 v 10:57 10b.

krásná a funkční